Alojas Novads

Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs-bibliotēka “SALA”

 • PAPILDINĀTS (14.04.2020.): Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija – Visi publiskie pasākumi atcelti līdz 12. maijam; mācības notiks attālināti

  Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, Ministru kabinets (MK) izdevis rīkojumu, kas paredz ierobežot iedzīvotāju pulcēšanos, kas varētu veicināt koronavīrusa Covid- 19 izplatību, Alojas novada pašvaldības vadība uzdevusi iestāžu vadītājiem ievērot MK izdoto rīkojumu un līdz 12. maijam pārtraukt klātienes mācību procesu novada skolās, nodrošinot iespēju mācību procesu nodrošināt attālināti. Par to, kā…

  6. martā SALA apmeklētājiem slēgta

  6.martā, Alojas novada Uzņēmējdarbības atbalsta centā – bibliotēkā SALA notiks Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksme. Sakarā ar sanāksmi 6.martā SALA apmeklētājiem slēgta.  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

  6. martā Ungurpilī būs satiksmes ierobežojumi

  Informējam, ka sakarā ar Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksmi 6. martā, Ungurpilī, no 9:00 līdz 15:00 tiks ierobežota satiksme: Parka ielā (posmā no Strādnieku ielas līdz Liepu ielai) un Liepu ielā (posmā no Parka ielas līdz Ezera ielai).Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

  SALĀ notiks “Pasīvo ēku Atvērto Durvju Dienas”

  Biedrība “Passive House Latvija” aicina piedalīties tematiskajā pasākumā “PASĪVO ĒKU ATVĒRTO DURVJU DIENAS”, kas veltīts izpratnes veicināšanai par pasīvo ēku iespējām Latvijā, klātienē izrādot un daloties ar būvniecības, praktiskās izmantošanas un dzīvošanas pieredzi reālos objektos. Līdzšinējā prakse rāda, ka Latvijas sabiedrībā valda daudzums mītu par pasīvo ēku izbūves dārdzību, sarežģītību un šo projektu sekmīgas…

  Latvijas iedzīvotājus aicina piedalīties unikālā ģimeņu un dzimtu grāmatu izstādes veidošanās

  Turpinot grāmatu lasīšanas veicināšanas projektu “Bibliotēka”, kuru organizē literatūras mecenāts “Baltic International Bank”, aicinām Latvijas ģimenes iesaistīties izstādes ”Dzimtas grāmata” veidošanā. Ģimenes un dzimtas visā Latvijā aicinām iesūtīt projektam “Bibliotēka” savu dzimtas stāstu un aprakstu par grāmatu, kas ģimenei ir īpaši nozīmīga, līdz šī gada 31. augustam. Iedvesmojošākie Latvijas ģimeņu…

  11.Pasaules latviešu klaidoņu saiets maģijas un burvības apvīts

  7. jūnija vakarā Ungurpilī atkal pulcējās ceļotāji, piedzīvojuma meklētāji un ceļotāju stāstu cienītāji, lai tiktos 11. Pasaules latviešu klaidoņu saietā. Pasaules latviešu klaidoņu brālības saiets, sākās ar piemiņas brīdi pie Džeimsa Krogzema atdusas vietas Alojas kapos. Vēlāk Ungurpilī Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrā-bibliotēkā SALA pasākuma saviesīgo daļu ar uzrunu atklāja…

 • Adrese: Alojas novads, Alojas pagasts, Ungurpils, Liepu iela 3, LV – 4064
  Kontakti: 64030324, 28377765, ungurpils.biblioteka@aloja.lv

   

   

  Darba laiks:

   

  Pirmdiena 

  Otrdiena

  Trešdiena

  Ceturtdiena

  Piektdiena

  Sestdiena

  Svētdiena

   

   

  8:30 – 18:00* 

  8:30 – 17:00*

  8:30 – 17:00*

  8:30 – 17:00*

  8:30 – 16:00*

  Alojas pilsētas bibliotēkas struktūrvienība “Bibliotēka “SALA””

   

  Pirmdiena

  Otrdiena

  Trešdiena

  Ceturtdiena   

  Piektdiena

  Sestdiena

  Svētdiena

  9.00 – 18.00

  9.00 – 18.00

  9.00 – 18.00

  9.00 – 18.00

  9.00 – 18.00

  Slēgts

  Slēgts

  *Piesakoties piecas darba dienas iepriekš telpu noma un ekskursijas var tikt organizētas ārpus darba laika.

  • Pusdienas pārtraukums speciālistiem no 12:00 – 12:30
  • Pusdienas pārtraukums bibliotēkā darba dienās no 14:00 – 15:00
  • Katra mēneša otrā trešdiena bibliotēka apmeklētajiem slēgta (metodiskā diena)
  • Katra mēneša pēdējā ceturtdiena bibliotēka apmeklētājiem slēgta (spodrības diena)
  • Pirmssvētku dienās darba laiks saīsināts par divām stundām.

   

  Ekskursijām un SALA pakalpojumiem nepieciešams savlaicīgi pieteikties. Kontaktinformācija: +371 28377765, ungurpils.biblioteka@aloja.lv, sala@aloja.lv

  www.sala.lv,  @centrsSALA

   

  Bibliotēkas lietošanas noteikumi

 • Pieejamās datu bāzes:

  Bezmaksas piekļuve datu bāzēm internetā – Letonika, Lursoft.

   

  Apmācības:

  Apmācības informācijas meklēšanā datubāzēs un citos informācijas resursos. Apmācība darbam ar datoru ar un bez priekšzināšanām.

   

  Datori un internets:

  Datoru ar interneta pieslēgumu un bezvadu interneta WIFI bezmaksas izmantošana.

   

  Izdevumu rezervēšana, nodošanas termiņa pagarināšana:

  Grāmatu un citu materiālu nodošanas termiņu pagarināšana IS Alise, pa tālruni 64030324, 28377765, pa e-pastuieva.praulina@inbox.lv, draugiem.lv.

   

  Konsultācijas iedzīvotājiem datora un interneta lietošanā:

  Dažāda vecuma un sagatavotības iedzīvotājiem pieejamas konsultācijas darbam ar datoru un internetu.

   

  Kopēšana un datorizdruka:

  Bibliotēkā šis pakalpojums pieejams bez maksas.

   

  Lasītāju apkalpošana mājās:

  Apkalpošana mājās, ja lietotājs slimības vai ierobežotas pārvietošanās dēļ nevar apmeklēt bibliotēku.

   

  Starpbibliotēku abonements:

  Iespieddarbus, kuri nav Ungurpils bibliotēkas krājumā, var pasūtīt, izmantojot SBA (starpbibliotēku abonementu) un SSBA (starptautisko starpbibliotēku abonementu.

   

  Uzziņas un konsultācijas:

  Sniedz dažāda veida konsultācijas par bibliotēku un tās izmantošanas iespējām, kā arī dažādas tematiskas un cita veida uzziņas.

 • VĒSTURISKO KARŠU PĀRLŪKOŠANA

  Dažādi laikmeti un robežu izmaiņas.

  Portāls piedāvā jaunas iespējas Latvijas karšu izpētei:  vēsturisko karšu meklēšanu, atlasi un pētīšanu, vietvārdu un adrešu meklēšanu, laukumu un attālumu mērīšanu un vēsturisko kartogrāfisko datu salīdzināšanu ar mūsdienu datiem.

  Karšu portālā ir iekļautas kartes no 17. gs. sākuma līdz mūsdienām – senās Livonijas kartes, Latvijas vēsturiskās topogrāfiskās kartes, pirmās kartes latviešu valodā, pirmās Latvijas neatkarības laikā izdotās kartes un pilsētu plāni.

  Karšu bibliotēka 

  LASĀMKOKS

  Elektroniskā bibliotēka bērniem.

  Lasāmkoks piedāvā interaktīvu vidi. Portāls veidots kā interaktīvs komunikācijas rīks un digitālā bibliotēka 4 dažādām vecuma grupām, kurā var gan lasīt grāmatas, gan aprakstus par bērnu literatūru, tās autoriem un ilustratoriem un skatīties animācijas filmiņas. Tāpat portāls sniedz aktuālu informāciju par pasākumiem, saistītiem ar bērnu literatūru un lasīšanas veicināšanu. Katrai vecuma grupai – pirmsskolas vecuma bērni, jaunākā skolas vecuma bērni, pusaudži, pieaugušie – ir atšķirīgs, bērnu grāmatu mākslinieka Reiņa Pētersona izstrādāts dizains.

  Portālu veido LNB bērnu literatūras centrs.

  Lasāmkoks

  WWW ARHĪVS

  Vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu.

  Arhīvs satur Latvijas tīmekļa vietnes, kas vāktas no 2008. gada izlases veidā. Atsevišķos gadījumos arhīvā atrodamas arī ārzemju vietnes, ja to saturs saistīts ar Latviju.

  Arhīvs

  GRĀMATU PORTĀLS

  Kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā.

  Grāmatu portālā ir iekļauti aptuveni 6000 grāmatu – vairāk kā 1,5 miljonu lappušu – gan Latvijas, gan trimdas izdevumu. Tās ir kultūrvēsturiski nozīmīgas grāmatas, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasītas, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī.

  Portāls

  PERIODIKAS PORTĀLS

  Meklē un lasi vēsturiskos laikrakstus un žurnālus.

  Periodikas portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk nekā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas. Tie ir izdevumi, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasīti, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī — daži laikraksti ir nolietoti, citiem cauri var redzēt druku no otras puses, un ne visas publikācijas var precīzi atpazīt automātiskā režīmā. Iesaisties digitālās bibliotēkas veidošanā un labo pamanītās kļūdas!

  Periodika

  RAKSTI LATVIJAS PRESĒ

  Nacionālā Analītikas datubāze ir datu arhīvs, kas satur informāciju par rakstiem Latvijas presē no 1950. gada līdz mūsdienām, kā arī ārzemju preses izdevumiem, kuros rakstīts par Latviju un latviešiem. LNB Analītikas datubāze ierakstu skaits aptver vairāk nekā 3 miljonus rakstu.

  Raksti

 • 2019. gada Ungurpils bibliotēkā ir abonēti

  Auseklis; Agro Tops; Astes; Dārza pasaule; EJ; Ir; Ir Nauda; Ieva; Ievas Māja; Ievas Stāsti; Ievas Veselība; Ievas Virtuve; OK; Praktiskais Latvietis; Privatā dzīve; Rokdarbi; Santa; Una

  2014. gada 1.pusgadam Ungurpils bibliotēkā ir abonēti

  Santa, Čaklās Rokas, Astes, Dārza Pasaule, Ievas Virtuve, Rokdarbi, Māja, Kas Jauns, Ieva, Auseklis, Ievas Veselība,Privātā Dzīve, Una, Ievas Stāsti, Ievas Māja, Ko Ārsti Tev Nestāsta, Lauku Avīzes Tematiskā Avīze, Ievas Veselība, Avene, Zīlīte.

  2013.gada 1. pusgadā Ungurpils bibliotēkā ir pieejami šādi izdevumi

  Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Sīrups, Zīlīte, Dārza Pasaule, Privātā Dzīve, Mūsmājas, Santa, Una

 • Lieldienas

 •  

  Meklē Ungurpils bibliotēkas jaunākās grāmatas kopkatalogā!

 • Bibliotēkas 2013. gada darba pārskats

  2017.gada darba pārskats, statistika

  2019. gada darba pārskats, statistika,   atskaite par darbu ar jauniešiem