Aloja

3. Latvijas Lauku kopienu parlaments “Visai Latvijai jādzīvo!”

LLKP3-1Kandavā vienkopus būs sastopami tie ierēdņi, politiķi un viedokļu līderi, kas var ietekmēt Latvijas lauku nākotni

 

“Latvijas Lauku forums” ir saņēmis apstiprinājumu no virknes atbildīgo institūciju, kas var pozitīvi ietekmēt Latvijas Lauku nākotni, dalībai 3. Latvijas Lauku kopienu parlamentā “Visai Latvijai jādzīvo!”, kas no 15. līdz 18. jūnijam norisināsies Kandavā! Dalībai nozīmīgākajā lauku attīstībai paredzētajā forumā dalību apstiprinājušas amatpersonas no Latvijas Republikas Zemkopības, Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības, Kultūras, Iekšlietu, Labklājības, Ekonomikas, Veselības un Satiksmes ministrijām, kā arī atbildīgās amatpersonas no Nodarbinātības valsts aģentūras, Pārresoru koordinācijas centra un Slimību profilakses un kontroles centra.

 

Kandavas kultūras namā dialogā ar ierēdņiem un politiķiem, par Latvijas lauku nākotnes perspektīvām spriedīs tādi attīstības eksperti kā Pēteris Vilks no Pārresoru koordinācijas centra, Mārtiņš Cimermanis no Latvijas Lauku konsultācijas centra, Baiba Rivža, pārstāvot Latvijas Zinātņu akadēmiju, Lolita Čigāne un Juris Viļums no LR Saeimas, kā arī citi vietēja un nacionāla līmeņa eksperti un viedokļu līderi. Līdztekus politiķiem, ekspertiem, lauku iedzīvotājiem un lauku attīstības entuziastiem, lauku nākotnes “Ceļa karti” kopīgi izstrādās arī Raimonds Graube, Žanete Grende un Anitra Toma, sniedzot dalībniekiem spēka vārdus par vērtībām.

 

“Latvijas Lauku forums” vairāk kā 200 Lauku kopienu parlamenta dalībniekiem radīs iespēju līdzvērtīgā dialogā gan klausīties, gan dzirdēt vienam otru, gan arī aktīvi paust savu nostāju un sniegt konkrētus priekšlikumus rīcībai cerīgas Latvijas lauku telpas veidošanai. Vienlaikus konstruktīva dialoga veicināšanai pasākuma veidotāji parūpējušies par labas atmosfēras radīšanu pieredzes apmaiņas un kultūras pasākumu formātā, organizējot spēka sarunas un dažādu reģionu kopienu galdu. Aicinām visus interesentus piedalīties Kandavas vakarā 15. Jūnijā kopā ar tradicionālās mūzikas folkloras kopu un vietējiem ražojumiem!

 

Lai arī dalībnieku reģistrācija pasākumam ir slēgta, “Latvijas Lauku forums” aicina pievienoties un atspoguļot Latvijas Lauku kopienu parlamentu visu dienu garumā gan rakstošos, gan radio, gan TV žurnālistus. Kandavā būs iespējas, gan radīt sižetus, iegūt iedvesmojošus stāstus no lauku aktīvajiem iedzīvotājiem, veikt intervijas ar atbildīgajām institūcijām visdažādākajās jomās sākot ar tautsaimniecību līdz pat kultūrai un sabiedrības veselībai, kā arī pašiem iegūt iedvesmu tālākam darbam sabiedrības informēšanai.

 

Ar pilnu Parlamenta darba kārtību var iepazīties mājas lapā www.laukuforums.lv sadaļā 3. Latvijas Lauku kopienu parlaments/Programma. Ja Jūs interesē detalizēta informācija par pasākumu, aicinām sazināties ar izpilddirektori A. Seļicku (28855427).

 

Kontakti:                                             

Āris Ādlers,

Projektu vadītājs,

Latvijas Lauku forums

laukuforums@gmail.com  

 

Latvijas Lauku kopienu parlaments notiek reizi divos gados un tā mērķis ir kopīgi rast veiksmīgus risinājumus, kā arī jaunas iespējas lauku attīstībai, veicinot dažādu iesaistīto pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā. Lauku kopienu parlamenta darbības princips balstās un līdzvērtīgu dialogu / diskusiju starp kopienu pārstāvjiem un politikas veidotājiem.

 

Latvijas Lauku kopienu parlamentu „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde” organizē Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Kandavas partnerību un Kandavas novada pašvaldību. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta līguma Nr.2017.LV/NVOF/DAP/MAC/029/01