Alojas administrācija

Atklāta pieteikšanās konkursā sievietēm par ES balvu inovatīvā uzņēmējdarbībā

1Eiropas Komisija aicina sievietes novatores līdz 15. novembrim pieteikties konkursā par Eiropas Savienības (ES) balvu inovatīvākajām sievietēm uzņēmējdarbībā 2018. Galvenā balva ir 100 tūkstoši eiro, savukārt otrajai un trešajai vietai – attiecīgi 50 un 30 tūkstoši eiro. Īpašā 20 tūkstošu eiro balva tiks pasniegta uzlecošajai novatorei vecumā līdz 30 gadiem ieskaitot par īpašu inovāciju karjeras sākumā.

 

Lai piedalītos konkursā, kandidātei ir jābūt radījušai inovatīvu ideju un ieviesušai to tirgū kā uzņēmuma dibinātājai vai līdzdibinātājai. Uzņēmumam jābūt aktīvam un dibinātam pirms 2016. gada 1. janvāra. Tāpat kandidātei vai uzņēmumam jābūt saņēmušam publisku vai privātu atbalstu pētniecībā un inovācijās.

 

Konkursa vērtēšanas kritēriji ir produkta oriģinalitāte un piemērotība ieviešanai tirgū, uzņēmuma eksportspēja un apgrozījums, radītās darbavietas un sociālā ietekme, kā arī kandidātes loma uzņēmuma panākumos. Pēc pieteikšanās termiņa beigām 15. novembrī augsta līmeņa žūrija izvērtēs iesniegtos pieteikumus un noteiks četras uzvarētājas, kas tiks paziņotas Starptautiskajā sieviešu dienā, 2018. gada 8. martā.

 

Konkurss ES norisinās piekto reizi. Tā mērķis ir veicināt sieviešu novatoru pārliecību par savām spējām izveidot konkurētspējīgu uzņēmumu un ar pozitīviem piemēriem iedvesmot īstenot savas idejas. Tādējādi tiek celta gan sieviešu aktivitāte inovatīvā uzņēmējdarbībā, gan uzņēmējdarbības konkurētspēja, popularizējot inovāciju nozīmīgumu.

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās:
http://ec.europa.eu/research/prizes/women-innovators/index.cfm?pg=home

 

Sociālie tīkli: #WIPrizeEU

 

Informācijas sagatavotājs:
Lauma Silakaktiņa
Komunikācijas departamenta vecākā eksperte
Tālr.: 67095656
lauma.silakaktina PIE fm.gov PUNKTS lv”>lauma.silakaktina@fm.gov.lv