Aloja

Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi Nacionālo bruņoto spēku sveicienam Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienā

Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienā, 18. novembrī sākot no plkst. 12.45 Latvijas Televīzijā, Latvijas Radio un RīgaTV24 aizsardzības nozare aicina Latvijas iedzīvotājus sekot līdzi Nacionālo bruņoto spēku sveicienam valsts svētkos, kas tiks pārraidīts tiešraidē.

Nacionālo bruņoto spēku sveiciens Latvijas iedzīvotājiem tiek organizēts, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus. Aizsardzības ministrija  aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem vienam pret otru, palikt mājās un ģimenes lokā svinēt Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, sekojot līdzi svētku programmai plašsaziņas līdzekļos.

“Mēs katrs un visi kopā esam Latvija, tāpēc aizsardzības nozare Latvijas valsts dzimšanas dienā vēlas būt kopā ar iedzīvotājiem, iepriecinot valsts svētkos. Aicinām 18. novembrī ieslēgt radio un televizorus, lai ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību sekotu līdzi sveicienam, ko mūsu bruņotie spēki kopā ar sabiedrotajiem sagatavojuši Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienā,” pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Valsts svētkos svinam varonību un mīlestību pret Latviju, kas ir pamatā mūsu valsts dzimšanai pirms 103 gadiem, kas mudināja mūsu valsts karavīrus izcīnīt Latvijas brīvību Neatkarības karā un kas ir dzīva mūsos, mūsu karavīros šodien. Lai gan saskaramies ar Covid-19 pandēmiju un citiem izaicinājumiem, mums šodien ir iemesls svinēt to, ka mums ir sava neatkarīga valsts. Ar tiešraižu starpniecību svinēsim šos svētkos kopā ar mūsu karavīriem un sabiedrotajiem, kuri ikdienā rūpējas par Latvijas un ikviena tās iedzīvotāja drošību,” aicina Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos valstī noteiktos ierobežojumus, šogad nenotiek ikgadējās 11. un 18. novembrī plānotās Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes un klātienes svētku pasākumi. Rūpējoties par svētku sajūtu, tā vietā aizsardzības nozare sadarbībā ar plašsaziņas līdzekļiem sarūpējusi īpašu svētku programmu Latvijas iedzīvotājiem.

Aizsardzības ministrija jau tradicionāli aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju novembrī nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad pirms 102 gada tika izcīnīta Latvijas brīvībai un neatkarībai izšķirošā uzvara. Lentītes nēsājamas ar stūriem uz augšu, veidojot stilizētu burtu “V”, kas simbolizē uzvaru. Savukārt sociālā tīkla Facebook lietotājiem ir iespēja papildināt savu profila attēlu ar sarkanbaltsarkano lentīti, ko ietver Aizsardzības ministrijas izveidotais profila attēlu rāmis #ParLatvijasUzvaru, kas vienlaikus simbolizē lepnumu par mūsu karavīriem: bit.ly/ParLatvijasUzvaru

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļa

Tālrunis: 67335393

E-pasts: prese@mod.gov.lv