Alojas Novads

Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs-bibliotēka “SALA”

 • SALĀ notiks “Pasīvo ēku Atvērto Durvju Dienas”

  Biedrība “Passive House Latvija” aicina piedalīties tematiskajā pasākumā “PASĪVO ĒKU ATVĒRTO DURVJU DIENAS”, kas veltīts izpratnes veicināšanai par pasīvo ēku iespējām Latvijā, klātienē izrādot un daloties ar būvniecības, praktiskās izmantošanas un dzīvošanas pieredzi reālos objektos. Līdzšinējā prakse rāda, ka Latvijas sabiedrībā valda daudzums mītu par pasīvo ēku izbūves dārdzību, sarežģītību un šo projektu sekmīgas…

  Latvijas iedzīvotājus aicina piedalīties unikālā ģimeņu un dzimtu grāmatu izstādes veidošanās

  Turpinot grāmatu lasīšanas veicināšanas projektu “Bibliotēka”, kuru organizē literatūras mecenāts “Baltic International Bank”, aicinām Latvijas ģimenes iesaistīties izstādes ”Dzimtas grāmata” veidošanā. Ģimenes un dzimtas visā Latvijā aicinām iesūtīt projektam “Bibliotēka” savu dzimtas stāstu un aprakstu par grāmatu, kas ģimenei ir īpaši nozīmīga, līdz šī gada 31. augustam. Iedvesmojošākie Latvijas ģimeņu…

  11.Pasaules latviešu klaidoņu saiets maģijas un burvības apvīts

  7. jūnija vakarā Ungurpilī atkal pulcējās ceļotāji, piedzīvojuma meklētāji un ceļotāju stāstu cienītāji, lai tiktos 11. Pasaules latviešu klaidoņu saietā. Pasaules latviešu klaidoņu brālības saiets, sākās ar piemiņas brīdi pie Džeimsa Krogzema atdusas vietas Alojas kapos. Vēlāk Ungurpilī Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrā-bibliotēkā SALA pasākuma saviesīgo daļu ar uzrunu atklāja…

  Ungurpils SALĀ notiks Pasaules latviešu klaidoņu saiets

  2019.gada 7. jūnijā Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrā – bibliotēkā “SALA” Ungurpils ezera krastā notiks ikgadējais  – 11. Pasaules latviešu klaidoņu saiets, kas pulcēs biedrības “Pasaules latviešu klaidoņu brālība” (PLKB) biedrus un ceļojumu stāstu fanus. Pirms saieta plkst.18.15 Alojas kapsētā notiks piemiņas brīdis ceļotājam un saieta idejas autoram  Džeimsam Krogzemam.…

  Aicinām Alojas novada iedzīvotājus pieteikties izklaidējošai erudīcijas spēlei PRĀTA SPĒLES LATVIJAS KAUSS !

  Aicinām piedalīties izklaidējošā komandu erudīcijas spēlē PRĀTA SPĒLES LATVIJAS KAUSS, kas notiks Alojas kultūras namā 4.jūlijā,  plkst.18.00. Turnīrs tiek organizēts ar mērķi attīstīt prāta spēļu kustību visā Latvijā, aicinot ikvienu piedalīties, pārbaudīt sevi un uzzināt ko jaunu par savu zemi. Spēles norisināsies visa gada garumā vairāk kā 30 spēles dažādās…

  Alojas novada bibliotēkām mainīti darba laiki

  Septembra Domes sēdē tika pieņemts lēmums mainīt Alojas novada bibliotēku darba laiku, lai to pakalpojumi būtu apmeklētājiem pieejamāki.   Turpmāk Alojas un Staiceles pilsētas bibliotēkas, Vilzēnu un Puikules bibliotēkas darba dienās būs atvērtas no plkst.9 līdz plkst.18. Braslavas bibliotēka apmeklētājus gaidīs pirmdienās, trešdienās un piektdienās plkst.11.30-18, bet otrdienās un ceturtdienās…

 • Adrese: Alojas novads, Alojas pagasts, Ungurpils, Liepu iela 3, LV – 4064
  Kontakti: 64030324, 28377765, ungurpils.biblioteka@aloja.lv

   

   

  Darba laiks:

  Pirmdiena

  Otrdiena

  Trešdiena

  Ceturtdiena

  Piektdiena

  Sestdiena

  Svētdiena

  8:30 – 18:00

  8:30 – 17:00

  8:30 – 17:00

  8:30 – 17:00

  8:30 – 16:00

  Bibliotēka nestrādā

  Bibliotēka no 10:00 – 19:00

  Bibliotēka no 10:00 – 19:00

  Bibliotēka no 10:00 – 19:00

  Bibliotēka no 11:00 – 20:00

  9:00 – 17:00

  Brīvs

  • Pusdienas pārtraukums speciālistiem no 12:00 – 12:30
  • Pusdienas pārtraukums bibliotēkā darba dienās no 14:00 – 15:00
  • Katra mēneša otrā trešdiena bibliotēka apmeklētajiem slēgta (metodiskā diena)
  • Katra mēneša pēdējā ceturtdiena bibliotēka apmeklētājiem slēgta (spodrības diena)
  • Pirmssvētku dienās darba laiks saīsināts par divām stundām.

   

  Ekskursijām un SALA pakalpojumiem nepieciešams savlaicīgi pieteikties. Kontaktinformācija: +371 28377765, ungurpils.biblioteka@aloja.lv, sala@aloja.lv

  www.sala.lv,  @centrsSALA

   

  Bibliotēkas lietošanas noteikumi

 • Pieejamās datu bāzes:

  Bezmaksas piekļuve datu bāzēm internetā – Letonika, Lursoft.

   

  Apmācības:

  Apmācības informācijas meklēšanā datubāzēs un citos informācijas resursos. Apmācība darbam ar datoru ar un bez priekšzināšanām.

   

  Datori un internets:

  Datoru ar interneta pieslēgumu un bezvadu interneta WIFI bezmaksas izmantošana.

   

  Izdevumu rezervēšana, nodošanas termiņa pagarināšana:

  Grāmatu un citu materiālu nodošanas termiņu pagarināšana IS Alise, pa tālruni 64030324, 28377765, pa e-pastuieva.praulina@inbox.lv, draugiem.lv.

   

  Konsultācijas iedzīvotājiem datora un interneta lietošanā:

  Dažāda vecuma un sagatavotības iedzīvotājiem pieejamas konsultācijas darbam ar datoru un internetu.

   

  Kopēšana un datorizdruka:

  Bibliotēkā šis pakalpojums pieejams bez maksas.

   

  Lasītāju apkalpošana mājās:

  Apkalpošana mājās, ja lietotājs slimības vai ierobežotas pārvietošanās dēļ nevar apmeklēt bibliotēku.

   

  Starpbibliotēku abonements:

  Iespieddarbus, kuri nav Ungurpils bibliotēkas krājumā, var pasūtīt, izmantojot SBA (starpbibliotēku abonementu) un SSBA (starptautisko starpbibliotēku abonementu.

   

  Uzziņas un konsultācijas:

  Sniedz dažāda veida konsultācijas par bibliotēku un tās izmantošanas iespējām, kā arī dažādas tematiskas un cita veida uzziņas.

 • VĒSTURISKO KARŠU PĀRLŪKOŠANA

  Dažādi laikmeti un robežu izmaiņas.

  Portāls piedāvā jaunas iespējas Latvijas karšu izpētei:  vēsturisko karšu meklēšanu, atlasi un pētīšanu, vietvārdu un adrešu meklēšanu, laukumu un attālumu mērīšanu un vēsturisko kartogrāfisko datu salīdzināšanu ar mūsdienu datiem.

  Karšu portālā ir iekļautas kartes no 17. gs. sākuma līdz mūsdienām – senās Livonijas kartes, Latvijas vēsturiskās topogrāfiskās kartes, pirmās kartes latviešu valodā, pirmās Latvijas neatkarības laikā izdotās kartes un pilsētu plāni.

  Karšu bibliotēka 

  LASĀMKOKS

  Elektroniskā bibliotēka bērniem.

  Lasāmkoks piedāvā interaktīvu vidi. Portāls veidots kā interaktīvs komunikācijas rīks un digitālā bibliotēka 4 dažādām vecuma grupām, kurā var gan lasīt grāmatas, gan aprakstus par bērnu literatūru, tās autoriem un ilustratoriem un skatīties animācijas filmiņas. Tāpat portāls sniedz aktuālu informāciju par pasākumiem, saistītiem ar bērnu literatūru un lasīšanas veicināšanu. Katrai vecuma grupai – pirmsskolas vecuma bērni, jaunākā skolas vecuma bērni, pusaudži, pieaugušie – ir atšķirīgs, bērnu grāmatu mākslinieka Reiņa Pētersona izstrādāts dizains.

  Portālu veido LNB bērnu literatūras centrs.

  Lasāmkoks

  WWW ARHĪVS

  Vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu.

  Arhīvs satur Latvijas tīmekļa vietnes, kas vāktas no 2008. gada izlases veidā. Atsevišķos gadījumos arhīvā atrodamas arī ārzemju vietnes, ja to saturs saistīts ar Latviju.

  Arhīvs

  GRĀMATU PORTĀLS

  Kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā.

  Grāmatu portālā ir iekļauti aptuveni 6000 grāmatu – vairāk kā 1,5 miljonu lappušu – gan Latvijas, gan trimdas izdevumu. Tās ir kultūrvēsturiski nozīmīgas grāmatas, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasītas, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī.

  Portāls

  PERIODIKAS PORTĀLS

  Meklē un lasi vēsturiskos laikrakstus un žurnālus.

  Periodikas portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk nekā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas. Tie ir izdevumi, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasīti, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī — daži laikraksti ir nolietoti, citiem cauri var redzēt druku no otras puses, un ne visas publikācijas var precīzi atpazīt automātiskā režīmā. Iesaisties digitālās bibliotēkas veidošanā un labo pamanītās kļūdas!

  Periodika

  RAKSTI LATVIJAS PRESĒ

  Nacionālā Analītikas datubāze ir datu arhīvs, kas satur informāciju par rakstiem Latvijas presē no 1950. gada līdz mūsdienām, kā arī ārzemju preses izdevumiem, kuros rakstīts par Latviju un latviešiem. LNB Analītikas datubāze ierakstu skaits aptver vairāk nekā 3 miljonus rakstu.

  Raksti

 • 2014. gada 1.pusgadam Ungurpils bibliotēkā ir abonēti

  Santa, Čaklās Rokas, Astes, Dārza Pasaule, Ievas Virtuve, Rokdarbi, Māja, Kas Jauns, Ieva, Auseklis, Ievas Veselība,Privātā Dzīve, Una, Ievas Stāsti, Ievas Māja, Ko Ārsti Tev Nestāsta, Lauku Avīzes Tematiskā Avīze, Ievas Veselība, Avene, Zīlīte.

  2013.gada 1. pusgadā Ungurpils bibliotēkā ir pieejami šādi izdevumi

  Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Sīrups, Zīlīte, Dārza Pasaule, Privātā Dzīve, Mūsmājas, Santa, Una

 • Lieldienas

 •  

  Meklē Ungurpils bibliotēkas jaunākās grāmatas kopkatalogā!

 •  

  Bibliotēkas 2013. gada darba pārskats

  2017.gada darba pārskats, statistika