Aloja

Aicina pieteikt pretendentus balvai “Cilvēka izaugsmei”

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā izsludina  pieteikšanos balvu konkursam “Cilvēka izaugsmei”, kurā jau astoto gadu tiks godināti cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kas nesavtīgi iegulda resursus sabiedrības attīstībā un cilvēka izaugsmē.

Šis daudziem ir grūts un sarežģīts laiks, tāpēc īpaši svarīgi ir meklēt, atrast un izcelt labo – cilvēkus un organizācijas, kuri, pašaizliedzīgi darbojoties, ir vairojuši pozitīvo, palīdzējuši līdzcilvēkiem vai radījuši ko jaunu, padarot Latviju par labāku vietu, kur dzīvot,” uzsver Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Septiņu balvas pastāvēšanas gadu laikā ir godināti 29 balvas “Cilvēka izaugsmei” saņēmēji. Laureātu vidū ir tādas personas kā “Eņģeļa pasts” izveidotāja Līga Uzulniece, Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis, ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra “Līna” vadītāja Vita Kalniņa, Valsts probācijas dienesta brīvprātīgā darba veicēja resocializācijas jomā Tamāra Krēsliņa, kā arī kustība #paliecmājās (#vieglipalīdzēt), nodibinājums “Bērnu slimnīcas fonds”, u.c. Ar visiem konkursa laureātiem iespējams iepazīties konkursa mājaslapā.

Ikgadējā Balva Cilvēka izaugsmei ir pierādījums pilsoniskās līdzdalības spēkam: cilvēki un organizācijas, kam rūp tas, kas notiek apkārt, var nest nozīmīgas pārmaiņas savu līdzcilvēku un kopienu dzīvēs,” norāda Ričards Damstra, ASV vēstniecības preses un kultūras atašejs. 

Pieteikumus nominācijām iespējams pieteikt četrās kategorijās:

  • Par sociālo atbildību un filantropiju – par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.
  • Par izcilu ieguldījumu izglītībā – par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.
  • Par izcilu ieguldījumu veselībā – par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī par nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.
  • Par ieguldījumu Latvijas nākotnē – par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.

Pieteikumus konkursam  var iesniegt līdz 30. maijam. Žūrijas komisija izvērtēs pretendentu atbilstību kritērijiem un līdz 9. augustam izvirzīs finālistus. Konkursa laureāti tiks godināti apbalvošanas ceremonijā, kurā tiks pasniegta arī žūrijas specbalva. Katrs balvas laureāts saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Asns”. Pretendentus konkursam var pieteikt ikviens interesents elektroniski, aizpildot anketu, kurā iekļauta informācija par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu.

Par balvu “Cilvēka izaugsmei”

Balva tika dibināta 2014. gadā ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību (Human development), lai atbildētu uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, kā, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukums, augsta ienākumu nevienlīdzība, pazemināts iedzīvotāju veselības stāvoklis un augsts bērnu institucionālās aprūpes īpatsvars. Balvas mērķis ir sekmēt iniciatīvas, kas palīdz mazināt nevienlīdzību un veicina cilvēka izaugsmi. 

Papildus informācija: http://www.cilvekaizaugsme.lv/

Sagatavoja:
Madara Aldiņa
Latvijas Pilsoniskā alianses
Sabiedrisko attiecību speciāliste