Alojas administrācija

2021. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas Alojā

2021.gada 18.un 19.septembrī bijušajā Alojas dzelzceļa stacijā un zaļā dzelzceļa posmā notiks “Eiropas kultūras mantojuma dienu 2021” aktivitātes.

Pirms 85 gadiem – 1936.gadā, Alojas dzelzceļa stacijā svinīgi tika sagaidīts pirmais vilciens. Atceroties šo notikumu un dzelzceļa līnijas nozīmīgo ietekmi uz Alojas apkārtnes attīstību, Alojas pilsēta pieteica dalību 2021.gada Eiropas kultūras mantojuma dienās, kas veltītas transporta kultūrai.

No 18.septembra pie bijušās Alojas stacijas ēkas ( Rīgas ielā 5) būs apskatāma izstāde par dzelzceļa līnijas, Alojas stacijas un Alojas lejasgala krautuves vēsturi.  Zaļā dzelzceļa maršrutā bijušā Alojas novada teritorijā ar informatīvām plāksnēm  būs iezīmētas visas sešas bijušās dzelzceļa pieturas: Puikule, Purezers, Auseklis, Aloja, Ūpšas un Īģe. Alojas stacijā uzstādīs pēc vēsturiskā parauga veidotus goda vārtus.

18.un 19.septembrī  stacijas laukumā audio ierakstā vairākkārt tiks atskaņots pirmā vilciena sagaidīšanas Alojā 1936.gadā inscenējums un izvietotas instalācijas, kas atainos vēsturiskos notikumus stacijā. Par dzelzceļa tapšanas vēsturi vēstīs avīzes speciālizdevums ar materiāliem no preses publikācijām kopš 1928.gada.

18.septembrī no plkst.11:00  alojiešu novadnieka, pirmo trīs  Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģenta Indriķa Zīles 180.dzimšanas dienai veltīto 5.“Virsdiriģentu svētku” dalībnieki – Latvijas novadu sieviešu, vīru un jauktie kori un Dziesmu svētku virsdiriģenti, Alojā ieradīsies kājām pa zaļo dzelzceļu,  izpildot ar dzelzceļa un Dziesmu svētku vēsturi saistītus uzdevumus. Stacijā dziedātājus un virsdiriģentus ar mūziku sagaidīs pūtēju orķestris “Pociems”.

19. septembrī no plkst.11:00-15:00  pārgājienā dosies Alojas ģimeņu komandas un citi interesenti.

2021. gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par Eiropas dzelzceļa gadu, tāpēc šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros caur dzelzceļa vēsturi un kultūras mantojumu atgādinās par dzelzceļa ieguldījumu Eiropas labklājības veidošanā un dzelzceļa lomu progresīvu tehnoloģiju izstrādē.

Informāciju sagatavoja

Alojas kultūras nama

direktore Ineta Laizāne

mob. 293335600,

e-pasts: ineta.laizane@aloja.lv