Alojas administrācija

Notiks domnīca, kā pandēmijas laikā remigrantiem palīdzēt atgriezties Latvijā

Lai kopīgiem spēkiem meklētu labākos risinājumus remigrantiem pirmo soļu speršanai, šī gada 29. oktobrī Rīgas plānošanas reģions rīko domnīcu par remigrācijas aktuālajiem jautājumiem kopā ar 13 dažādu institūciju ekspertiem un remigrantiem. Viens no jautājumu blokiem tiks veltīts tēmai, kā nodrošināt sekmīgāku remigrantu atgriešanos Latvijā pandēmijas laikā, kas šobrīd ir ļoti aktuāls jautājums un kā šajā procesā var palīdzēt valsts un pašvaldības.

Domnīca veltīta pašvaldībām un to padotības iestādēm, kā arī remigrantiem, apskatot trīs tēmas – kā vislabāk sagatavoties pirms atgriešanās, darba un mājokļa meklējumi, kā arī pandēmijas radītās izmaiņas.

Pirmajā blokā kopā ar ekspertiem tiks meklētas atbildes uz jautājumu – lēmums par pārcelšanos pieņemts, ko darīt tālāk?! Tajā piedalīsies eksperti no Rīgas plānošanas reģiona, Nodarbinātības valsts aģentūras un VSAA, sniedzot praktiskus padomus, kādi dokumenti kārtojami mītnes zemē, kādi ir pieejamie pabalsti remigrantiem un kā tos saņemt, kā arī par pensiju pārcelšanu uz Latviju.

Otrā domnīcas paneļdiskusija tiks veltīta darba un mājokļa meklējumiem, kas ir viens no visbiežāk uzdotajiem remigrantu jautājumiem. Tajā kā eksperti piedalīsies SIA Your Move.lv, VID un ALTUM, kas pastāstīs par iespējām dzīvot Latvijā, bet strādāt ārvalstīs, kā meklēt darbu vēl mītnes zemē, kā arī par atbalsta programmām pirmā mājokļa iegādei un par valsts atbalstu sava biznesa uzsākšanai.

Savukārt trešajā domnīcas paneļdiskusijā tiks apskatīti šobrīd ļoti aktuālais jautājums par pārcelšanos uz Latviju pandēmijas laikā. Papildu atgriešanās stāstiem Rīgas plānošanas reģiona remigrācijas koordinators dalīsies savā pieredzē par izmaiņām, Satiksmes ministrijas eksperts skaidros praktiskas lietas par to, kā fiziski atgriezties mājās, bet Valsts reģionālās attīstības aģentūra pastāstīs, kā veikt valsts pārvaldes pakalpojumus attālināti. Daļu remigrantus uztrauc latviešu valodas apguve – Latviešu valodas aģentūra izstāstīs par latviešu valodas apmācībām attālināti.

Domnīcā interesenti var piedalīties tiešsaistē, iepriekš piereģistrēties domnīcai – www.rpr.gov.lv.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2018. gadā uzsāka pilotprojektu “Reģionālais remigrācijas koordinators”, ko īsteno 5 reģionālie koordinatori Rīgas, Kurzemes, Latgales, Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionā. Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no šīs funkcijas īstenotājiem.

Papildu informācijai:

Inese Ozoliņa

inese.ozolina@rpr.gov.lv