Alojas Novads

Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām


Event Details

  • Date:
  • Categories:

14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 000 Latvijas iedzīvotāju. Pieminot deportāciju upurus un godinot viņu piemiņu, 14. jūnijā no plkst. 11.00 visā Latvijā vienlaicīgi tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. 

Alojas novadā vārdu lasīšana notiks uz bijušā dzelzceļa, netālu no Alojas stacijas. Šeit kopumā tiks lasīti 36 deportēto cilvēku vārdi. Facebook tiešraide – ŠEIT.

Lasījums no katras pašvaldības tiks straumēts reāllaikā mājaslapās www.lsm.lv un www.lnb.lv , kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem.

Piemiņas pasākumu rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” un sabiedriskajiem medijiem.