Aloja

Jau desmito gadu Latvijā norisināsies minifutbola turnīrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Seni Cup 2016”

Seni_Cup_dalibnieki26. un 27.maijā Staicelē norisināsies gada gaidītākais notikums sportā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – “Seni Cup 2016” minifutbola turnīrs, ko organizē SIA “TZMO Latvija” sadarbībā ar Latvijas Futbola Federāciju (LFF). Turnīrā pulcēsies komandas no visas Latvijas, lai cīnītos par iespēju pārstāvēt Latvijas godu finālturnīrā Polijā.

 

“Seni Cup” nacionālās spēles Latvijā norisināsies jau desmito reizi, un šo gadu laikā tās kļuvušas par tradīciju, kas atraisa un uztur sportisko garu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. “Katrs sākums ir grūts, nereti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir problēmas noticēt saviem spēkiem un sākt sportot. Panākumu atslēga slēpjas spējā viņiem palīdzēt sajust uzvaras garšu, jo uzvara sportā ir arī uzvara dzīvē, tā ļoti iedvesmo, – stāsta VSAC Zemgales filiāles “Ziedkalne” vadītāja Aija Petuhova.

 

Jubilejas turnīrā šogad piedalīsies 15 komandas, tai skaitā pēdējo divu gadu čempiones Zemgales filiāle “Ziedkalne” un Latgales “Mēmele”. Nacionālā turnīra uzvarētāju komandas ar labiem rezultātiem startē turnīra finālā Polijā, kur 2014.gadā ziedkalniešiem sacensībās izdevās izcīnīt uzvaru kopvērtējumā.

 

Ziedkalnes rezultatīvākais spēlētājs Valentīns Kanders pastāstīja, ka ar lepnumu ierāmē katru saņemto goda rakstu un gaitenī izveidojis slavas vitrīnu ar “Seni Cup” turnīrā iegūtajiem kausiem. Mēmeles komandas vārtsargs Mārtiņš Krasovskis atzīst, ka katru gadu no turnīra brauc ar domu par nākamo. Turnīrs ir iespēja ne tikai radīt šiem cilvēkiem interesi par sportu, bet arī treneriem apzināt jaunos talantus, kuri nākotnē savu dzīvi varētu saistīt ar paralimpisko sportu.

 

Aiz muguras ir desmit sadarbības gadi, kuru laikā esam iepriecinājuši un stimulējuši sociālo centru iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam. Prieks, ka turnīra dalībnieki ar savu neatlaidību un cīņassparu demonstrē vērtības, kuras iedvesmo jauniem sasniegumiem, – stāsta SIA “TZMO Latvija” valdes locekle Ruta Dziļuma.

 

Latvijas Futbola federācija (LFF) ļoti augstu vērtē sociālo atbildību un pēdējos gados ir aktīvi uzsākusi darboties dažādu sociālo segmentu atbalstīšanā. – Arī šis gads nav izņēmums, tāpēc ar milzīgu cieņu un mīlestību atbalstām maija nogalē notiekošo “Seni Cup” turnīru un uztveram to tieši tādā pašā līmenī, kā jebkuru citu profesionālo turnīru. Mēs patiesi lepojamies, ka varam palīdzēt ienest pozitīvisma un cerību staru arī tiem cilvēkiem, kuriem ikdienā šis stariņš varbūt tik bieži neiespīd, – stāsta LFF attīstības nodaļas vadītājs Renārs Krīgers.

 

Piekto gadu esam kopā ar “Seni Cup”, lai atbalstītu tradīciju, kas izceļ cilvēka gribasspēka un dzīves spara lomu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Sadarbību uzskatām par abpusēji izdevīgu – ar savu līdzdalību padarām gaišāku ikdienu šiem cilvēkiem, savukārt viņi ar savu mērķtiecību rāda piemēru, ka viss ir iespējams. Tas mums palīdz attīstīt biznesu, lai arī turpmāk varam atbalstīt sociālās iniciatīvas, – uzsver SIA “Solaris Bus & Coach Latvia” vadītājs darbā ar klientiem Baltijas valstīs Rolands Katkevičs.

 

Šogad starp dalībniekiem ir sociālās aprūpes centri (VSAC) no Vidzemes – filiāles “Ropaži” un “Rūja”, Latgales – filiāles “Mēmele”, “Veģi” un “Krastiņi”, Kurzemes – filiāles “Iļģi”, “Aizvīķi” un “Dundaga”, Zemgales – filiāles “Ķīši”, “Ziedkalne”, “Iecava”, “Jelgava” un Rīgas filiāle “Ezerkrasti”. Turnīrā dalību pieteikušas PSIA Veselības un sociālās aprūpes centra “Sloka” un dienas centra “Saime Ogre” komandas. Turnīra atklāšanas parāde norisināsies šī gada 26.maijā plkst. 11.30 LFF sporta bāzē Staicelē.

 

Katru gadu nacionālā turnīra uzvarētāji dodas pārstāvēt Latviju starptautiskā mērogā uz “Seni Cup” fināla turnīru Polijas pilsētā Toruņā, kas šogad norisināsies no 6. līdz 8. jūlijam. Finālturnīrā piedalīsies komandas no Polijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas, Čehijas un Slovākijas.

 

Par “Seni Cup”

“Seni Cup” futbola līga aizsākās Polijā, kur to kopš 2001.gada organizē Eiropas vadošais higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotājs “TZMO SA”. Latvijā turnīrs norisinās kopš 2006.gada un šogad notiks jau desmito reizi. Turnīru, sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju, organizē “TZMO SA” meitas uzņēmums – “TZMO Latvija”.

 

Šogad “Seni Cup” turnīru atbalsta Latvijas Futbola Federācija, Polijas vēstniecība Latvijā, SIA “Solaris Bus & Coach Latvia”, “Coca-Cola HBC Latvija”, SIA “Skrīveru Saldumi”, SIA “Eugesta un Partneri”, “Garnier”, “AVOKADO” garšvielu veikals, Grāmatu nams “Valters un Rapa, A/S “Jungent Latvia” un Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA).

 

Papildu informācija:

Vineta Vilkoste

Mārketinga vadītāja, SIA “TZMO Latvija”

Tālr. 67382585, 27090965

E-pasts: vineta@tzmo.lv