Aloja

Aktualizēs videi draudzīgus dāvanu iesaiņošanas veidus, mazinot plastmasas iepakojuma patēriņu ikdienā

“Zaļā josta” un modes un izklaides centrs “Rīga Plaza”, aktualizējot pārmērīgu resursu patēriņu un vides piesārņojumu ar nepārstrādājamiem iesaiņojuma materiāliem, aicina iedzīvotājus dalīties praktiskās idejās, kā svētku dāvanas iesaiņot dabai draudzīgi – izmantojot otrreizējos izejmateriālus, pārstrādātus iesaiņojuma materiālus, dabas materiālus un citas videi nekaitīgas, ilgtspējīgas iesaiņošanas metodes. Pašrocīgi gatavotos paraugus dabai draudzīgai dāvanu iesaiņošanai iedzīvotāji aicināti pieteikt konkursam “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums”, līdz 24.11.2019. radošos darbus reģistrējot vietnē www.tirailatvijai.lv

“Ik gadu Ziemassvētku un Jaungada svētku dunā tiek patērētas vairākas tonnas iesaiņojamā materiāla. Bieži vien šis dāvanu iesaiņojums kalpo vien dažas minūtes vai stundas, pēc kā kļūst par atkritumiem. Lielākā daļa iesaiņojamo materiālu ir gatavoti no plastmasas vai kompozītmateriāliem, kas dabā nesadalās un nav piemēroti atkārtotai pārstrādei. Atteikšanās no šādu videi nedraudzīgu iesaiņojumu lietošanas ir nozīmīgs solis pretim tīrākai videi un resursu taupībai,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Viņa arī uzsver, ka viennozīmīgi dabai draudzīgākais risinājums ir dāvanas neiesaiņot nemaz, kā arī lietot reiz izmantoto dāvanu iesaiņojumu atkārtoti.

“Lai šī gada Ziemassvētku laiks būtu ne tikai gaišs, sirsnīgs, bet arī dabai draudzīgs, “Zaļā josta” centīsies skaidrot pārstrādei nepiemērotu un dabai nedraudzīgu iesaiņojumu kaitējumu videi, aicinot iedzīvotājus šogad ievērojami samazināt nelietderīga iesaiņojamā materiāla patēriņu,” konkursa būtību uzsver L. Kubliņa. Labākos iesaiņojuma ideju piemērus varēs aplūkot īpašā izstādē modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” šī gada decembrī.

Konkursam “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” savas idejas var pieteikt ikviens, līdz 24.11.2019. aizpildot reģistrācijas formu vietnē www.tirailatvijai.lv un pievienojot darbu fotogrāfijas. Konkursa uzvarētāji, kas tiks apbalvoti ar pārsteiguma balvām no “Zaļā josta”, modes un izklaides centra “Rīga Plaza”, “Lāči”, “The Body Shop” un citiem konkursa atbalstītājiem, tiks paziņoti decembrī.

Plašāka informācija:

Laima Kubliņa, “Zaļā josta”, 26710793, laima.kublina@zalajosta.lv