Aloja

Noslēgusies pirmā BK “Aloja” sieviešu basketbola sezona

21.februārī notika basketbola kluba (BK) “Aloja” basketbola čempionāta (sievietēm) 3.posms. Pirmajā spēlē tikās abas Alojas komandas – BK “Aloja” un “AAV”. Trešā komandu tikšanās reize izvērtās par īstu derbiju. Sastāvi bija ļoti līdzvērtīgi un spēles gaita to apstiprināja. Bezkompromisu spēkošanās visas cīņas garumā. Aizsardzība izteikti dominēja pār uzbrukumu, pirmā ceturtdaļa beidzās ar, tā teikt, futbola rezultātu 2:1 par labu “AAV”. Pēc trīs ceturtdaļām joprojām neizšķirts 14:14. Tikai pēdējās pāris minūtēs pieredze tomēr guva virsroku pār azartu, un ar 24:18 uzvarēja BK “Aloja”. Uzvarētājām Iveta Šķirus guva 9 punktus, bet “AAV” komandā Madara Grigore – 10.

Otrajā spēlē jau uz viļņa esošā “AAV” komanda ar 44:12 (12:2, 17:3, 10:4, 5:3) sagrāva Staiceles meitenes. Uzvarētājām Alija Neļķe guva 15 punktus, Madara Grigore – 13, bet staicelietēm rezultatīvākā spēlētāja Lelde Andersone guva 7 punktus.

Trešajā spēlē Staiceles komanda cīnījās daudz sekmīgāk un veiksmīgāk, bet piekāpās BK “Aloja” tikai ar 30:42 (10:14, 4:8, 5:14, 11:8). Staicelietēm Vizma Titiņa guva 7 punktus, Lelde Andersone un Inga Jirgensone – 6 , BK “Aloja” Ilze Šulce – 14, bet Anastasija Beļakova 10 punktus.

28.februārī notika pēdējais, ceturtais čempionāta posms. Dienas pirmajā spēlē Staiceles komanda nespēja neko likt pretī BK “Aloja” komandai, rezultātā 52:7 (14:0, 10:2, 13:5, 15:0). Uzvarētājām Ilze Šulce atkal bija noķērusi iedvesmu – 25 punkti, zaudētājām Dita Kažoka – 3 punkti.

Otrajā spēlē šoreiz sīksta spēkošanās neizdevās, jo “AAV” komanda bija novājinātā sastāvā un uz laukuma devās pat divas 5.klases meitenes. Rezultāts 50:12 (13:3, 14:4, 10:0 , 13:5) par labu BK “Aloja”, Ilze Šulce – 22 punkti, “AAV” Arta Bārda – 10 punkti.

Čempionāts noslēdzās ar “AAV” un Staiceles komandas cīniņu. Mačs izdevās spraigs, aizraujošs, vārdu sakot, jauks finālakords. Spēli pārliecinošāk iesāka “AAV” meitenes, uzvarot pirmo ceturtdaļu ar 8:3, tomēr spēles turpinājumā staicelietes spēja lauzt spēles gaitu un puslaikā ejot jau bija vadībā ar 16:15. Trešajā ceturtdaļā turpinājās rezultāta šūpoles uz abām pusēm, un tai beidzoties tablo vēstīja, ka rezultāts ir neizšķirts 23:23. Staicelietēm ļoti gribējās izcīnīt pirmo uzvaru čempionātā, tomēr spēles galotnē Alojas meitenes tomēr bija viltīgākas, gudrākas un sekmīgākas metienos. Ar rezultātu 33:27 (8:3, 7:13, 8:7, 10:4) uzvarēja “AAV”, uzvarētājām Alija Neļķe guva 15 punktus (2 trīnīši) , Arta Bārda – 14. Staiceles vienībā Dita Kažoka – 9, bet Sandija Konošonaka guva 8 punktus.

Apbalvošanas ceremonijā kausu un zelta medaļas saņēma BK “Aloja”, kausu un sudraba medaļas “AAV” meitenes, bet bronzas godalgas Staiceles komandai. Individuāli tika apbalvotas rezultatīvākās spēlētājas: