Aloja

Sācies BK “Aloja” sieviešu basketbola čempionāts

img-0320-1.480.593.s29.novembris bija dzimšanas diena jaunam projektam – basketbola kluba (BK) “Aloja” sieviešu basketbola čempionātam. Šajā sezonā Alojas komandas diemžēl nespēlē Ziemeļvidzemes sieviešu basketbola līgā, jo nācās saskarties ar sastāva problēmām, bet šādā mazāka mēroga pasākumā Aloja startēs ar divām komandām – BK “Aloja” un “AAV”. Pēc 19 gadu pārtraukuma ir atdzimusi komanda arī Staicelē, par ko ir neviltots prieks. Spriežot pēc pirmajā sabraukumā redzētā, komandas ir diezgan līdzvērtīgas.

Šo čempionātu atklāja “AAV” un Staiceles komandu spēle. Līdz jaunā turnīra pirmajam grozam nācās gaidīt aptuveni četras minūtes, tad veiksmīgs metiens izdevās Alijai Neļķei no “AAV” komandas. Katrā ceturtdaļā krājot punktu pie punkta, spēli uzvarēja “AAV” ar 38 : 24 ( 7:4,10:6 , 9:4,12:10). No alojietēm uguņoja Madara Grigore – 16 punkti ( četri trāpīti trīnīši) un Nikola Beļakova ar 12 punktiem, bet no staicelietēm Agate Zobena guva 15 punktus.

Otrajā spēlē tikās BK “Aloja” un “AAV”. Pēc neveiksmīga spēles sākuma, jaunākā Alojas komanda ceturtdaļu noslēdza ar iespaidīgiem trīspunktu metieniem – trīs sekmīgi trāpijumi pēc kārtas un uz tablo neizšķirts 11: 11. Tālāk sekmīgai pretestībai pietrūka gan spēku, gan meistarības. BK “Aloja” guva pārliecinošu uzvaru ar 45 : 26 ( 11:11, 8:2, 17:9,9:4), uzvarētājām Ilze Šulca guva 19 punktus, Kristiāna Viļumsone 11, bet zaudētājām Nikola Beļakova 6, Madara Grigore un Alija Neļķe katra pa 5 punktiem.

Pēdējā pirmā posma spēlē tikās “Staicele” un BK “Aloja”. Diezgan negaidīti visu pirmo ceturtdaļu vadībā bija staicelietes, uzvarot ar 12 : 4. Otrajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās, puslaikā rezultātam esot 15 : 15. Trešo ceturtdaļu BK “Aloja” noslēdza savā labā ar 12 : 5, taču noslēguma staicelietes ar lielu neatlaidību spēja uzturēt intrigu līdz pašam spēlesbeigām. BK “Aloja” uzvarēja tikai ar 33 : 29 ( 4 : 12, 11:3, 12 : 5, 6 : 9), uzvarētājām Ilze Šulca guva 16, Anastasija Beļakova 12 punktus, bet zaudētājām Agate Zobena – 14 punktus.

Patīkami, ka spēles bija diezgan kupli apmeklētas no skatītāju puses. Nākamais posms jau 13.decembrī Alojas sporta hallē.