Aloja

Mūsu skolēni devušies uz jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

20150707_070328Šorīt Alojas novada kolektīvi – Vilzēnu tautas nama ritma grupa „Radiridirī” (vadītājs Dzintars Vīksna) un Alojas kultūras nama 5. – 9.klašu tautas deju kolektīvs „Resgaļi” (vadītāja Maija Drozda) – devās ceļā uz Rīgu, lai uzsāktu savu dalību XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Jauniešus Alojā pavadīja domes priekšsēdētājs Valdis Bārda, savukārt „Radiridirī” dalībniekus – Braslavas pagasta pārvaldes vadītājs Arvīds Ozols. Ar skolēniem kopā bija Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja, svētku koordinatore Dace Lāce, „Resgaļu” vadītāja, koncertmeistare Maruta Gaugere un medmāsa Anita Zvēra, bet galvaspilsētā visus sagaidīja Dz.Vīksna.

 

samazinātaMūsu novada delegācija šīs dienas pavadīs Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā. Šodien dejotājiem sākas mēģinājumi Daugavas stadionā, kas ilgs līdz pat 22:00, savukārt ritma grupai mēģinājums notiek koncertzālē „Rīga”, kur 8.jūlijā viņi uzstāsies arī koncertā. – Šī gada svētku dalībnieki no mūsu novada jau ir ar pieredzi, jo gandrīz katrs reiz piedalījies dziesmu un deju svētkos. Novēlu bērniem spēku un izturību, jo tās nebūs vieglas dienas. Galvenais, lai viņi labi uzvestos un neapdraudētu sevi, cits citu pieskatītu, – dodoties ceļā, teica D.Lāce. Viņa aicina visus apmeklēt svētku pasākumus un atbalstīt savējos, jo īpaši atklāšanas pasākumā 8.jūlijā, 11.novembra krastmalā un lielā svētku dalībnieku gājiena laikā 12.jūlijā, kas aizsāksies Vecrīgā un vedīs līdz pat Dailes teātrim.

 

Ar šodienu sāk darboties “Burtiski burvīgs burziņš” Vērmanes dārzā, kurā piedalīsies plašs dalībnieku spektrs, apverot visdažādākās interešu izglītības izpausmes. Būs iespēja vērot burvīgus koncertus, piedalīties radošajās darbnīcās, vides spēlēs, sadancošanās, sadziedāšanās un rotaļās. Jebkurā brīdī ienākot dārzā, ikviens varēs atrast ko sev interesantu, izjust dziesmu un deju svētku gaisotni. Ieeja – bezmaksas.

 

Visa informācija par svētkiem un pasākumu programma pieejama oficiālajā mājas lapā www.dziedundejo.lv

 

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6. līdz 12.jūlijam, tajos piedalīsies teju 38 000 dalībnieku. Svētkus rīko Valsts izglītības satura centrs, atbalsta „Swedbank” un „Kārums”, „Latvijas Mobilais Telefons”, „Latvijas Valsts meži”, „Valsts kultūrkapitāla fonds”, „Latvenergo”, „Latvijas dzelzceļš”, „Statoil” un „Moller Auto” lidosta. 

 

Zanes Šlendakas

teksts un foto