Aloja

“Lauku ceļotājs” aicina uz akciju “Atvērtās dienas laukos”!

2018. gada 4.-6. maijā Latvijā un 11.-13. maijā Lietuvā

Akcija jau kļuvusi par tradīciju – iesākt vasaras tūrisma un ražošanas sezonu ar plaši atvērtām durvīm, aicinot visus interesentus, klientus, kaimiņus un vienkārši zinātkāros uz saimniecībām, lai iepazīstinātu ar bagātīgo piedāvājumu, ko var ieraudzīt, nogaršot, sadzirdēt un sajust laukos. Šis būs otrais gads, kad akcija norisināsies gan Latvijā, gan Lietuvā.

Akcijas mērķis ir popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt lielu un mazu pilsētu iedzīvotājus doties prom no pilsētas, lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudītu aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

Šogad akcijas akcents ir uz apmeklētājiem atvērtām lauku saimniecībām un vietām, kurās var iepazīt un pieredzēt  lauksaimnieciskos procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai, demonstrējumiem un meistarklasēm, iepazīstinot ar senā mantojuma pielietojumu mūsdienās (zivju kūpināšana, maizes, cepšana, podniecība, utt.).

Lai uzzinātu, ko katra no saimniecībām piedāvā akcijas dienās, darba laikus un noteikumus, dodieties uz šīs akcijas lapas sadaļu  >>> “DALĪBNIEKI” un meklējiet  informāciju pie konkrētās saimniecības profila.

Seko “Lauku ceļotājam” un uzzini visu aktuālāko par akciju!

  Lauku celotajs        twitter.com/laukucelotajs                               

“Atvērtās dienas laukos 2018 – Latvijā un Lietuvā “Facebook.com pasākumu sadaļā

Akcijas karte – latviešu valodā (5.8 MB) Akcijas karte – lietuviešu valodā (5.5 MB)

Akcijas organizatori un projekta partneri

     

Akciju atbalsta Zemkopības ministrija

Akcijas sadarbības partneri

            

       


 

Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programma 2014. – 2020.gadam:
Projekts „Lauksaimniecības tradīciju mantojums agrotūrismā Latvijā un Lietuvā”.
Projekta produkta izstrāde: apmeklētājiem atvērtas lauku saimniecības, interaktīvi muzeji un kolekcijas, kurās tūristi saistošā veidā var pieredzēt lauku kultūras mantojumu: saimniecības apskate, ekskursijas saimniecību muzejos un ražotnēs, rādot lauksaimnieciskos procesus no to pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai, demonstrējumi un meistarklases, veicinot tūrisma attīstību pārrobežā Latvijā-Lietuvā.
Projekta rezultāti: 1) lauku kultūras mantojumā balstīts agritūrisma produkts, kas tiks saistīts tūrisma maršrutos.; 2) izglītojošs atbalsts saimniekiem agritūrisma produkta veidošanā, 3) mārketinga un popularizēšanas kampaņa.
Šī projekta kopējais budžets 235 881 eiro, no kura Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 200 499 eiro.

Vairāk informācijas: http://www.celotajs.lv/lv/conf/180504-ADL