Aloja

Noslēgumam tuvojas šī gada dziesmu jaunrades konkurss “Kas mēs bijām, būsim, esam”

2021.gadā vērtējumam Latvijas mūzikas mācību iestāžu audzēkņi no  Engures, Rojas, Liepājas, Smiltenes, Madonas, Ādažiem, Daugavpils un Rīgas iesniedza 17 latviešu tautas dziesmu apdares no kurām 14 jaundarbus konkursa žūrija – komponisti Selga Mence un Ēriks Ešenvalds, kordiriģente Māra Skride, izvirzīja konkursa 2.kārtā.

Konkurss ir radoša laboratorija jaunajiem dziesmu autoriem, jo pēc pirmās kārtas viņi saņēma žūrijas sagatavotu dziesmas analīzi. Starplaikā starp abām konkursa kārtām dalībnieki turpināja pilnveidot savus jaundarbus.

Diemžēl šogad izpaliks dziesmu pirmatskaņojumi mūzikas skolu koru izpildījumā, jo nelabvēlīgā epidemioloģiskā situācija valstī ierobežoja koru pilnvērtīgu mēģinājumu procesu.

Līdz ar to konkursa 2.kārta 16.oktobrī nenotiks klātienē Alojā, kā bija plānots, bet tiks pārcelta uz tiešsaistes formātu. Arī kora dziesmu kompozīcijas meistarklase, kuru vadīs komponisti Selga Mence un Ēriks Ešenvalds, konkursa dalībniekiem būs pieejama tikai pieslēdzoties translācijai internetā. Tas protams apbēdina visus, bet epidemioloģiskā drošība īpaši skolēnu vidē šobrīd ir īpaši svarīga.

Pēc meistarklases noslēguma žūrija paziņos šī gada konkursa rezultātus – kuru dziesmu autori, saskaņā ar Nolikumu, saņems  Limbažu novada pašvaldības Alojas administrācijas naudas balvas.

Kopš 2005.gada Alojas kultūras nams ik gadu organizē bērnu kora dziesmu jaunrades konkursu, godinot novadnieku, latviešu gaismas saucēju dzejnieku Ausekli un saglabājot latviešu a cappella kora dziedāšanas tradīciju.

Konkursa mērķis ir motivēt jaunos autorus radīt latviskas un mūsdienīgas dziesmas bērnu korim un dot iespēju mūzikas skolu koriem izpildīt savu vienaudžu komponētus darbus.

Konkursu “Vidzemes kultūras programma 2021” ietvaros finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un “Latvijas valsts meži”.