Aloja

Aizsardzības nozare visā Latvijā svinīgi atzīmēs Varoņu piemiņas dienu

Šogad 22. jūnijā, 1919. gada Cēsu kauju gadadienā, aizsardzības nozare svinīgi atzīmēs Varoņu piemiņas dienu, aizsardzības nozares vadībai, karavīriem un zemessargiem piedaloties atceres pasākumos Rīgā un Latvijas reģionos.

Varoņu piemiņas dienas pasākumos piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

“Šogad, Varoņu gadā, aizsākam jaunu tradīciju  –   atzīmēt 22. jūniju, Varoņu piemiņas dienu, visā Latvijā, jo uzvara Cēsu kaujās bija viens no pagrieziena punktiem Latvijas Neatkarības karā,” uzsver aizsardzības ministrs A. Pabriks. “Latvijas vēsturē ir virkne notikumu, ar kuriem lepojamies un par kuriem mūs cildina arī starptautiskā sabiedrība. Tā ir gan mūsu izcīnītā uzvara Neatkarības karā, gan pretošanās okupācijas varai. Šo notikumu pamatā bija vienkārši cilvēki – mūsu ikdienas varoņi,  kuri ir spējuši uzvarēt, sasniegt un iedvesmot. Varoņi arī mūsdienās ir mūsu līdzcilvēki, kuri padara mūsu sabiedrību labāku un valsti – drošāku.”

22. jūnijā plkst. 11.30 Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre B. Bļodniece atklās Cēsu kauju 102. gadadienai veltītos pasākumus Cēsīs un noliks ziedus pie Uzvaras pieminekļa Vienības laukumā. Parlamentārā sekretāre arī piedalīsies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 27. kājnieku bataljona rīkotajos piemiņas pasākumos, noliekot ziedus Raiskuma kapos pie pieminekļa Brīvības cīņās kritušajiem, Plācī pie Ziemeļlatvijas atbrīvotāju pieminekļa, Lejas kapos, Cēsīs pie Brāļu kapu pieminekļa un pie Piemiņas akmens Stalbē.

Savukārt 22. jūnijā plkst. 20.00 Rīgas Brāļu kapos notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes rīkotais piemiņas pasākumus – ziedu nolikšanas ceremonija un vakara junda, kuru apmeklēs aizsardzības ministrs A. Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants L. Kalniņš, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Aivars Krjukovs, regulāro spēku veidu komandieri, karavīri un zemessargi, lāpu gaismā pieminot Latvijas Neatkarības karā kritušos. Vakara junda Rīgas Brāļu kapos būs skatāma tiešraidē Latvijas armijas Facebook kontā: www.facebook.com/Latvijasarmija

Varoņu dienas pasākumus 22. jūnijā Zemessardzes brigādes rīkos arī citviet Latvijā, karavīriem, zemessargiem un jaunsargiem apmeklējot vēsturiski nozīmīgas Neatkarības kara cīņu un piemiņas vietas.

Varoņu piemiņas dienas pasākumi notiks, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

22. jūniju par piemērotu dienu Neatkarības kara varoņu piemiņai jau 1921. gadā noteica Latvijas Satversmes sapulce: 1919. gadā šajā dienā igauņu un latviešu spēki guva izšķirošu uzvaru pār Baltijas landesvēru un Dzelzsdivīziju Cēsīs un tās apkārtnē, kas kļuva par pagrieziena punktu Latvijas Neatkarības kara vēsturē.

Jau ziņots, ka aizsardzības nozare 2021. gadu dēvē par Varoņu gadu, un aicina sabiedrību meklēt varoņus gan starp saviem līdzcilvēkiem, gan arī katram pašam būt tādam. Aizsardzības nozare šajā gadā dažādos pasākumos visā Latvijā godina tos varoņus un vēsturiskos notikumus, pateicoties kuriem pastāv brīva Latvija.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente