Alojas administrācija

Plāno par diviem mēnešiem pagarināt bezdarbnieka palīdzības pabalstu

Bezdarbnieka palīdzības pabalsta izmaksas periodu no pašreizējiem četriem mēnešiem plānots pagarināt līdz sešiem mēnešiem. Tas attieksies uz tiem bezdarbniekiem, kuri uz no jauna noteiktās ārkārtējās situācijas sākuma datumu (2020. gada 9. novembri) un vēlāk ir bijuši bezdarbnieka palīdzības pabalsta saņēmēji.

Pabalsta izmaksas perioda pagarinājumu paredz likumprojekts “Grozījumi likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam””, kas ceturtdien, 18. martā, pieņemts valdības sēdē. Tas vēl jāizskata un par to jānobalso Saeimā.

“Covid-19 krīze ir radījusi negatīvas sociālās un ekonomiskās sekas. Es apzinos, cik būtiski ir nodrošināt savlaicīgu un mērķētu atbalstu iedzīvotājiem. Ja cilvēkiem nav izdevies atrast darbu, tad pandēmijas laikā to izdarīt ir vēl sarežģītāk un daudziem pat neiespējami.  Bezdarbnieka palīdzības pabalsta izmaksas perioda pagarināšana ir solis, lai cilvēkiem palīdzētu sagaidīt situācijas uzlabošanos,” uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča.

Likumprojekts nosaka, ka tiesības saņemt bezdarbnieka palīdzības pabalstu sešus mēnešus būs tiem bezdarbniekiem, kuriem periods, par kuru piešķirts bezdarbnieka palīdzības pabalsts, beidzies 2020. gada 9. novembrī vai vēlāk. Pabalsts izmaksājams uz laiku, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz 2021. gada 30. jūnijam.

Ja periods, par kuru piešķirts bezdarbnieka palīdzības pabalsts, beidzies līdz 2020. gada 8. novembrim (ieskaitot) – šādā   gadījumā bezdarbnieka palīdzības pabalstu izmaksā uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem.

Avots: Labklājības ministrijas tīmekļa vietne