Alojas administrācija

Latvijas un Alojas novada ainavas 4. maija svētkos

Sveicot alojiešus un novadniekus 4. maija svētkos, sadarbībā ar valsts prezidenta kanceleju, VSIA “Latvijas Koncerti” un Alojas novada domi, Alojas kultūras namā tika veikts kamermūzikas programmas “Latvijas kamerdžeza ainavas” video ieraksts. Koncerts būs skatāms no 4. maija.

Ierakstā piedalījās mūziķi: Jānis Rubiks ( kontrabass), Edgars Cīrulis (klavieres), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti), Svens Vilsons (ģitāra),  Aleksejs Bahirs (vijole),  Kristiāna Ozoliņa (vijole), Ivars Brīnums (alts), Jānis Pauls (čells).

“Latvijas kamerdžeza ainavas” ir oriģināla starpžanru koncertprogramma, kurā džezs saplūst ar akadēmisko mūziku un klasiskā stīgu kvarteta skanējums sabalsojas ar džeza kvarteta krāsām. Tās iniciatori ir kontrabasists Jānis Rubiks un pianists Edgars Cīrulis – džeza mūziķi ar starptautiska mēroga koncertpieredzi, kurus vieno kā dziļa interese par akadēmisko mūziku un kompozīciju, tā arī vēlme radoši izpausties džeza un improvizācijas pasaulē. Ar šo projektu viņi vēlas pilnveidot Latvijā vēl pavisam maz apgūtu žanru – kamerdžezu – kamdēļ izveidojuši arīdzan īpašu kamerdžeza ansambli, kurā apvienots džeza kvartets (klavieres, kontrabass, sitaminstrumenti, ģitāra) un stīgu kvartets (divas vijoles, alts, čells). Rubika un Cīruļa oriģinālkompozīcijas tapušas, iedvesmojoties no dzimtās Latvijas dabas, kultūras un cilvēkiem, katru muzikālo ainavu veidojot kā veltījumu kādai īpašai vietai vai elementam. Abiem domubiedriem uz skatuves pievienojas bundzinieks Rūdolfs Dankfelds un ģitārists Svens Vilsons, kā arī stīginstrumentu spēles lietpratēji – Aleksejs Bahirs, Kristiāna Ozoliņa, Ivars Brīnums un Jānis Pauls. Programmā  Jāņa Rubika un  Edgara Cīruļa skaņdarbi.

Aicinām uzklāt baltu galdautu ģimenes svētku galdam un kopīgi baudīt lielisku svētku koncertu!

Koncerta ieraksts būs pieejams skatītājiem no 4. maija vienu mēnesi pašvaldības tīmekļvietnē www.aloja.lv un Facebook.com lapā.

Sagatavoja:
Ineta Laizāne, Alojas kultūras nama vadītāja
Marta Māra Kuzmenko, Staiceles kultūras nama vadītāja