Aloja

RTU aicina pieteikties ēnotājus

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) Ēnu dienā, kas notiks 12. februārī, aicina 9. – 12. klases skolēnus kļūt par RTU zinātnieku ēnām, klātienē iepazīstot inženierzinātņu jomu un pētnieka ikdienu. Pieteikšanās Ēnu dienai notiek pasākuma mājaslapā.

Ēnu pieteikumus gaidīs pētnieki RTU fakultātēs un institūtos Rīgā un filiālēs ārpus tās. RTU zinātnieku ēnām, sekojot mikrobiologa ikdienas darbam laboratorijā, būs iespēja uzzināt par pētnieka lomu jaunu produktu un risinājumu izstrādē, kā arī to, kā zinātnieki risina strauji augošā pasaules iedzīvotāju skaita nepieciešamību pēc aizvien lielākiem pārtikas apjomiem. Tie, kuriem interesē ķīmija un materiālzinātne, varēs atklāt, kā sintezēt mākslīgos kaulaudus. Ēnu dienā skolēniem būs iespēja sekot arī citu inženierzinātņu nozaru pārstāvju ikdienai. Iepazīties ar viņu darba specifiku un ikdienas pienākumiem iespējams pasākumu mājaslapā enudiena.lv

Pieteikšanās Ēnu dienai notiek vairākos etapos — no 14. līdz 20. janvārim ēnas piesakās vienai ēnojamai vakancei, no 21. līdz 23. janvārim uzņēmumi apstiprina pieteikumus, pēc tam seko vēl divi etapi, kuros atkārtoti var pieteikties tie ēnotājie, kuru pieteikumi netika apstiprināti pirmajās kārtās.

RTU jau tradicionāli piedalās Ēnu dienā, lai 9.–12. klases skolēnus iepazīstinātu ar zinātnieku ikdienas darbu un inženierzinātņu izaicinājumiem.

Ēnu diena ir pasaulē atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1.–12. klases skolēniem, lai iepazīstinātu jauniešus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, palīdzot jau laikus izvēlēties profesiju un sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienā skolēni apmeklē kādu darba vietu, vērojot sev interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Papildu informācija: www.rtu.lv/enu-diena

Informāciju sagatavoja:

Gundega Preisa,