Aloja

Baltā galdauta svētkos Alojā iestādīti četri simtgades ozoliņi

IMG_9100

4.maijā visā Latvijā ļaudis atzīmēja valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Alojas novadā svētkus ar kopīgu dziedāšanu, dancošanu un mielošanos pirmie ieskandināja Brīvzemnieku pagasta iedzīvotāji Ozolmuižā, Buivā, Puikules stacijas ciemā un Puikulē.

 

Staiceles pagasta Rozēnu pansionātā „Brīze” un rekreācijas centrā „Vīķi” ar koncertprogrammu viesojās Staiceles vidusskolas audzēkņi un kultūras nama vokālais ansamblis „Vēlreiz”. Savukārt Staicelē pie Audēju namiņa ikviens tika aicināts pie balti klāta svētku galda, lai mielotos ar līdzpaņemtiem, pašu ceptiem pīrāgiem un citiem gardumiem. Mākslinieku šķūnī varēja aplūkot daiļamata meistaru darinātos baltos galdautus un notika izzinoša viktorīna „Ko tu zini par Latviju?”. Staicelieši baudīja vokālā ansambļa „Vēlreiz” muzikālo sveicienu un dziedāja paši.

 

Alojā Čakstes un Kalēju ielas krustojumā (tautā sauktajās „Struņķeglēs”) akcijā „Apskauj Latviju” novada stiprās un kuplās ģimenes stādīja simtgades ozoliņus. Ozoliņi simbolizēs sapni par brīvdabas koncertzāles izveidošanu Alojā. Svinīgā pasākumā kociņus zemē dēstīja Alojas novada stiprās dzimtas, kuras sakņojušās savā zemē, pagastā un novadā vairāku paaudžu garumā. Pa kociņam iestādīja Vējiņu ģimene no Ozolmuižas, Timermaņu ģimene no Staiceles, Jeņču saime no Braslavas pagasta un Miezīši no Alojas. Ģimenes savu stipro dzimtas spēku nodeva ozoliņiem, palīdzot tiem iesakņoties, kuplot un augt. Pie katra kociņa, klātesot Iekšlietu ministrijas pārstāvjiem, tika piestiprināta plāksnīte, kura vēsta, ka stādījums ir viens no Latvijas simtgades ozoliem.

Svētku brīdī klātesošos uzrunāja AS „Latvijas Valsts meži” Jelgavas kokaudzētavas vadītāja Dace Rosicka, Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Skultes 1. kategorijas nodaļas priekšnieks mojors Oskars Mitrevičs, Alojas novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne un Alojas pilsētas un pagasta p.i. Arvīds Ozols.

Pasākumu muzikāli papildināja Alojas kultūras nama jauktais koris „Ale”, grupa „Kokteilis” un koklētāju ansamblis „Māriņa”. Pasākuma laikā simboliskā goda sardzē, turot rokās valsts karogus, stājās jaunsargi. Turpmāk iecerēts, ka rūpes par iestādītajiem kociņiem uzņemsies tieši mazpulcēni un jaunsargi. Viņi arī saņēma apliecinājuma rakstus, ka tiem uzticēts šis nozīmīgais darbiņš.

Noslēgumā katra stiprās ģimenes saimniece no pašvaldības vadītājas D.Vilnes saņēma baltu galdautu, bet ikviens svētku turpinājumā tika aicināts pie balti klātiem galdiem svinēt svētkus, mielojoties ar pašu gatavotu desertu.

 

Vilzēnu tautas nama pagalmā svētku pievakarē pulcējās pagasta čaklākās saimnieces, lai palepotos ar mājās ceptajām kūkām. Kūku konkursam atsaucās sešas saimnieces. Ikviens klātesošais varēja nogaršot pa gabaliņam no katras, lai vēlāk balsojumā noskaidrotu gardākās kūkas cepēju. Degustētāji par garšīgāko atzina Rūtas Onofrijčukas mājas torti. Pēc mielošanās visi devās uz tautas namu, kur norisinājās svētku koncerts ar vietējo un kaimiņu pašdarbības kolektīvu piedalīšanos. Kupli apmeklēti svētku pasākumi rīta pusē norisinājās arī pie Braslavas bibliotēkas un pansionāta “Urga”. Tur sanākušos priecēja Vilzēnu tautas nama bērnu vokālais ansamblis “Pienenīte” un dejotājas no grupas “Guzel”. 

 

Liānas Lilenblates-Sipko teksts

L.Lilenblates-Sipko, V.Martinova, E.Bērziņa foto

 

[Not a valid template]