Aloja

Gūstot iedvesmu kopīgai attīstībai, noslēgušās Alojas novada dienas

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās “Alojas novada dienas”,  kas bija kā turpinājums jau tradicionālajām “Uzņēmēju dienām”. Šogad pirmo reizi tika piedāvāta daudzveidīga programma divu dienu garumā.

 

Kopš Uzņēmēju dienas 2013.gadā, novads piedzīvojis vairākas būtiskas izmaiņas. Tās viesušas jaunas vēsmas arī pasākuma norisē un tas šoreiz nes citu nosaukumu. Lai gan ne klasiskā uzņēmējdarbības izpratnē, taču arī pašvaldības iestādes, sniedzot savus pakalpojumus, apmierina dažādas iedzīvotāju vajadzības, tāpēc līdzās uzņēmēju piedāvājumam šajās dienās darbosies daudzveidīga kultūras programma. Sevi parādīs arī izglītības iestādes, jo uzskatām, ka veiksmīga uzņēmējdarbība nav iespējama bez kvalitatīvas izglītības. Tāpat kā uzņēmējdarbības veicināšana, arī izglītības jomas attīstība ir Alojas novada domes prioritāte. Aizvadītajā vasarā nodibināta Uzņēmēju konsultatīvā padome, ir noslēgts Salacas upes baseina pašvaldību savstarpējās sadarbības līgums, un darbu uzsākusi arī novada komercdarbības speciāliste. Esam uzsākuši sadarbību arī ar dažādām valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, – izmaiņas skaidro Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda.

 

27.martā notika skolēnu grupu ekskursijas pa novada uzņēmumiem. Tos apmeklēt bija iespēja arī jebkuram interesentam. Paralēli norisinājās ar seminārs uzņēmējiem, kurā uzstājās pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, Latvijas Attīstības finanšu institūcijas ALTUM, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Madonas novada domes un Alojas novada domes. Pārstāvji sniedza informāciju par aktuālajiem atbalsta instrumentiem esošajiem uzņēmumiem, atbalsta programmām un Eiropas Savienības fondu finansējumu uzņēmējdarbībai līdz 2020.gadam. Seminārā bija iespēja uzzināt arī par dažādiem pakalpojumiem uzņēmējiem. Apmeklētāji tika iepazīstināti ar veiksmīgas sadarbības piemēriem starp pašvaldībām un uzņēmējiem. Noslēgumā Alojas novada komercdarbības speciāliste Baiba Birzgale pastāstīja par Alojas novada uzņēmējdarbības vidi uzņēmēju skatījumā.

 

Nākamajā dienā ar novada domes priekšsēdētāja uzrunu aizsākās pasākuma otrā diena. Laba vēlējumus organizatoriem, uzņēmējiem un apmeklētājiem teica arī viesi – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministra padomniece Daiga Kalnbērziņa un Mazsalacas domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis. Novada dienās ciemos ieradušies bija arī Ekonomikas ministrijas, Pašvaldību savienības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji, kolēģi no Salacas krastu pašvaldībām un daudzi citi. Dienvidū Alojas pilsētas ielās izbrauca lauksaimniecības tehnikas parāde, bet Alojas sporta hallē visas dienas garumā pie vairāk nekā 30 izstādes-tirdziņa stendiem drūzmējās simtiem apmeklētāju, kuri baudīja daudzveidīgo kultūras un izklaides programmu novada pašdarbnieku kolektīvu un citu apvienību izpildījumā. Šo pasākuma daļu vadīja novadnieks, Dailes teātra aktieris Lauris Dzelzītis.

 

Izstādes-tirdziņa laikā savu piedāvājumu prezentēja ne vien pieredzējuši speciālisti, bet arī skolēnu mācību uzņēmumu īpašnieki. Viens no tiem ir Alojas Ausekļa vidusskolas 9.klases skolēns Klāvs Elsiņš, kura uzņēmumā „Podainis” top paša veidoti podi, vāzes, dažādi citi trauki un figūriņas no māla un akmens masas. – Esmu pabeidzis mākslas skolu. Diplomdarbu izstrādāju veidošanā, tāpēc ideja uzņēmuma veidošanai balstīta uz pieredzi tajā, ko protu un kas man patīk, – stāsta puisis. Tā kā viņš izpilda arī pasūtījuma darbus, Alojas novada dome, atbalstot sava novada jauniešu iniciatīvas, lūdza Klāvam izstrādāt balvas uzņēmēju sveikšanai novada dienās. Jaunietis atzīst, ka sākumā par piedāvājumu bijis pārsteigts un nedaudz apjucis, domājot, kā izdosies pasūtījumu īstenot. Taču tas bijis arī liels pagodinājums un lieliska iespēja pamēģināt ko jaunu, kā arī popularizēt savu darbību. Vispirms notika idejiskā plānošana un skiču veidošana. No septiņiem Klāva piedāvātajiem variantiem kopīgi ar domes pārstāvjiem tika izvēlēts veidot stilistisku šaha laukumu ar Dāmas figūriņu tajā. – Šī figūra ir šaha spēlē visspēcīgākā, šajā gadījumā simbolizējot mūsu novada stipros un veiksmīgos uzņēmējus. Darbu vizuālais izpildījums ir Klāva kā mākslinieka brīva improvizācija. Viņš darbos ielicis daļu no sevis, – skaidro B.Birzgale.

 

Dienas noslēgumā, pēc apmeklētāju vērtējuma, tika apbalvoti labākie stendi dažādās nominācijās. Novada dienu organizatores B.Birzgale un novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Dace Lāce ar atraktīvāko un interesantāko stendu sveica Alojas Ausekļa vidusskolu, bet kā viesmīlīgāko cilvēki bija vērtējuši SIA „Tēraudiņi” stendu. Pateicību par dalību izstādē-tirdziņā saņēma arī kaimiņu novadi.

 

Novada dienu kulminācija bija svinīgā uzņēmēju apbalvošana, kurā atzinības rakstus un minētās balvas par veiksmīgu uzņēmējdarbību kategorijās „Lielākie nodokļu maksātāji”, „Lielākie darba devēji pēc nodarbināto skaita” un „Jaunais uzņēmējs” kopumā saņēma 16 uzņēmumi:

Lielākie nodokļu maksātāji
Sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) 1.      Aloja – Starkelsen

2.      Tēraudiņi

3.      Draugu dārzs

Zemnieku saimniecības (z/s) 1.      Dālderi

2.      Birzmaļi

3.      Stīpari

Kooperatīvās sabiedrības (KS) Braslava
Individuālie komersanti (IK) 1.      CELT AL

2.      Aldis& U

Individuālie uzņēmumi (IU) Flora
Lielākie darba devēji pēc nodarbināto skaita
Sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) 1.  Aloja – Starkelsen

2.  Draugu dārzs

3.  Tēraudiņi

Zemnieku saimniecības (z/s) 1.      Dālderi

2.      Liepiņas

3.      Līcīši

Kooperatīvās sabiedrības (KS) Braslava
Individuālie komersanti (IK) Aldis & U
Jaunais uzņēmējs
SIA IDEA BOX GROUP
SIA Egles zars
SIA Si –Phone
SIA Jolanta Accounting services

Kopīgos panākumus neformālā gaisotnē nosvinēt palīdzēja atraktīvie viesmākslinieki “Mangulishow” ar grupu “Buččča”, kas parūpējās par to, lai deju grīda nebūtu tukša, sniedzot koncertu, kā arī izklaidēja ar pēdu klavieru priekšnesumu, litrafona šovu un daudz ko citu.

 

Zane Šlendaka

 

27.marts

[Not a valid template]

 

28.marts

[Not a valid template]