Aloja

Sejas masku lietošana skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietās

Veselības inspekcija informē, ka noteikumos Nr.360* ir veikti grozījumi, kas skar masku lietošanu arī skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietās. Šobrīd noteikumu 6.3. apakšpunkts paredz, ka mutes un deguna aizsegs (medicīniskā sejas maska, nemedicīniskā (higiēniskā vai auduma) sejas maska vai sejas vairogs) ir jāvalkā saimnieciskā pakalpojuma sniegšanas vietā iekštelpās apmeklētājiem un darbiniekiem, kuri viens no otra nav atdalīti ar fizisku barjeru.

Savukārt noteikumu 6.3.3. apakšpunkts paredz, ka mutes un deguna aizsegu var nelietot, tad, ja saimnieciska pakalpojumu sniegšanas laikā mutes un deguna aizsega lietošana nav iespējama, piemēram, peldbaseinos, pirtīs vai tiek veikta procedūra sejai.

Situāciju piemēri:

  • ja klients ierodas skaistumkopšanas salonā, kur darbinieki no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, gan darbiniekam, gan apmeklētājam jālieto mutes un deguna aizsegs kamēr klients komunicē ar administratori/u, gaida pakalpojumu, saņem pakalpojumu, kas nav procedūra sejai;
  • ja klients ierodas skaistumkopšanas salonā, kur darbinieki no apmeklētājiem ir nodalīti ar fizisku barjeru, darbiniekam, kurš nodalīts no klientiem nav jālieto mutes un deguna aizsegs, bet apmeklētājam jālieto mutes un deguna aizsegs, ja pakalpojuma sniegšanas vietā ir vēl citi apmeklētāji;
  • sejas skaistumkopšanas procedūras laikā klients nevelk mutes un deguna aizsegu, bet pakalpojuma sniedzējs to lieto, jo šāda pakalpojuma sniegšanā personas atdalīt ar fizisku barjeru nav iespējams;
  • citu procedūru laikā skaistumkopšanas salonā, kas nav jāveic sejai (manikīrs, pedikīrs, vaksācija, u.c.). gan klients, gan pakalpojuma sniedzējs lieto mutes un deguna aizsegu, ja abas personas nav atdalītas ar fizisku barjeru.

Pakalpojumu sniedzējam jāizvērtē vai izveidotā fiziskā barjera pietiekami atdala klientu no darbinieka, vai sniedzot pakalpojumu ir pietiekams attālums vai barjera starp darbiniekiem un arī starp klientiem, lai nodrošinātu, gan drošu vidi darbiniekiem, gan samazinātu riskus klientiem.


* Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 

Avots: Veselības inspekcija