Alojas administrācija

Skolēnus aicina piedalīties Latvijas simtgadei veltītā vides konkursā

Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai” ir izsludināts konkurss 1.-12.klašu skolēniem. Jaunā paaudze tiek aicināta sapost Latviju gaidāmajiem svētkiem 2018. gadā – paveikt darbus savas apkārtējās vides (skolas teritorijas, pilsētas, pagasta, ciema) izdaiļošanā un labiekārtošanā. Oriģinālāko un vērienīgāko vides darbu autori galvenajā balvā saņems Tallink Latvija jūras ceļojumu uz Stokholmu visai klasei.

 

Konkursa pirmajā kārtā skolēni tiek aicināti savā tuvākajā apkaimē atklāt vietu vai objektu, ko būtu nepieciešams labiekārtot, atjaunot vai izdaiļot. Pēc izvēlētā objekta vai vietas apsekošanas skolēnu uzdevums ir izstrādāt praktisku un radošu piedāvājumu tā uzlabošanai un līdz 2017. gada 3. februārim savu ideju iesūtīt konkursa organizatoriem uz e-pastu info@100darbilatvijai.lv. Savukārt konkursa otrajā daļā, līdz 2017. gada 2. maijam, savas idejas radoši jāīsteno dzīvē.

 

„Viens no konkursa otrās kārtas darbiem tiks iemūžināts īpašajā „100 darbi Latvijai” video žurnālā, kas paliks kā liecība mūsu valsts vēsturē. Tādēļ aicinām izstrādāt radošas un vēl neredzētas idejas, bet darbu realizācijā mudinām iesaistīties arī skolēnu vecākus, vecvecākus, brāļus, māsas, un citus radiniekus, jo, apvienojot paaudžu zināšanas, prasmes un spēku, iespējams īstenot pat pārdrošākās ieceres,” uzsver SIA „ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais.

 

Vērtēšana abās kārtās notiks pa klašu grupām: 1.-4., 5-9. un 10.-12. klase, katrā grupā tiks apbalvots viens laureāts. Konkursa pirmajā posmā tiks vērtēts darba projekts – idejas oriģinalitāte, nozīmīgums un izstrādātā projekta (apraksta, skiču un/ vai maketa) kvalitāte. Lai pirms veicamajiem darbiem uzkrātu enerģiju, visi trīs pirmās kārtas laureāti balvā saņems gardumu grozu no veikalu tīkla „RIMI” kopīgam klases pasākumam. Savukārt konkursa otrajā posmā žūrija vērtēs paveiktā darba rezultātu – izcilību, vērienīgumu un darba procesa radošumu. Galvenajā balvā mazākie (1.-4.klašu grupas laureāts) saņems aizraujošas ekskursijas Rīgā, bet lielākie (5.-9. un 10.-12.klašu grupu laureāti) tiks pie Tallink Latvija jūras ceļojuma visai klasei uz Stokholmu.

 

Konkursā aicinātas piedalīties SIA „ZAAO” darbības reģiona (28 Vidzemes un Latgales pašvaldību) vispārējās izglītības iestādes. Pieteikšanās konkursam notiek līdz 14. novembrim, un nolikums ar plašāku informāciju pieejams iniciatīvas mājas lapas www.100darbilatvijai.lv sadaļā „Konkurss skolēniem”.

 

Jau ziņots, ka atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums „ZAAO” šogad uzsācis vides iniciatīvu „100 darbi Latvijai”, kas iekļauta Latvijas simtgades svinību oficiālajā programmā, un aicina ikvienu ceļā uz mūsu valsts nozīmīgo jubileju paveikt kādu vērtīgu vides labiekārtošanas, izdaiļošanas vai izglītības darbu. Par labajiem vides darbiem var uzzināt, kā arī savu darbu pieteikt var mājas lapā www.100darbilatvijai.lv.

 

Papildus informācija:

Līga Ivanova: 26464686,  info@100darbilatvijai.lv

www.100darbilatvijai.lv, https://www.facebook.com/100darbiLatvijai

100 darbi Latvijai_infografika