Alojas Novads

Saimniecības

 • Saimniecība tiek audzētas šitaki sēnes. Sēnes ir īpaša dažādu gardu ēdienu sastāvdaļa. Saimniecībā tiek organizētas ekskursijas, lai vairāk varētu uzzināt, kā tiek audzētas šīs neparastās sēnes. Ekskursantu skaits pa sēņu audzētavu neierobežots. Iespēja arī piedalīties degustācijā, kur ziemas periodā iespējams uzņemt līdz 35 cilvēku. Lūgums iepriekš pieteikt apmeklējumu.

   

  Pieejamība: Laipni aicinātas arī ģimenes ar bērniem un invalīdi, jo ir piekļuve gan ar bērnu ratiņiem, gan invalīdiem.

  Ekskursijas ilgums: līdz 3 h

  Ekskursijas cena: 10 euro (grupai)

  Degustācija: 5 euro no personas

  Adrese: “Ošlejas” Aloja, Līvānu iela 10, Alojas novads, LV – 4064

  Tālrunis: 29447591

 • “LIELKALNOS” kopš 2006.gada 2 hektāru platībā aug dažādi mazāk pazīstami veselību stiprinoši ogulāji un tējaugi. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta. No iegūtajām ogām tiek gatavoti sīrupi, želejas, ievārījumi, marmelādes, kaltētas tējas, vitaminizēti dzērieni.

   

  Laipni aicināti doties ekskursijā pa “LIELKALNU”  saimniecību, kur var apskatīt dažādus augus: melnos plūškokus, smiltsērkšķus, zelta jāņogas, irbenes, ēdamos sausseržus, lielaugļu lazdas, aktinīdijas, citronliānas, bārbeles, korintes, dažādus saldos pīlādžus, rozes, vilkābeles, lielogu upenes, kizilus, kā arī ehinācijas, raudenes, dievkociņus u.c. derīgus augus. Saimnieki Aija un Dainis Paukšēni sniegs informāciju gan par ogulājiem, gan ražoto produkciju.  Apmeklējuma laikā iespējams iegādāties ražoto produkciju.

   

  Ekskursijas piedāvā no maija līdz septembrim, iespējams uzņemt tūristu grupas līdz 50 cilvēkiem. Lūgums iepriekš pieteikt  apmeklējumu.

   

  Ekskursijas ilgums: 45-45 min

  Ekskursijas cena: 1.50 eiro

  Adrese: “LIELKALNI” Ungurpils, Alojas novads, LV – 4064

  “LIELKALNI” atrodas Ungurpils–Pāles ceļa 2.kilometrā 200 m aiz Ungurpils robežzīmes

  Tālrunis: 26362975

  Plašāka informācija: http://www.draugiem.lv/Lielkalni

 • Bioloģiskā piemājas saimniecība „Vīksnas” piedāvā ekskursiju pa saimniecību, dalīšanos pieredzē par videi draudzīgu saimniekošanu un lauku ainavas veidošanu, daiļdārza apskati un filcētu vilnas izstrādājumu – suvenīru, rotaslietu, aksesuāru – iegādi. Iespējams iepazīties ar vilnas iegūšanas procesu un aplūkot gan senos, gan mūsdienu darbarīkus. Bērniem iespējams pabarot aitiņas. Apmeklētājiem tiek piedāvāts  arī apskatīt saimnieku kolekcionētās aitu figūriņas un rotaļlietas.

   

  Ekskursijām saimniecībā tiek uzņemtas  grupas līdz 60 cilvēkiem un var pieteikties no 1. maija līdz 1. oktobrim, iepriekš informējot pa telefonu. Individuāliem apmeklētājiem arī tiek lūgts iepriekš pieteikties.

   

  Pieejamība: pieejama vide bērniem ratiņos, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Nav speciāli aprīkotas tualetes. Apmeklētājiem ar dzīvniekiem saimniecību apmeklēt nav atļauts.

  Ekskursijas ilgums: 1h

  Ekskursijas  cena: 1,5 euro pieaugušajiem, 1 euro bērniem (grupās), ģimenēm ar bērniem 4 euro

  Adrese: Brīvzemnieku pag., Puikule, “Vīksnas”, Alojas novads, LV – 4063

  Tālrunis: 29107389

 • Z/S “Jaunminkiņi” jau daudzus gadus galvenā nodarbošanās ir biškopības produkcijas ražošana, kuras klāstā ietilpst dažādu ziedu un viršu medus, bišu vaska sveces, bišu maize un propolisa izstrādājumi, kas lieliski iederēsies gan veselīgā ikdienas uzturā, gan palīdzēs uzlabot veselības stāvokli. Šobrīd paralēli biškopības produktu ražošanai tiek aicināti  ekskursanti apciemot Medusbiti, lai uzzinātu par bišu dzīvi, medus ceļu no zieda līdz burciņai, biškopības produkcijas pielietošanu veselības saglabāšanā un uzlabošanā (apiterapija), kā arī degustēt dažādus biškopības produktus pašā dravas vidū. Ekskursijas noslēgumā iespējams arī iegādāties z/s „Jaunminkiņi” ražoto produkciju.

   

  Ekskursijas no maija līdz septembrim dravā tiek piedāvātas grupām līdz 20 cilvēkiem, veicot ziedojumu.

   

  Pieejamība: Ekskursijas brīvā dabā, iespējams pārvietoties ar bērnu ratiņiem un invalīdiem.

  Ekskursijas ilgums: aptuveni 1h

  Ekskursijas  cena: par ziedojumiem

  Adrese: „Jaunminkiņi”, Rozēni, Staiceles pagasts, Alojas novads, LV – 4043

  Tālrunis: 29170349

  Plašāka informācija: www.medusbite.lv un http://instagram.com/medusbite_lv

  E –pasts: info@medusbite.lv

 • zemenesGaršīgās ogas  zemenes  audzē gan uz lauka, gan siltumnīcā. Iespēja gan degustēt, gan iegādāties līdzņemšanai.

   

  Adrese: „Induļi” Alojas pagasts, Alojas novads, LV – 4064

  Tālrunis: 26383631

  E-pasts: arcy27@inbox.lv