Aloja

Siguldā atklāts viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos

liaaTrešdien, 8.februārī Siguldā, Pils ielā 16 ar svinīgu pasākumu tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Siguldas biznesa inkubators – viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos. Tā atklāšanas pasākumā jaunos uzņēmējus un viesus uzrunāja Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova, kā arī LIAA Siguldas biznesa inkubatora vadītāja Gundega Vanaga-Janberga.

 

Pasākuma laikā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī citiem interesentiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Siguldā un tā darbības teritorijā – Mālpils, Siguldas, Inčukalna, Garkalnes, Ādažu, Carnikavas, Saulkrastu, Sējas, Krimuldas, Limbažu, Salacgrīvas un Alojas novados.

 

„Siguldieši ir aktīvi, radoši un drosmīgi,” iedzīvotāju aktivitāti atzinīgi novērtē Siguldas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja Ina Stupele. „Uzņēmumu reģistra informācija liecina, ka pērn jaunu uzņēmumu skaits pieaudzis 50 pašvaldībās un jaunu uzņēmumu skaita ziņā Siguldas novads, kur pērn reģistrēti 97 jauni uzņēmumi, apsteidz vairāku Latvijas lielo pilsētu rādītājus. Siguldas novada pašvaldība novada uzņēmējus atbalsta gan ar nekustamā īpašuma nodokļu atlaidēm, gan atbalstu infrastruktūras izbūvē, savukārt jaunie novada uzņēmēji var piedalīties dažādos pašvaldības organizētos konkursos, gūstot atbalstu savām biznesa idejām. Biznesa inkubatora piedāvātā iespēja saņemt profesionāļu konsultācijas, apmācības un līdzfinansējumu dažādām aktivitātēm ir vērtīgs papildinājums pašvaldības sniegtajam atbalstam gan pieredzējušiem novada uzņēmējiem, gan tiem, kas tikai gatavojas uzsākt savu uzņēmējdarbību, tādēļ esam priecīgi par iespēju sadarboties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, nodrošinot vēl plašākas atbalsta iespējas mūsu uzņēmējiem.”

 

Savukārt LIAA direktors Andris Ozols uzsver, ka Latvijas nākotne ir inovatīva, eksportspējīga uzņēmējdarbība, kas spēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni: „Lai šī nākotne pienāktu iespējami drīzāk, nenovērtējami svarīga ir palīdzība ne tikai jaunas uzņēmējdarbības sākšanai, bet arī jau esošās attīstīšanai. Tāpēc LIAA biznesa inkubatoros tiks nodrošinātas visplašākās iespējas gan attīstīt savu ideju, gan iegūt vērtīgas praktiskas konsultācijas.”

 

Lai veicinātu auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, LIAA 2016. gada 1.septembrī izveidoja 14 biznesa inkubatorus – LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā: nacionālas nozīmes centros – Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī; reģionālas nozīmes centros – Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā un vienu radošo biznesa ideju inkubatoru Rīgā.

 

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu.

 

Inkubatoros ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kuras ietvaros uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.

 

Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

 

Siguldas biznesa inkubators

Pils iela 16, Sigulda, LV-2150, Latvija

Tālrunis: 62400903

Darba laiks: darba dienās 8.30–17.00

 

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros.

 

Papildu informācija:

LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis: 67039472