Alojas administrācija

Notiks trauksmes sirēnu gatavības pārbaude

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Limbažu daļa informē, ka 29.maijā no 14:00 līdz 14:15 uz 3 minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas ar mērķi pārbaudīt civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī konstatēt bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā. 

 

VUGD atgādina, ka izdzirdot trauksmes sirēnas signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti informācijas saņemšanai par sirēnu ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību. Šajā dienā iedzīvotājiem gan nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama.

 

Dienesta pārstāvji norāda, ka gadījumā, ja pirmdien trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nav dzirdamas, nevajadzētu satraukties, jo ārkārtas situācijās tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem.

 

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma). Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi.

 

Saskaņā ar Ministru kabineta 2007.gada 7.augusta noteikumiem Nr.530 “Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtība”, trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

 

Plašākai informācijai:

Inta Šaboha

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Tel. 67075871, 27098250 prese@vugd.gov.lv