Aloja

Staiceles pamatskolas absolvents Viesurs Titovs stāsta par medijpratību

Katru gadu februārī pasaulē tiek atzīmēta Drošāka interneta diena. Tā ir diena, kuras laikā katrs no mums atgādina sev, ka arī interneta vidē, tāpat kā klātienes dzīvē, ir noteikumi, un tie ir jāievēro. Staiceles pamatskolas absolvents Viesturs Titovs, jauniešu medijpratības treneris, šīs dienas ietvaros attālināti viesojās Staiceles pamatskolā un, izmantojot Baltijas Medijpratības programmā iegūtās zināšanas, tiešsaistes nodarbībās ar 7.-9. klases skolēniem pārrunāja šobrīd sabiedrībā aktuālu problēmu – jauniešu izpratni un prasmēm mediju satura kritiskā izvērtēšanā.

V. Titovs jauniešus iepazīstināja ar sešiem soļiem, kas palīdz kļūt zinošākiem šajā jomā:

  • apzināties, kādā informācijas telpā dzīvo;
  • iestāties pret digitālo atkarību – aicinot izslēgt autopilotu;
  • kontrolēt savas sajūtas – saukt lietas īstajā vārdā, lai tās atpazītu;
  • pārbaudīt un nedzīvot aizspriedumos;
  • izmantot vairākus avotus – pirms uzticies, pārbaudi;
  • būt atbildīgam, pirms dalies ar informāciju internetā.

Skolēni bija atsaucīgi un aktīvi iesaistījās ar saviem viedokļiem. Informācija tika apgūta gan teorētiski, gan praktiski.

Paldies Staiceles pamatskolas kolektīvam par iespēju! Uzskatu, ka šajā laikā ir ļoti svarīgi dalīties ar informāciju, kura ir noderīga ikvienam,

stāsta Viesturs.

Programmu īsteno IREX – globālās attīstības un izglītības organizācija, kas cenšas veidot taisnīgāku, labklājīgāku un iekļaujošāku pasauli, arī Baltijas jauniešu izpratni un prasmes mediju satura kritiskā izvērtēšanā. Organizācijas  galvenais birojs atrodas Vašingtonā, ASV, bet kopš pagājušā gada decembra, IREX ir arī neliels birojs Rīgā.

Sagatavoja: V. Titovs, R. Grosa