Aloja

Ar dažādām aktivitātēm atzīmēti Staiceles pilsētas svētki

Jūlija beigās staicelieši kā allaž atzīmēja svētā putna “Pivālind” svētkus un aicināja arī ikvienu no mums baudīt mākslu, mūziku, radoši darboties, izzināt, iepazīt pilsētas un pagasta skaistākās vietas, rādīt savu varēšanu kulinārijā, izklaidēties un sportot.

 

Svētku pirmajā dienā pulciņš interesentu devās ekskursijā pa tuvāko apkārtni, lai raudzītu skaistākās, sakoptākās un darbīgākās sētas un saimniecības. Apskate sākās ar Veclauru pilskalna un pareizticīgo dievnama apmeklējumu Alojas pagastā. Tālāk ceļš veda uz Ungurpils bioloģisko saimniecību “Lielkalni”, kur saimnieki piedāvāja nogaršot dažādu ogu produkciju. Staiceles pagastā apskatīja “Ķekaru” mājas, brauca garšot saimniecības “Ģinēni” audzētās krūmmellenes un viesojās Rozīšu-Lūšu ģimenes un Jautrītes Pelēkās sakoptajos dārzos.

 

Vakarpusē norisinājās orientēšanās spēle, kuras uzdevums bija trīs stundu laikā pilsētā dažādos objektos atrast izvietotās stārķa fotogrāfijas. Spēle pulcēja 7 komandas un rezultātā trīs komandas saņēma vienādu punktu skaitu.

 

Savukārt Brīvdabas laukumā pie Audēju namiņa pulcējās tie, kuriem tīk kino un kopīga vakarēšana. Kino cienītāji skatījās filmu “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, notika orientēšanās spēles uzvarētāju sumināšana, kā arī Ilgas Līsmanes un Edītes Kalniņas gatavotās zupas baudīšana.

 

Svētku otro dienu ievadīja ziedu upes veidošana pie Audēju namiņa. Floristes Ilzes Kalējas vadībā brīvprātīgie no ziediem kārtoja stilizētu upi Salacu, kura iztek no Burtnieku ezera (laukumā esošā dīķīša).

 

Radošās darbnīcas piedāvāja izmēģināt roku aušanā ar pērlītēm, dziju mandalu veidošanā un citos rokdarbos. Atzīmējot Staiceles futbola 90. gadskārtu, pie klētiņas bija skatāma fotoizstāde “Staiceles futbolam 90”. Mazākie svētku viesi izbaudīja atrakciju piedāvājumu un ļāvās seju apgleznošanai.

 

Ap pusdienlaiku dienas centrā pulcējās prasmīgākās kūku cepējas. Kūku cepšanas konkurss pilsētas svētkos norit jau otro gadu. Šogad organizatori rosināja rādīt varēšanu saldā rolbiskvīta cepšanā. Konkursam atsaucās piecas drosmīgas cepējas, kuras žūrijas un apmeklētāju vērtējumam nodeva 8 gardumus. Par izcilākās svētku kūkas meistaru nominēja staicelieti Aiju Bunci, bet degustācijas apmeklētāji par savu simpātiju atzina Vizmu Lūsi.

 

Trīsgadīgo staiceliešu uzņemšana pilsētnieku kārtā ik gadu ir viens no apmeklētākajiem pasākumiem svētku laikā. Tie galvenokārt vienkopus pulcē ģimenes ar bērniem, vecvecākus un citus interesentus. Šogad staiceliešu pulkā uzņēma 17 bērnus, kuri sasnieguši trīs gadu vecumu. Mazie ķipari saņēma īpašu apliecību no Staiceles pārvaldes vadītāja Pētera Kuzmenko un rokasspiedienu no stārķa Profesora (Inga Neimane). Pēc tam katrs trīsgadnieks tika izšūpots īpaši rotātās šūpolēs. Mazuļu vecāki parakstījās Goda grāmatā, bet atmiņai no skaistā pasākuma katram mazulim paliks īpašs stārķis – rotaļlieta, kas teju sniedzas viņu augumā. Pēc svinīgās daļas sanākušos priecēja radošās grupas “Teātris un Es” uzvedums “Sunītis un Kaķīte”. Svinīgās daļas starplaikos muzicēja kultūras nama mūzikas un ritma pulciņa audzēkņi skolotājas Līgas Siliņas vadībā.

 

Tikmēr futbola cienītāji vēroja un juta līdzi mājinieku FK “Staiceles Bebri” sacensībai ar FK “Valmiera” komandu.

 

Svētki noslēdzās ar deju koncertu Staiceles pilsētas estrādē. Koncertā piedalījās tautas deju kolektīvi no Limbažiem, Salacgrīvas, Viļķenes un Pociema, tāpat deju grupa “Gūzel” no Ungurpils un Staiceles kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Vēlreiz”. Skatītājus un dalībniekus priecēja iespaidīgs uguns šovs, bet aktīvākie pilsētas svētku dalībnieki lustējās zaļumballē grupas “Liepavots” spēlētās mūzikas pavadībā.

 

Organizatori pateicas visiem, kuri palīdzēja svētku sagatavošanā.

 

Liānas Lilenblates-Sipko teksts un foto

Foto: Indra Jaunzeme, Jautrīte Pelēkā, Einārs Bērziņš

[Not a valid template]