Aloja

Aicinām pieteikt talkošanas vietas Lielajai talkai

Aicinām pieteikt savas talkošanas vietas Lielajai talkai, kas norisināsies 24. aprīlī. To var izdarīt tiešsaistes kartēs Lielās talkas mājaslapā sadaļā “Kartes”.

Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, talkotāji aicināti lielāku uzsvaru likt uz individuālo talkošanu, tāpēc ir pieejama arī īpašā SOLO talkas karte, kur savu atkritumu savākšanas vietu var atzīmēt tie, kuri dosies talkot vienatnē.

Talkotāji arī aicināti ņemt vērā visus drošības priekšnosacījumus, kas būs aktuāli Lielās talkas norises brīdī.

Lielās talkas mājaslapā visi talkotāji var gan apskatīt “Piesārņoto vietu karti”, plānojot savus darbus, gan arī pieteikt savas talkas kādā no trim interaktīvajām Lielās talkas kartēm.

  • “Lielās talkas’21 kartē” talkotāji aicināti pieteikt trīs veidu talkas – atkritumu savākšanas talkas, labiekārtošanas talkas vai apvienotās talkas labiekārtošanas un atkritumu savākšanas talkas.
  • “Solo talkas’21 karte” savas talkas ir aicināti pieteikt tie, kuri vēlas doties dabā un talkot vienatnē, sakopt savu apkārtni vai savu māju tuvumu. Tā ir iespēja individuālajiem talkotājiem pievienoties plašajam Latvijas talkotāju pulkam, lai kopīgi piedalītos pavasara sakopšanas darbos. SOLO talkotājiem savāktie atkritumi jānogādā oficiālajās talkošanas vietās, kuras atrodamas kopējā talkošanas kartē.
  • “Piesārņoto vietu kartē” Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja atzīmēt īpaši piesārņotas vietas savos novados un reģionos, tādā veidā norādot, kur sakopšanas darbi būtu īpaši nepieciešami.

Kā talkot Covid-19 laikā?

SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti.

DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad droši talkojiet kopā; ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci.

ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Talkas maisus Alojas novadā izsniegs pilsētas un pagasta pārvaldēs.

Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī.

Sagatavoja: Regīna Grosa