Aloja

Limbažu novada domes vadība Staicelē

22. jūlijā Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, 1. vietnieks Māris Beļaunieks un 2. vietnieks Jānis Bakmanis Staicelē, Latvijas futbola federācijas mācību un treniņu centrā “Staicele”,  tikās ar Latvijas Futbola Federācijas vadību, lai pārrunātu turpmāko sadarbību. Sarunās piedalījās Latvijas futbola federācijas valdes priekšsēdētājs Vadims Ļašenko, viceprezidents Sergejs Kovaļovs un Rīgas futbola skolas direktors un nodibinājumu “LFF – tūrisms” un “Nacionālais sporta centrs Staicele” valdes loceklis Vladimirs Žuks.

Uzsākot sarunas, Jānis Bakmanis sacīja: “Sanāksmes iniciators esmu es, un galvenais šīs dienas sarunu mērķis ir saprast, kādā virzienā esam gatavi virzīt sadarbību. Uz kādiem vārtiem varētu virzīties šī saruna un kādu futbola federācija vēlas ilgtermiņa sadarbību ar Limbažu novadu.”

Pašvaldības vadītājs informēja futbola federācijas vadību par to, ka Alojas sporta skola tuvākajā laikā tiks apvienota ar Limbažu, Salacgrīvas sporta skolu un turpmāk novadā būs viena sporta skola.

Futbola federācijas valdes priekšsēdētājs V. Ļašenko uzsvēra: “Staicelē ir ieguldīts liels darbs un mēs vēlamies rast vienotu risinājumu, kā sadarbībā ar pašvaldību, attīstīt pašreizējo infrastruktūru. Esam šeit, lai runātu un uzklausītu viedokļus. Galvenais, lai šeit nākotnē būtu futbols, esam gatavi visu bāzi pārdot pašvaldībai.”

Pašvaldības vadītājs D. Straubergs ir pārliecināts, ka pašvaldībai ir vajadzīga sporta infrastruktūra, kas nodrošinātu šobrīd esošo skolu un Staiceles iedzīvotāju intereses. Cenšoties īstenot ieceri Staicelē izveidot profesionālās ievirzes skolu, ir izsludināta pieteikšanās mācībām sporta pasākuma organizators: “Ja mēs varam nokomplektēt šo izglītības iestādi, tad mēs varam runāt par līdzfinansējumiem un plānot tālāko sadarbību”, pārliecināts ir pašvaldības vadītājs, par mācību un treniņu centra tālākiem plāniem neesam runājuši, ja futbola federācija saskata iespēju sadarbībai, tad tā ir jāmeklē. Tas prasīs līdzekļus arī no pašvaldības. Būsim pragmātiski un rēķināsim cik liels varētu būt finansējums un, protams, ir jāredz ilgtermiņa attīstība. Ieguldīt lielu naudu eksperimentam mēs neesam gatavi. Ir tāds labs teiciens – priekš kam man kazu, ja man kazu nevajag… Nopirkt, lai pieder un pļaut zāli, nav nopietni. Ir “jārefrešē” iestādes 2010. gada uzstādītā vīzija un tad varam domāt, ko darīt tālāk.”

Mācību un treniņu centra “Staicele” attīstības plāns ir izstrādāts 2010. gadā, kurā kā galvenais virziens norādīts futbola attīstība, tāpēc arī ir veidota pilnīga futbola infrastruktūra. Ir pierādījies, ka tikai ar futbolu bāze izdzīvot nevar, ir jāmeklē papildus finansējuma piesaistes iespējas. J. Bakmanis vēlas šo lietu lēnām sakārtot. “Šī bāze ir atslēgas vieta nākamajiem risinājumiem. Ja mums, pašvaldībai, šī bāze tādā risinājumā kā šobrīd nepieder, ir grūti ko plānot”, sacīja J. Bakmanis.

M. Beļaunieka priekšlikums bija pavisam vienkāršs: tā varētu būt 4 reizes lielāka summa par kādu Alojas dome pārdeva 25% daļu sporta skolas futbola federācijai, uz ko tās pārstāvji atbildēja: “Aizmirstat, šādu piedāvājumu mēs pat neizskatīsim. Mēs gribam miljonu. Saprotams, ka jūs no savas puses varētu piedāvāt 500 tūkstošus. Par summu, kaut kur pa vidu, mēs varētu vienoties.”

Šobrīd mācību un treniņu centrs “Staicele” 100% pieder Latvijas futbola federācijai, jo neilgi pirms novadu reformas Alojas novada dome sev piederošās daļas pārdeva federācijai. Vladimirs Žuks atzīst, ka tās iegādātas tāpēc, ka sadarbība ar Alojas novada pašvaldību bija izveidojusies slikta, attieksme bijusi pat naidīga. Futbola federācija kā daļu turētājs bija ieinteresēta atpirkt daļas no pašvaldības, lai vienbalsīgi varētu pieņemt jebkuru attīstības lēmumu.

Lai arī šajā reizē netika pieņemti nekādi lēmumi sarunu dalībnieki atzina, ka šī bija svarīga tikšanās. Līdz nākamajām sarunām, kuru laiks vēl netika noteikts, pašvaldības pārstāvjiem ir jāiepazīstas iespējamo dokumentāciju. “Saku godīgi, lai visas lietas sakārtotu darbu ir daudz”, sarunas beigās sacīja pašvaldības vadītājs, “mums ir skaidrs futbola federācijas priekšlikums. Svarīgākais ir saprast ko darīt ar šo īpašumu.”

Esot Staicelē Limbažu novada vadība, tikās arī ar Staiceles pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāju Rihardu Būdu, rekreācijas centra “Vīķi” vadītāju Iritu Grāveri, Staiceles lībiešu muzeja “Pivālind” vadītāju Indru Jaunzemi, Tūrisma informācijas centra vadītāju Inesi Timermani, Staiceles pamatskolas direktori Sandru Brokāni un Staiceles mūzikas un mākslas skolas direktori Āriju Bakmani.

Tikšanās laikā pašvaldības vadība apmeklēja rekreācijas centru “Vīķi”, kurā šobrīd tiek īstenots projekts “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu izveide Alojas novadā” un Vīķu muižas galvenā, kādreizējas slimnīcas ēka tiks pielāgota grupu dzīvokļu izveidei personām ar garīga rakstura traucējumiem, bet muižas teritorijā esošajā saimniecības ēkā tiks izvietots dienas aprūpes centrs. Kopīgā sarunā tās dalībnieki pārrunāja Staicelei svarīgākos jautājumus un ciemojas SIA “RUDZO”, jeb “Staiceles krūmmellenes”.

Sagatavoja:
Ilga Tiesnese