Aloja

Latvijas Ornitoloģijas biedrība izsludina konkursu

Lob_logoLatvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) izsludina konkursu, kurā ikvienu aicina sagatavot putnu barotavu no otrreiz izmantotiem materiāliem. Akcijas mērķis ir veicināt sabiedrības iesaisti putnu dzīvesveida un sugu iepazīšanā, veidojot videi draudzīgas, oriģinālas un radošas putnu barotavas no otrreiz izmantotiem materiāliem. 

 

Ziema ir aukstākais un grūtākais laiks, kad varam mūsu lidojošajiem draugiem palīdzēt, pabarojot tos ar dažādiem putnu našķiem: sēkliņām, taukiem, speķi, graudiem, žāvētiem augļiem un riekstiem. Lai cienastu sakārtotu, vislabāk noder putniem piemērotas barotavas. Tās iespējams iegādāties īpaši gatavotas, taču labu un izturīgu barotavu, turklāt – ātri, iespējams sagatavot paša spēkiem no mājās vairs nevajadzīgiem priekšmetiem, piemēram, piena pakām, PET pudelēm un sietiņiem, kā arī citiem materiāliem.

 

Lai piedalītos konkursā, nepieciešams sagatavot barotavu no iepakojuma materiāliem un priekšmetiem, kas savu mūžu nokalpojuši. Gatavā barotava jānofotografē un kopā ar barotavas pieteikuma anketu (atrodama www.lob.lv) jānosūta LOB līdz 28.februārim. Lai noteiktu, kura ir labākā, tiks vērtēta barotavas funkcionalitāte, vizuālais noformējums un izmantotie materiāli. Papildu punktus saņems barotavas, kuras tiks izmantotas putnu barošanai. Vērtēšana notiks četrās vecuma grupās, un tiks noteikti katras grupas trīs labāko darbu autori. Balvās: dāvanu kartes no Motacilla.lv, bezmaksas ekskursijas, grāmatas, žurnāla “Putni dabā” komplekti u.c.

 

Rezultātu paziņošana notiks mēneša laikā pēc iesūtīto pieteikumu saņemšanas, bet ne vēlāk par 31.martu. Ar uzvarētājiem sazināsimies individuāli, kā arī ar labākajiem darbiem varēs iepazīties Latvijas Ornitoloģijas biedrības interneta vietnē www.lob.lv, žurnālā “Putni dabā” un portālā Dabasdati.lv.

 

Konkursu rīko LOB sadarbībā ar interneta veikalu „Motacilla“ (www.motacilla.lv) un portālu Dabasdati.lv. Žūrijas komisijā darbosies konkursa rīkotāju pārstāvji un pieredzējusi putnu barotāja un dabas fotogrāfe Selga Bērziņa, savukārt zīmola ZIB* komanda vērtēs izveidoto barotavu vizuālo pievilcību.

Konkursa nolikumu un citu informāciju meklējiet www.lob.lv

Konkursa plakāts

 

Svarīgi atcerēties!LOB_barotavu konkurss_VSkuja_

  • Ja iesākta, putnu barošana jāturpina līdz pat pēdējiem sniegiem. Tāpat jāseko līdzi, lai barotavā barība būtu pieejama visu laiku. Brīžos, kad ēdamā nav, putni vairs nemeklē citas barošanās iespējas, bet līdz pēdējam brīdim gaida, kad to papildinās;
  • Barotavai vajag izvēlēties vietu, kur kaķi u.c. plēsīgi dzīvnieki netiek klāt. Tieši kaķi ir vieni no lielākajiem apdraudējumiem savvaļas putniem;
  • Nekādā gadījumā nedrīkst izlikt barību, kuras saturā ir sāls, jo tā putniem ir bīstama, pat nāvējoša;
  • Putnu ēdnīcā jāievēro vairāki tīrības noteikumi. Tā ne retāk kā reizi divās nedēļās jāiztīra no barības paliekām un mēsliem, kā arī jāuzmana, lai tā netiek aizputināta un ir putniem vienmēr viegli pieejama.

 

Konkursa koordinatore: Daiga Brakmane, daiga@lob.lv, t. 26454504