Alojas administrācija

Saimniecības

 • Saimniecība tiek audzētas šitaki sēnes. Sēnes ir īpaša dažādu gardu ēdienu sastāvdaļa. Saimniecībā tiek organizētas ekskursijas, lai vairāk varētu uzzināt, kā tiek audzētas šīs neparastās sēnes. Ekskursantu skaits pa sēņu audzētavu neierobežots. Iespēja arī piedalīties degustācijā, kur ziemas periodā iespējams uzņemt līdz 35 cilvēku. Lūgums iepriekš pieteikt apmeklējumu.

   

  Pieejamība: Laipni aicinātas arī ģimenes ar bērniem un invalīdi, jo ir piekļuve gan ar bērnu ratiņiem, gan invalīdiem.

  Ekskursijas ilgums: līdz 3 h

  Ekskursijas cena: 10 euro (grupai)

  Degustācija: 5 euro no personas

  Adrese: “Ošlejas” Aloja, Līvānu iela 10, Alojas novads, LV – 4064

  Tālrunis: 29447591

 • “LIELKALNOS” kopš 2006.gada 2 hektāru platībā aug dažādi mazāk pazīstami veselību stiprinoši ogulāji un tējaugi. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta. No iegūtajām ogām tiek gatavoti sīrupi, želejas, ievārījumi, marmelādes, kaltētas tējas, vitaminizēti dzērieni.

   

  Laipni aicināti doties ekskursijā pa “LIELKALNU”  saimniecību, kur var apskatīt dažādus augus: melnos plūškokus, smiltsērkšķus, zelta jāņogas, irbenes, ēdamos sausseržus, lielaugļu lazdas, aktinīdijas, citronliānas, bārbeles, korintes, dažādus saldos pīlādžus, rozes, vilkābeles, lielogu upenes, kizilus, kā arī ehinācijas, raudenes, dievkociņus u.c. derīgus augus. Saimnieki Aija un Dainis Paukšēni sniegs informāciju gan par ogulājiem, gan ražoto produkciju.  Apmeklējuma laikā iespējams iegādāties ražoto produkciju.

   

  Ekskursijas piedāvā no maija līdz septembrim, iespējams uzņemt tūristu grupas līdz 50 cilvēkiem. Lūgums iepriekš pieteikt  apmeklējumu.

   

  Ekskursijas ilgums: 45-45 min

  Ekskursijas cena: 1.50 eiro

  Adrese: “LIELKALNI” Ungurpils, Alojas novads, LV – 4064

  “LIELKALNI” atrodas Ungurpils–Pāles ceļa 2.kilometrā 200 m aiz Ungurpils robežzīmes

  Tālrunis: 26362975

  Plašāka informācija: http://www.draugiem.lv/Lielkalni

 • Z/S “Jaunminkiņi” jau daudzus gadus galvenā nodarbošanās ir biškopības produkcijas ražošana, kuras klāstā ietilpst dažādu ziedu un viršu medus, bišu vaska sveces, bišu maize un propolisa izstrādājumi, kas lieliski iederēsies gan veselīgā ikdienas uzturā, gan palīdzēs uzlabot veselības stāvokli. Šobrīd paralēli biškopības produktu ražošanai tiek aicināti  ekskursanti apciemot Medusbiti, lai uzzinātu par bišu dzīvi, medus ceļu no zieda līdz burciņai, biškopības produkcijas pielietošanu veselības saglabāšanā un uzlabošanā (apiterapija), kā arī degustēt dažādus biškopības produktus pašā dravas vidū. Ekskursijas noslēgumā iespējams arī iegādāties z/s „Jaunminkiņi” ražoto produkciju.

   

  Ekskursijas no maija līdz septembrim dravā tiek piedāvātas grupām līdz 20 cilvēkiem, veicot ziedojumu.

   

  Pieejamība: Ekskursijas brīvā dabā, iespējams pārvietoties ar bērnu ratiņiem un invalīdiem.

  Ekskursijas ilgums: aptuveni 1h

  Ekskursijas  cena: par ziedojumiem

  Adrese: „Jaunminkiņi”, Rozēni, Staiceles pagasts, Alojas novads, LV – 4043

  Tālrunis: 29170349

  Plašāka informācija: www.medusbite.lv un http://instagram.com/medusbite_lv

  E –pasts: info@medusbite.lv

 • SIA “Rudzo” krūmmellenes vasaras siltumnīcās  tiek audzētas no 2011. gada. Ir izveidoti 16 tuneļi (1,5 ha zem jumta -6400 stādi), tiek plānots palielināt  krūmmelleņu audzēšanas apjomus. Pieprasījums pēc šīm veselīgajām un garšīgajām ogām nebeidz pieaugt. Bagātīgai ražai jānodrošina labvēlīgi augšanas apstākļi, piemērotas ir vasaras siltumnīcas, kas nodrošina steidzinātas ražas ieguvi un uzlabo kvalitāti. Krūmmellenes sāk ražot 3-4 audzēšanas gadā, pilno ražu sasniedzot 8-10 gadā.

   

  Ekskursijas pieejamas sezonas laikā no jūlija līdz septembrim, pieteikties zvanot uz norādīto tālr.

  Ekskursijas ilgums: aptuveni pusstunda

  Ekskursija cena: bezmaksas

  Adrese: „Ģinēni”, Staiceles pagasts, Alojas novads, LV-4043

  Tālrunis: +371 29205367; +371 29100990

  Fakss: +371 67387483

  E-pasts: foragrogroup@gmail.com

  Plašāka informācija: https://www.facebook.com/staiceleskrummellenes/