Alojas administrācija

LR2 raidījumu ciklā “Simts no mums” saruna ar staicelieti Indru Jaunzemi

“Latvijas Radio 2” raidījumu cikls “SIMTS NO MUMS”, Latvijas valsts 100-gadi sagaidot, viesojas novados pie dažādiem cilvēkiem. Pagājušajā nedēļā raidījuma veidotāji tikās ar Staiceles Lībiešu muzeja “Pivālind” vadītāju Indru Jaunzemi.

 

Indra Jaunzeme, Staiceles lībiešu muzeja „Pivālind” vadītāja, šejienes kultūrvēsturisko vērtību vācēja, glabātāja un izrādītāja. Viņā ieklausoties, tad arī uzzinām, kā top Staiceles Lielās ielas stāsts, kā fotoattēlos, dokumentos tiek uzkrāta Vidzemes lībiešu Metsepoles zemju vēsture līdz mūsdienām. Un tā no vienas ēkas uz otru, lai gan viss ir tur pat – dažu soļu attālumā – te tūrisma informācijas centrs ar krāšņu foto izstādi par ēkām, pāris soļus tālāk, muzejā moderni digitalizēta iespēja redzēt kartē visu apkārtni, saimniecības un dabas bagātības, un vēl dažu soļu attālumā – kroga ēka ar savu vēsturisko šarmu un garšu, bet vēl tālāk Mākslinieku šķūnis un lietišķās mākslas studijas „Staicele” māja un viss turpat – uz Lielās ielas, ne jau velti tā ir tik liela un svarīga, un pašā tās galā papīrfabrikas ēka, kas gaida uz brīnumu, kas gaida uz šo laiku un cer… būt atkal svarīga.

 

Raidījumu cikls “SIMTS NO MUMS” ir ceļojums pa novadiem, lai satiktu simts dažādus cilvēkus, uzklausot viņu teikto par savu ikdienu, darbu un svētkiem, visu to, kas summējas vārdos – ES LATVIJĀ.

Raidījumu cikla varoņi ir dažādu paaudžu radošie ļaudis, inteliģence (mākslinieki, rakstnieki, mūziķi, skolotāji, bibliotekāri, muzeju darbinieki, vēsturnieki, novadu aktīvisti un citi), kurus vieno savas dzimtās puses patriotisms un aktīva dzīves nostāja. Raidījuma devīze:”par to, kur smelties spēku un prieku šobrīd, un kā to ieguldīt nākamībā”. Cikla raidījumi skan LR-2 ēterā katru ceturtdienu pl. 17 ar atkārtojumu svētdienā pl. 17. Raidījuma autors un Latvijas apceļotājs Dzintars Tilaks.

Klausies šeit

Avots: Latvijas Radio 2