Alojas administrācija

Vidzemes plānošanas reģions izveidojis video, lai popularizētu ūdenstūrismu Vidzemē

Projekta Riverways ietvaros Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ir izveidojis trīs videoklipus, lai popularizētu atpūtu Vidzemes upēs. Laivošanas sezona ir sākusies, tāpēc aicinām ikvienu aktīvai atpūtai izvēlēties kādu no Vidzemes upēm.

 

Klipi aicina laivot gan ģimenes ar bērniem https://www.youtube.com/watch?v=itODvJVaYuc, gan piedzīvojumu meklētājus https://www.youtube.com/watch?v=SXGVIh_-bDQ. Tieši šis klips izpelnījies īpašu sabiedrības interesi.

 

Rūpējoties par dabu un par cilvēku drošību, atgādinām arī par drošas laivošanas pamatprincipiem https://www.youtube.com/watch?v=FUOhJtKqoSA.

Klipu angļu valodas versijas atrodamas VPR Youtube kanālā.

 

Savukārt klipus lejupielādei atradīsiet šeit:

  1. Ģimenes klips latviešu valodā un angļu valodā http://failiem.lv/u/zktvrqh;
  2. Piedzīvojumu klips latviešu valodā, angļu valodā un ar angļu subtitriem (piemērots izstādēm vai rādīšanai uz ekrāniem, kad nevar atskaņot skaņu); http://failiem.lv/u/qwkhdpn
  3. Drošība uz ūdens latviešu valodā, angļu valodā un ar angļu subtitriem http://failiem.lv/u/mdtmlrv.

 

Projekta ietvaros izveidota arī brošūra par ūdenstūrisma iespējām Igaunijā un Latvijā. Tajā var iepazīties gan ar Igaunijas un Latvijas upēm, gan arī ar jūras laivošanas iespējām šo valstu piekrastēs un salās. Kopumā apkopota informācija par 65 upēm un 15 jūras maršrutiem. Brošūra noderēs ikvienam, kurš plāno atpūtu uz ūdens, ļaujot izvēlēties savām interesēm un spējām piemērotāko upi un izbaudīt piedzīvojumus uz ūdens gan brīvā dabā, gan pilsētu gaismās. Brošūra pieejama šeit.

 

Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tiek ieviests projekts „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb Riverways. Projekts  tiek īstenots Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros un tā mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā. Vairāk par projektu šeit.

 

Papildu informācija: 

Ineta Puriņa, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā,

Mob.: 26382820, E-pasts: ineta.purina@vidzeme.lv 

www.vidzeme.lv