Aloja

Alojas Ausekļa vidusskolā demonstrēs dokumentālo filmu “Kvanta kods”

Kvanta kods

Latviešu režisores Santas Skuteles dokumentālo filmu Kvanta kods 2016.gada 14.oktobrī plkst.14:30 bez maksas demonstrēs Alojas Ausekļa vidusskolas skolēniem. Filmas demonstrēšana iespējama, Alojas kultūras namam sadarbojoties ar biedrību Kultūrpunkts projektā “Latviešu filmu maratons Kinopunktos visā Latvijā”.

 

Dokumentālās filmas “Kvanta kods” galvenais varonis ir fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs- cilvēks, kurš izjūt šo pasauli ar katru savu atomu un lauž stereotipus par fiziku kā sausu un bezpersonisku zinātnes nozari. Paralēli elektronu skaldīšanai laboratorijā viņš ir sapņotājs, skolotājs, sociāli aktīvs un pilsoniski domājošs vīrs un tēvs, kurš meklē saikni ar Visvareno. Kas viņam ļauj būt harmonijā un atbildēt uz jautājumiem, kas mums citiem šķiet neizprotami? Režisore Santa Skutele savā debijas dokumentālajā filmā kopā ar Vjačeslavu meklē 21. gadsimta dzīves kodu.

 

Režisore Santa Skutele par filmu stāsta: “Mani savaldzināja Vjačeslava aizrautība ar visu, ko viņš dara. Viņa patiesā interese par dzīvi un visu apkārt notiekošo, degsme ar kādu viņš runā par SAVU fiziku. Cilvēki viņā klausās, meklē pie viņa atbildes uz lieliem un ne tik lieliem dzīves jautājumiem. Tas manī raisīja interesi. Es gribēju izprast Vjačeslava fenomenu.  Es ļoti ceru, ka filma uzrunās jaunus cilvēkus un radīs viņiem vēlmi domāt, liks saprast, ka zināt ir stilīgi, ka intelekts ir vērtība. Ja vismaz viens jaunietis filmas iespaidā aizies studēt fiziku, tā jau būs filmas uzvara.”

 

Filma veidota Jura Podnieka studijā. Režisore Santa Skutele, operators Jurijs Skorobogatovs, montāžas režisore Sandra Alksne, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, mūzikas autors Kirils Rezņiks- Martovs, datorgrafika Ritvars Lasmanis, krāsu korekcija Emīls Linga, pēcapstrāde Andris Zemītis, izpildproducentes Elizabete Palasiosa un Marta Kontiņa.