Aloja

Ārkārtējās situācijas laikā izglītojamiem ar invaliditāti nodrošinās valsts apmaksātu asistentu līdz 40 stundām nedēļā

Ārkārtējās situācijas laikā izglītojamiem ar invaliditāti tiks nodrošināts valsts apmaksāts asistenta pakalpojums līdz 40 stundām nedēļā, paredz Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) izdotais rīkojums, kas publicēts oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” ceturtdienas, 16. aprīļa, papildu laidienā:

https://www.vestnesis.lv/laidiens/2020/04/16/nr/74A

Rīkojums paredz, ka vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs izglītojamiem, kuriem ir tiesības saņemt no valsts budžeta apmaksātu asistenta pakalpojumu pārvietošanās atbalstam un pašaprūpes veikšanai, ārkārtējās situācijas laikā varēs saņemt no valsts apmaksātu asistenta pakalpojumu līdz 40 stundām nedēļā. Savukārt pamatizglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās vidējās izglītības iestādēs izglītojamiem būs tiesības ārkārtējās situācijas laikā saņemt no valsts apmaksātu asistenta pakalpojumu līdz 25 stundām nedēļā.
Valsts budžeta finansējums asistenta pakalpojuma nodrošināšanai ārkārtējās situācijas laikā piešķirts atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, kas regulē kārtību, kādā piešķir un finansē asistenta pakalpojumu izglītības iestādē.