Aloja

VID reģistrēts jauns kases sistēmas modelis kafejnīcām un restorāniem

ceksValsts ieņēmumu dienestā (VID) ir saņemts atbilstības apliecinājums pirmajam kases sistēmas etalonmodelim, kurš nodrošina pirmčeku sagatavošanas funkciju.

Kases sistēma “R Keeper7- R” atbilst Ministru kabineta noteiktajām jaunajām prasībām un ir piemērota gan maziem, gan lieliem ēdināšanas uzņēmumiem, kam pirms čeka nepieciešams sagatavot starprēķinu jeb tā saukto pirmčeku.

 

Kā zināms, restorānu nozare ir viena no tām, kur darījumu nereģistrēšanas kases aparātos, kā arī datu modificēšana un dzēšana ir visnotaļ izplatīta. Jaunajiem noteikumiem atbilstošu iekārtu uzstādīšana nozarei palīdzēs cīnīties ar lielo ēnu ekonomikas īpatsvaru.

 

Kā zināms, šī gada 4. jūlijā VID un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) parakstīja vienošanos par sadarbību, vienlaikus arī uzsākot izglītojošu akciju “Prasi čeku!”.  Tās mērķis ir sekmēt gan komersantu, gan patērētāju izpratni par to, ka ikviens eiro, kas ir samaksāts nodokļos, vairo mūsu valsts un attiecīgi arī ikviena tās iedzīvotāja labklājību. Akcijas ietvaros LVRA biedru telpās – ēdināšanas un izmitināšanas uzņēmumos visā Latvijā, kā arī VID un LVRA biedru tīmekļa vietnēs tiek izvietoti vizuāli informatīvie materiāli, kas vienkārši un saprotami skaidros iedzīvotājiem pirmčeka un čeka atšķirību un mudinās pieprasīt un saņemt tieši čeku.

 

Līdz šī gada 1.jūlijam bija jāveic kases aparātu un sistēmu atbilstības pārbaudes atbilstoši jaunajām tehniskajām prasībām. VID veiks pārbaudes, lai pārliecinātos, ka jaunās iekārtas ir uzstādītas un tiek lietotas atbilstoši noteikumu prasībām. Taču tā kā sertifikācijas process joprojām aktīvi turpinās, VID jauno iekārtu nomaiņas procesā ievēros “Konsultē vispirms” principu un ar izpratni izturēsies, sniegs atbalstu un konsultēs tos komersantus, kuru kases aparātu un sistēmu modeļiem atbilstības pārbaude vēl tikai tiek veikta.

 

Atbilde uz biežāk uzdotajiem jautājumiem saistībā ar kases aparātiem pieejamas VID tīmekļvietnē sadaļā “Aktualitātes/Biežāk uzdotie jautājumi”, bet ar citu noderīgu informāciju par kases aparātiem un kases sistēmām var iepazīties sadaļā  “Uzņēmumiem/Kases aparāti un kases sistēmas”.

 

Informāciju sagatavoja:
Aļona Zandere
konsultants komunikācijas 
un sabiedrisko attiecību jautājumos
tālr. 67121000; 29367772
e-pasts: alona.zandere@vid.gov.lv