Aloja

Noslēgušās triju dienu ilgušās Zemessardzes mācības

Aizvadītajā nedēļas nogalē Alojas un Ozolmuižas teritoriju satricināja ne mazums šāvienu un sprādzienu trokšņu, jo trīs dienu garumā norisinājās Latvijas Republikas Zemessardzes 27.kājnieku bataljona taktiskais vingrinājums „Wenden 2015”, ar mērķi pilnveidot iesaistīto vienību spējas veikt taktiskos uzdevumus apdzīvotās vietās. Mācībās piedalījās Latvijas un Igaunijas zemessargi.

 

Zemessardzes komandieri atzina, ka mācības organizējuši, stratēģiskos vingrinājumus maksimāli pietuvinot reālām karadarbības situācijām. Sestdien tika izspēlētas dažādas situācijas pilsētvidē, tostarp ēku ieņemšana, pielietojot salūtmunīciju un sprādziena imitācijas līdzekļus. Mācībās neiztika arī bez pirmās medicīniskās palīdzības zināšanu pielietošanas. Uzdevumi tika veikti ļoti nopietni un zemessargus nežēloja ne komandieri, ne laikapstākļi – ik pa brīdim mācību organizatori viņiem izveidoja pavisam neplānotas situācijas, kurās bija jāprot ātri pieņemt lēmumus un rīkoties precīzi, par spīti stiprajam vējam un lietum. 

Satiktie iedzīvotāji notiekošo vērtēja pozitīvi. Dažs ar interesi vēroja, kā viņu mazdārziņus karotāji izvēlējušies kā slēpni, cits visu iemūžināja fotografējot un filmējot. Mazie alojieši, īpaši puikas, ar lielu interesi ne tikai vēroja mācību norisi, bet arī cītīgi uzdeva jautājumus Zemessardzes pulkvežleitnantam Rolandam Moļņikam. Visi atzina, ka atbalsta šādas mācības, jo cilvēkiem, kuri mūsu drošību ik dienas aizsargā, nepieciešama visaugstākā kvalifikācija.

 

Mācību norise spilgti atspoguļota arī LTV “Panorāma” sižetā.

Zanes Landsmanes 

teksts un foto