Aloja

Latvijas un Krievijas mediji iepazīst ūdenstūrisma piedāvājumu Vidzemē

Vasaras sākumā Latvijas un Krievijas mediji tika aicināti iepazīt ūdenstūrisma piedāvājumu Vidzemē un doties laivu izbraucienos pa Vidzemes upēm Salacu, Pededzi, Gauju, un Braslu. Projektam „Riverways” tuvojoties noslēgumam, Vidzemes plānošanas reģions vēlējās žurnālistus iedvesmot aktīvai atpūtai dabā, jo tikai pašiem nobraucot pa upi, kļūst skaidrs, cik interesanta un baudījumu pilna var būt šāda atpūta.

 

Latvijas žurnālistiem tika piedāvāti divi braucieni. Pirmais laivu brauciens bija pa Zimeļvidzemes pērli Salacu, cauri Skaņākalna parkam ar gleznainajiem smilšakmens atsegumiem un alām. Pa ceļam bija iespēja apskatīt arī vairākus „Riverways” projekta ietvaros tapušos atpūtas infrastruktūras objektus.

 

Savukārt otrais brauciens ļāva iepazīt Pededzi – skaistām ainavām bagātu upi, kas sava lielā attāluma no Rīgas dēļ, šobrīd vēl ir mazāk populāra. Brauciena laikā bija iespēja novērtēt Pededzes neskartās dabas skaistumu, kas aicina ļauties nesteidzīgam laivojumam.

 

Žurnālisti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji no Krievijas Vidzemē aizvadīja 3 aktīvas dienas. Pirmajā dienā tie laivoja Salacas populārāko Vidzemes posmu no Mazsalacas līdz Dauģēniem, otrajā dienā ar plostu izbaudīja Gauju posmā no Cēsīm līdz Līgatnes pārceltuvei, savukārt trešajā dienā krietni vien aktīvāka laivošana bija Braslas posmā no A3 tilta līdz Jaunzāģeriem jau Gaujas upē. Krievijas pārstāvji bija patīkami pārsteigti par labajām un tīrajām atpūtas vietām, īpaši pie Salacas un Gaujas, kā arī par kompetentajiem ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Krievijas pārstāvji neslēpa, ka plāno jau šogad organizēt braucienus laivotāju grupām uz Vidzemes upēm.

 

Plašāka informācija par ūdenstūrisma maršrutiem Igaunijā un Latvijā ir atrodama projekta brošūrā, kura elektroniski pieejama šeit. Drukātā formātā tā pieejama Vidzemes plānošanas reģiona birojā Cēsīs, iepriekš sazinoties ar projekta vadītāju Inetu Puriņu.

 

Drīzumā projekta mājaslapā www.upesoga.lv būs pieejams arī ūdenstūrisma maršrutu plānotājs un detalizēta informācija par katru upi.

 

Video „Vidzemes upes – piedzīvojums aiz katra līkuma!”

Facebook

 

Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tiek ieviests projekts „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb „Riverways”. Projekts  tiek īstenots Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros un tā mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā. Vairāk par projektu šeit.

 

Papildu informācija: 

Ineta Puriņa

Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā

Mob.: 26382820, e-pasts: ineta.purina@vidzeme.lv

www.vidzeme.lv