Aloja

ZAAO: Saplacini, pirms izmet!

ZAAOjogaViens no būtiskākajiem sabiedrības pienākumiem vides saudzēšanā ir izlietotā iepakojuma nodošana otrreizējai pārstrādei, iesaistoties reģionā izveidotajā šķiroto atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. Nošķirojot pārstrādei derīgos materiālus no kopējā ikdienā radītā atkritumu apjoma un nododot tos pārstrādei, tiek ietaupīti dabas resursi, uzlabojot apkārtējās vides stāvokli, kurš ilgtermiņā ietekmē arī katra cilvēka veselību.

 

Lai gan iedzīvotāju atkritumu šķirošanas paradumi mēdz būt dažādi, šķirojot tiek novērsta ātra sadzīves atkritumu konteinera piepildīšanās, samazināts noglabājamo atkritumu apjoms, un ikvienam iedzīvotājam rodas iespēja maksāt mazāk par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

 

Ļoti svarīgi ir arī samazināt otrreizējai pārstrādei derīgo materiālu konteineru piepildīšanās ātrumu. Lai to izdarītu, un tiktu gūta maksimāla atdeve no katra šķirotāja ieguldījuma, ir svarīgi ievērot dažas vienkāršas norādes. Pirmkārt – nenodot otrreizējai pārstrādei gaisu – pirms izmešanas PET pudeles, kastes un pārtikas dzērienu pakas ir jāsaplacina. Otrkārt: šķirojot dažādus pārtikas produktu iepakojumus, burkas, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojumus – jāpārliecinās, ka tie ir tukši un bez pārtikas un ķīmisko atkritumu piejaukumiem, lai sašķiroto materiālu būtu iespējams nodot tālākai pārstrādei.

 

Saplacinot iepakojumu, konteinerā iespējams ievietot 3 līdz 4 reizes vairāk materiāla. Ja konteineros tiks ievietoti saplacināti materiāli, būs iespēja izvairīties arī no sašķirotā novietošanas blakus konteineriem, kas ir aizliegts un rada nepievilcīgu skatu konteineru laukumos.

 

Uzziņai: SIA ZAAO savas darbības teritorijas 28 novados nodrošina izlietotā iepakojuma nodošanu EKO punktos, kuri sastāv no šķirošanas konteinera pāra (viens polietilēnam, PET pudelēm, metālam, sadzīves ķīmijas un kosmētikas iepakojumam, papīram; otrs – pudeļu un burku stiklam) un EKO laukumos – vietās, kur var nodot padsmit materiālu veidus.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Leimane

SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste

Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201

Mob.tālr.:26610013

E-pasts: zane.leimane@zaao.lv

Twitter.com/zaao_lv

Draugiem.lv/zaao

www.zaao.lv