Alojas administrācija

Alojas pilsētas bibliotēkas struktūrvienība “Bibliotēka “SALA””

 • Bibliotēku krājumus papildina projekta “Vērtīgo grāmatu iepirkums Latvijas publiskajām bibliotēkām” grāmatas

  Pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam un Latvijas Nacionālās bibliotēkas administrētajam projektam “Grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām”, Alojas administrācijā esošās publiskās bibliotēkas kopumā saņēma 233 grāmatu eksemplārus 2327 EUR vērtībā. Bibliotēkas savos krājumos ir ieguvušas vērtīgu oriģinālliteratūru, augstvērtīgu tulkoto daiļliteratūru,…

  Dzejas dienu akcija “Palūkojies zvaigznēs”

  No 2. – 30. septembrim, Limbažu Galvenā bibliotēka, aicina piedalīties dzejas dienu akcijā “Palūkojies zvaigznēs”.

  No 12. janvāra darbu atsāks bibliotēkas grāmatu izsniegšanai; pārējie kultūras pakalpojumi – attālināti

  7. janvārī valdība lēma no 12. janvāra atvērt bibliotēkas, lai tās var atsākt grāmatu izsniegšanu, tomēr bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk būs slēgtas. Tāpat klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas. Pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai…

  Kultūras ministrijas atbalsts grāmatu iepirkumam Alojas novada bibliotēkām

  Ņemot vērā nepieciešamību atbalstīt gan krīzes skarto grāmatniecības nozari – grāmatu autorus, ilustratorus un tulkotājus, gan kvalitatīvi papildināt Latvijas publisko bibliotēku krājumus ar augstvērtīgiem pēdējo gadu izdevumiem, Latvijas valdība 2020. gada 16. jūnijā pēc Kultūras ministrijas (KM) izstrādāta rīcības plāna…

  Alojas novada dome aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību apmeklēt iestādes klātienē

  Pēdējās nedēļās valstī kopumā un atsevišķās pilsētās strauji saasinājusies situācija ar koronavīrusa Covid-19 izplatību. Alojas novada dome aktīvi sekot līdzi Covid-19 izplatībai valstī un Ministru kabineta izstrādātajiem vīrusa ierobežošanas pasākumiem. Alojas novada dome aicina iedzīvotājus ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt…

  Alojas novada pašvaldības iestādēs apmeklētājiem OBLIGĀTI jālieto sejas maskas

  No 24. oktobra sejas maskas jālieto ne tikai tikai sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos, aptiekās, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, ja tur netiek organizēts pasākums. Maskas nepieciešamas arī pakalpojumu…

 • Adrese: Limbažu novads, Alojas pagasts, Ungurpils, Liepu iela 3, LV – 4064
  Kontakti: 64030324, 28377765, ungurpils.biblioteka@aloja.lv

   

  Darba laiks:

  Darba dienās: 9.00 – 18.00

  Sestdiena – slēgts

  Svētdiena – slēgts

  Pusdienas pārtraukums bibliotēkā darba dienās no 12.00 – 13.00

  Katra mēneša otrā trešdiena bibliotēka apmeklētajiem slēgta (metodiskā diena)

  Katra mēneša pēdējā ceturtdiena bibliotēka apmeklētājiem slēgta (spodrības diena)

   

   

  Ekskursijām un SALA pakalpojumiem nepieciešams savlaicīgi pieteikties. Kontaktinformācija: +371 28377765, ungurpils.biblioteka@aloja.lv, sala@aloja.lv

  www.sala.lv,  @centrsSALA

   

   

  Bibliotēkas lietošanas noteikumi

  Alojas pilsētas bibliotēkas nolikums un reglaments

 • Pieejamās datu bāzes:

  Bezmaksas piekļuve datu bāzēm internetā – Letonika, Lursoft.

   

  Apmācības:

  Apmācības informācijas meklēšanā datubāzēs un citos informācijas resursos. Apmācība darbam ar datoru ar un bez priekšzināšanām.

   

  Datori un internets:

  Datoru ar interneta pieslēgumu un bezvadu interneta WIFI bezmaksas izmantošana.

   

  Izdevumu rezervēšana, nodošanas termiņa pagarināšana:

  Grāmatu un citu materiālu nodošanas termiņu pagarināšana IS Alise, pa tālruni 64030324, 28377765, pa e-pastu ieva.praulina@inbox.lv, draugiem.lv.

   

  Konsultācijas iedzīvotājiem datora un interneta lietošanā:

  Dažāda vecuma un sagatavotības iedzīvotājiem pieejamas konsultācijas darbam ar datoru un internetu.

   

  Kopēšana un datorizdruka:

  Bibliotēkā šis pakalpojums pieejams bez maksas.

   

  Lasītāju apkalpošana mājās:

  Apkalpošana mājās, ja lietotājs slimības vai ierobežotas pārvietošanās dēļ nevar apmeklēt bibliotēku.

   

  Starpbibliotēku abonements:

  Iespieddarbus, kuri nav Ungurpils bibliotēkas krājumā, var pasūtīt, izmantojot SBA (starpbibliotēku abonementu) un SSBA (starptautisko starpbibliotēku abonementu.

   

  Uzziņas un konsultācijas:

  Sniedz dažāda veida konsultācijas par bibliotēku un tās izmantošanas iespējām, kā arī dažādas tematiskas un cita veida uzziņas.

 • VĒSTURISKO KARŠU PĀRLŪKOŠANA

  Dažādi laikmeti un robežu izmaiņas.

  Portāls piedāvā jaunas iespējas Latvijas karšu izpētei:  vēsturisko karšu meklēšanu, atlasi un pētīšanu, vietvārdu un adrešu meklēšanu, laukumu un attālumu mērīšanu un vēsturisko kartogrāfisko datu salīdzināšanu ar mūsdienu datiem.

  Karšu portālā ir iekļautas kartes no 17. gs. sākuma līdz mūsdienām – senās Livonijas kartes, Latvijas vēsturiskās topogrāfiskās kartes, pirmās kartes latviešu valodā, pirmās Latvijas neatkarības laikā izdotās kartes un pilsētu plāni.

  Karšu bibliotēka 

  LASĀMKOKS

  Elektroniskā bibliotēka bērniem.

  Lasāmkoks piedāvā interaktīvu vidi. Portāls veidots kā interaktīvs komunikācijas rīks un digitālā bibliotēka 4 dažādām vecuma grupām, kurā var gan lasīt grāmatas, gan aprakstus par bērnu literatūru, tās autoriem un ilustratoriem un skatīties animācijas filmiņas. Tāpat portāls sniedz aktuālu informāciju par pasākumiem, saistītiem ar bērnu literatūru un lasīšanas veicināšanu. Katrai vecuma grupai – pirmsskolas vecuma bērni, jaunākā skolas vecuma bērni, pusaudži, pieaugušie – ir atšķirīgs, bērnu grāmatu mākslinieka Reiņa Pētersona izstrādāts dizains.

  Portālu veido LNB bērnu literatūras centrs.

  Lasāmkoks

  WWW ARHĪVS

  Vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu.

  Arhīvs satur Latvijas tīmekļa vietnes, kas vāktas no 2008. gada izlases veidā. Atsevišķos gadījumos arhīvā atrodamas arī ārzemju vietnes, ja to saturs saistīts ar Latviju.

  Arhīvs

  GRĀMATU PORTĀLS

  Kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā.

  Grāmatu portālā ir iekļauti aptuveni 6000 grāmatu – vairāk kā 1,5 miljonu lappušu – gan Latvijas, gan trimdas izdevumu. Tās ir kultūrvēsturiski nozīmīgas grāmatas, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasītas, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī.

  Portāls

  PERIODIKAS PORTĀLS

  Meklē un lasi vēsturiskos laikrakstus un žurnālus.

  Periodikas portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk nekā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas. Tie ir izdevumi, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasīti, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī — daži laikraksti ir nolietoti, citiem cauri var redzēt druku no otras puses, un ne visas publikācijas var precīzi atpazīt automātiskā režīmā. Iesaisties digitālās bibliotēkas veidošanā un labo pamanītās kļūdas!

  Periodika

  RAKSTI LATVIJAS PRESĒ

  Nacionālā Analītikas datubāze ir datu arhīvs, kas satur informāciju par rakstiem Latvijas presē no 1950. gada līdz mūsdienām, kā arī ārzemju preses izdevumiem, kuros rakstīts par Latviju un latviešiem. LNB Analītikas datubāze ierakstu skaits aptver vairāk nekā 3 miljonus rakstu.

  Raksti

 • 2019. gada Ungurpils bibliotēkā ir abonēti

  Auseklis; Agro Tops; Astes; Dārza pasaule; EJ; Ir; Ir Nauda; Ieva; Ievas Māja; Ievas Stāsti; Ievas Veselība; Ievas Virtuve; OK; Praktiskais Latvietis; Privatā dzīve; Rokdarbi; Santa; Una

  2014. gada 1.pusgadam Ungurpils bibliotēkā ir abonēti

  Santa, Čaklās Rokas, Astes, Dārza Pasaule, Ievas Virtuve, Rokdarbi, Māja, Kas Jauns, Ieva, Auseklis, Ievas Veselība,Privātā Dzīve, Una, Ievas Stāsti, Ievas Māja, Ko Ārsti Tev Nestāsta, Lauku Avīzes Tematiskā Avīze, Ievas Veselība, Avene, Zīlīte.

  2013.gada 1. pusgadā Ungurpils bibliotēkā ir pieejami šādi izdevumi

  Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Sīrups, Zīlīte, Dārza Pasaule, Privātā Dzīve, Mūsmājas, Santa, Una

 • Lieldienas

 •  

  Meklē Ungurpils bibliotēkas jaunākās grāmatas kopkatalogā!

 • Bibliotēkas 2013. gada darba pārskats

  2017.gada darba pārskats, statistika

  2019. gada darba pārskats, statistika,   atskaite par darbu ar jauniešiem