Aloja

Informācija par 5. jūnija Pašvaldību vēlēšanu iecirkņiem Alojas novadā

Iecirkņa nr.Iecirkņa nosaukums un atrašanās vietasVides pieejamība
606ALOJAS KULTŪRAS NAMS
Jūras iela 13, Aloja, Alojas nov.
Iecirknis pieejams cilvēkiem ar kustības traucējumiem
611OZOLU ARODVIDUSSKOLA “Ozolu arodvidusskola”
Ozolmuiža, Brīvzemnieku pag., Alojas nov.
612SABIEDRISKAIS CENTRS “Sabiedriskais Centrs”
Puikule, Brīvzemnieku pag., Alojas nov.
Iecirknis pieejams cilvēkiem ar kustības traucējumiem
609STAICELES DIENAS APRŪPES CENTRS
Parka iela 2, Staicele, Alojas nov.
Iecirknis pieejams cilvēkiem ar kustības traucējumiem
610VILZĒNU TAUTAS NAMS “Vilzēnu tautas nams”
Vilzēni, Braslavas pag., Alojas nov.
 –

Limbažu novadā iesniegti 8 kandidātu saraksti ar 135 kandidātiem. Ar iesniegtajiem sarakstiem Limbažu novadā var iepazīties šeit – https://pv2021.cvk.lv/pub/limbazu-novads/kandidatu-saraksti

Ja gadās sabojāt vēlēšanu zīmi

Ja vēlēšanu zīme sabojāta, bet nav ievietota aploksnē un aploksne nav aizlīmēta, vēlētājs drīkst lūgt izsniegt jaunu vēlēšanu zīmju komplektu.

Ja gadās sabojāt vēlēšanu aploksni

Ja vēlēšanu aploksne ir sabojāta, pirms tā ir aizlīmēta, vēlētājam ir tiesības saņemt jaunu vēlēšanu aploksni. Sabojātā vēlēšanu aploksne jāatdod vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklim un par jaunas vēlēšanu aploksnes saņemšanu atkārtoti jāparakstās balsotāju sarakstā.

Ja vēlētājs fizisku trūkumu dēļ nespēj parakstīties balsotāju sarakstā vai izdarīt atzīmes vēlēšanu zīmē

Šajā gadījumā vēlētāja klātbūtnē pēc viņa norādījumiem atzīmes vēlēšanu zīmē izdara vai balsotāju sarakstā parakstās vēlētāja ģimenes loceklis vai kāda cita persona, kurai vēlētājs uzticas. Par to balsotāju sarakstā izdara atzīmi. Vēlētāja uzticības persona nedrīkst būt attiecīgā vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis.

Vēlēšanu zīmes pie iecirkņa izejas

Pie izejas no vēlēšanu iecirkņa ir pieejamas visu kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmes. Šīs zīmes paredzētas, lai vēlētājs nepieciešamības gadījumā varētu paņemt tā saraksta zīmi, par kuru balsoja, un izveidot pilnu vēlēšanu zīmju komplektu. Šādi tiek aizsargātas vēlētāja tiesības balsot aizklāti, un neviens nevar uzzināt, kā vēlētājs balsojis, ja viņš nevēlas to atklāt.

Kur ziņot par vēlēšanu pārkāpumiem?

Ja kāds prettiesiskā veidā vēlas ietekmēt Jūsu balsojumu, zvaniet Valsts policijai pa tālruni 110 vai nododiet Jūsu rīcībā esošo informāciju Valsts Drošības dienestam, tālrunis 67208964, e-pasts info@vdd.gov.lv.

Krimināllikumā paredzētais sods par apzinātu kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā, ir brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudassods līdz 60 minimālajām mēnešalgām.

Par pamanītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tai skaitā, iespējamo slēpto aģitāciju, jāinformē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, sūtot e-pastu knab@knab.gov.lv vai zvanot uz tālruni 80002070.

Par aģitācijas pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai 50 m no iecirkņa ieejas jāinformē attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs.

Avots: Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļvietne