Alojas administrācija

Nils Alvars Neļķis: Cilvēkam ir jādara tas, ko viņš patiesi mīl

IMG_5429Nils Alvars Neļķis ir 21 gadus jauns, radošs cilvēks ar savām ambīcijām un nospraustiem mērķiem. Nils nāk no Braslavas. Tur viņš pavadījis visu savu bērnību. Kaut tagad dzīvo Rīgā, Nils brīvdienās mēdz atgriezties bērnības mājās. Nila vecāki saimnieko savā zemnieku saimniecībā, taču savu nākotni Nils nesaista ar vecāku vadīto saimniecību, pamatojot to: – Esmu mākslinieks un šaubos, ka man jebkad mūžā interesēs lauksaimniecība, ja tā nav interesējusi līdz šim. Uzskatu, ka cilvēkam ir jāpelna nauda ar to, ko viņš patiesi mīl, jo strādājot pavadām lielāko dzīves daļu un dzīvojam tikai vienreiz. Brīvajā laikā Nilu aizrauj snovbords, dažādu urban kultūras pasākumu apmeklēšana, kā arī garie vakari, ko abi ar draugu Dāvi pavada, skrūvējot mašīnu, vai izbaudot savas lieliskās draudzenes sabiedrību.

 

Nils ir Alojas novada jaunais uzņēmējs, kurš „Biznesa ideju konkursā komercdarbības uzsākšanai Alojas novadā” (Grantu konkurss) ieguva finansējumu. Kad jautāju, kāpēc Nils pieteicies konkursam, puisis stāsta: – Kad prasmes kļuva profesionālākas, radās vajadzība pēc iekārtām kamerai, kuras nācās nomāt par lielu naudu, bet uzzinot par Alojas grantu konkursu nodomāju, ka man nav, ko zaudēt un piedalīšos tajā. Finansējums bija kā liels atspēriens manā karjerā. Šobrīd varu sniegt ļoti augstas kvalitātes foto vai video veidošanas pakalpojumos, tehnikas nomā neatstājot ne centa.

 

Nils beidzis Rīgas Amatniecības vidusskolu, viņa izglītība ir multimediju dizaina speciālists. Tā ir profesija, kura ietver foto, video un web dizainu.

 

Nils kavējas atmiņās: – Šīs aizraušanās sākums meklējams, kad man bija 14 gadi, tad sāku montēt savus pirmos videoklipus, kuros bija “Latvijas hokeja mirkļi”. Tajos laikos virtuālajā vidē videoklipi nebija tik populāri kā pašlaik un bija viegli gūt atzinību un mērķauditoriju. Apgūstot video prasmes, kameras un datorprogrmmas, paralēli parādījās lielāka interese arī par foto. Darboties ar kameru esmu iemācījies skolā, bet lielākoties darot to ārpus tās. Pieredze veido prasmes. Ar katru fotosesiju, reportāžu vai videoklipu jutu, kā zināšanas attiecīgajā jomā aug aizvien vairāk un es nedomāju apstāties pie sasniegtā. Fotografēju tikai nepilnus 3 gadus, bet videoklipus veidoju jau 8 gadus. Šī noteikti ir mana profesija! Godīgi sakot, vajadzētu vairākas lapas, lai uzrakstītu, kādēļ jau no paša sākuma līdz šai dienai tik ļoti mīlu veidot videoklipus un bildes. Šī ir profesija, kura par katru paveikto darbu nes gandarījumu. Jo vairāk ieguldīts darbs, jo lielāks gandarījums.

 

nils3

Kopš „Biznesa ideju konkursā komercdarbības uzsākšanai Alojas novadā” finansējuma iegūšanas fotografēšana un video filmēšana ir Nila maizes darbs.

 

Jautāju par grūtībām, ar kādām viņš saskārās, dibinot savu uzņēmumu. Nils atklāj, ka grūtākais esot bijis 4 stundas nosēdēt uzņēmumu reģistra rindā, pārējais esot bijis salīdzinoši vienkārši.

 

“NAN production” darbojas nepilnus 9 mēnešus. Par uzņēmuma darbību Nils stāsta: – Mans uzņēmums piedāvā foto, videoklipu un dizaina pakalpojumus. Bet varu pačukstēt, ka šobrīd mēs, četri skolas draugi, esam metušies uz vienu roku, un mūsu kopējais mērķis ir pavasarī atvērt savu studiju un iepazīstināt ar uzņēmumu “ONE WORKS”, kas piedāvās profesionālus video, foto, dizaina, mājaslapu un reklāmas pakalpojumus. Pagaidām vairs nepublicējam virtuālajā vidē mūsu darbus, lai ar blīkšķi varētu tos palaist sociālajos portālos, kad atklāsim jauno uzņēmumu.

 

Vēlējos noskaidrot, vai “NAN production” klientu lokā ir Alojas novadā dzīvojošie un strādājošie iedzīvotāji, vai uzņēmuma klientu loks ir plašāks. Nils stāsta, ka uzņēmumam jau ir savi patstāvīgie klienti, kas ir juridiskas personas un neatrodas Alojas novadā, toties Alojas novadā ir bijušas tikai privātpersonu sesijas. – Zīmīgākās līdz šim bija divas kāzas, bet šogad ir plānots novadā iesaistīties aktīvāk un veidot sadarbību ar skolām. Vēlos piebilst, ka Alojas novada pašvaldības iestādēm un iedzīvotājiem ir 20% atlaide maniem foto un video pakalpojumiem.

 

Nils atklāj, ka spilgtākie mirkļi viņa darbā ir sabiedrībā labi zināmu cilvēku iemūžināšana bildēs vai viņu videoklipu veidošana. No šādiem darbiem rodoties patīkams gandarījums.

 

Pašlaik Nila nozīmīgākais projekts ir studijas izveide un pirmā foto izstāde.

 

Zane Lapšāne-Celma

Alojas novada domes komercdarbības speciāliste

Foto no Nila Alvara Neļķes privātās kolekcijas