Aloja

Dziesmu un deju svētku trešā diena: atklāšanas pasākums un koncerti

Svētku trešajā dienā notiks koru fināla konkurss, folkloras programma “Riti raiti”, tautas mūzikas koncerts “Lai balstiņas tālu skan!” un Svētku atvēršana 11.novembra krastmalā.

 

No 10:00 Rīgas Latviešu biedrības namā (RLBN) un J.Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā (LMA) notiks koru konkursa fināls, kurā piedalās 73 kori no visas Latvijas. Finālā noskaidros labāko jaukto kori (LMA), apvienoto 5.-12.klašu kori, vidusskolu meiteņu kori (RLBN), 5.-9.klašu kori (RLBN) un zēnu kori (RLBN). Žūrijas sastāvā koru nozares profesionāļi, komponisti, pedagogi u.c. Koru fināla konkurss ir bezmaksas pasākums, uz kuru ir aicināts jebkurš interesents. Koru fināla skati no abām vietām varēs vērot arī ltv.lv.

 

Šodien sākas Svētku ielu koncertu cikls, kurā piedalīsies 103 kolektīvi ar 1804 dalībniekiem no Latvijas un ārvalstīm. “Ielu koncerti Svētku vēsturē pirmo reizi tik plaši aptvers Rīgas pilsētvidi. Koncertos uzstāsies kolektīvi, kas atsaucās uz organizatoru piedāvājumu piedalīties ielu koncertos. Skatītājiem būs iespēja dzirdēt dalībniekus no Latvijas un ārvalstīm Botāniskajā dārzā, “Lido” atpūtas centrā Krasta ielā, “Origo” vasaras skatuvē, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Kalnciema un Spīķeru kvartālos, bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Juglā,” stāsta ielu koncerta projektu vadītāja Dita Pfeifere. Koncertu programma un laiki ir atrodami Svētku mājas lapā dziedundejo.lv.

 

No 11:00 – 17:00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks folkloras programma “Riti raiti”, kas apvieno 21 latviešu tradicionālo rotaļdeju, kuras parāda rotaļu ar dziedāšanu, rotaļdeju un latviešu tradicionālo deju iespējas gan sadzīvē, gan priekšnesumos. Ieeja – pēc Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja cenrāža.

 

18:00 koncertzālē “Rīga” skanēs tautas mūzikas koncerts “Lai balstiņas tālu skan”, kurā piedalās Latvijas skolu jaunatnes mazie mūzikas kolektīvi – vokālie ansambļi, lauku kapelas, instrumentālie ansambļi un ritma grupas, tostarp mūsu novada pārstāvji “Radiridirī”. Programma saturiski ir veidota ar latviešu tautas dziesmām, apdarēm, rosinot katram novadam izcelt sev raksturīgo, apvienojot to ar mūsdienīgo. Speciāli šim koncertam tapis arī komponista Valda Zilvera jaundarbs – četrdaļīgs cikls ar tautas dziesmu vārdiem „Danco, danco tu, saulīte!”. Koncerta vadītāji Jolanta Strikaite un Jānis Strazdiņš.

Koncertu LTV 1 ēterā varēs skatīties 9.jūlijā 18:30.

 

21:30 11.novembra krastmalā notiks Svētku atvēršana, kurā pulcēsies svētku dalībnieki, pedagogi, virsvadītāji un virsdiriģenti. Svētku Atvēršana iecerēta kā uvertīra svētkiem, kurā visi veidi un žanri parādīsies vienkopus. Šis pasākums pulcēs visus svētku Svētku Atvēršana tiks veidota kā muzikāli horeogrāfisks uzvedums, kur, kopā dziedot, dejojot un veidojot noteiktu kustību rituālu, dalībnieki iedzīvinās svētku simbolus un atribūtiku. Ieeja pasākumā – tikai svētku dalībniekiem, uzrādot identifikācijas karti.

Atvēršana būs skatāma arī LTV 1, ltv.lv un LMT Straume.

 

Inga Vasiļjeva,

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sab.att.vad.,

29276111,

dziesmusvetki2015@gmail.com

www.dziedundejo.lv