Alojas Novads

Alojas kultūras nams 

 

  • Šogad Lāčplēša diena tiks atzīmēta netradicionālāk

    Ņemot vērā pašreizējo epidemioloģisko situāciju valstī, tradicionālie Lāčplēša dienas pasākumi – lāpu gājiens, piemiņas brīži – šogad nenotiks, bet, neskatoties uz to, aicinām 11. novembrī, Lāčplēša dienā, godināt varoņus – Latvijas brīvības cīnītājus. Aicinām iedzīvotājus individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros,…

    Par jaunrades dziesmu konkursu “Kas mēs bijām, būsim, esam”

    Godinot savu novadnieku, latviešu gaismas saucēju dzejnieku Ausekli, un, saglabājot latviešu a cappella kora dziedāšanas tradīciju, kopš 2005.gada Alojas pašvaldība organizē bērnu kora dziesmu jaunrades konkursu. Konkursa mērķi ir motivēt jaunos autorus radīt latviskas un mūsdienīgas dziesmas bērnu korim un…

    Alojas novada dome aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību apmeklēt iestādes klātienē

    Pēdējās nedēļās valstī kopumā un atsevišķās pilsētās strauji saasinājusies situācija ar koronavīrusa Covid-19 izplatību. Alojas novada dome aktīvi sekot līdzi Covid-19 izplatībai valstī un Ministru kabineta izstrādātajiem vīrusa ierobežošanas pasākumiem. Alojas novada dome aicina iedzīvotājus ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt…

    Alojas novada pašvaldības iestādēs apmeklētājiem OBLIGĀTI jālieto sejas maskas

    No 24. oktobra sejas maskas jālieto ne tikai tikai sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos, aptiekās, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, ja tur netiek organizēts pasākums. Maskas nepieciešamas arī pakalpojumu…

    Vadlīnijas amatiermākslas kolektīvu darbībai no 17. oktobra līdz 6. novembrim

    Pamatojoties uz valdības lēmumiem 2020. gada 13. oktobrī, jaunās prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai no šī gada 17. oktobra būtiski attieksies arī uz amatiermākslas kolektīvu darbību. Ministru kabineta 09.06.2020. noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” grozījumi ieviesti ar mērķi mazināt dažādu grupu (ģimene, darba vieta,…

    Alojā aizvadīts “Prāta spēļu” Latvijas kausa posms

    Aizvadītajā nedēļas nogalē, Alojas kultūras namā, norisinājās “Prāta spēļu” Latvijas kausa posms, kurā dalību ņēma septiņas komandas. Kā ierasts, dalībniekiem bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem – no vēstures, mūzikas, mākslas, sporta u.c. jomām. Šajā posmā draudzīgā konkurencē pirmās trīs vietas…

  • Adrese: Jūras iela 13, Aloja, Alojas novads, LV–4064

    Kontakti: 64031135, 29335600, alojas.kn@aloja.lv

    Direktore: Ineta Laizāne, 29335600, ineta.laizane@aloja.lv

    Darba laiks:

    Pirmdien  8:00 – 18:00

    Otrdien  8:00 – 16:30

    Trešdien  8:00 – 16:30

    Ceturtdien  8:00 – 19:30

    Piektdien 8:00 – 16:00

    Sestdien, svētdien – saskaņā ar pasākumu plānu.

    Pusdienu pārtraukums 12:00-12:30

     

  • 11025728_1401861413457788_3289844306311238856_o

    Mēs esam kultūras organizācija, kura atrodas visskaistākajā Latvijas vietā – Alojā. Kopš 1945.gada mēs atrodamies vēsturiskā ēkā pilsētas centrā, kurā jūtama gan laikmetīga, gan senatnes elpa. Mēs uzskatām, ka lielāko dzīves daļu cilvēks pavada darbā, tāpēc mēs pulcējam sev apkārt tādus cilvēkus, kuriem patīk tas ko, ko viņi dara. Tā mēs nodrošinām vislabāko kvalitāti mūsu klientiem. Mēs strādājam ar prieku, un mūsu klienti saņem gandarījumu no Mūsu darba. Mēs pastāvīgi pilnveidojam savas zināšanas un attīstām darba iemaņas. Neapstājamies pie sasniegtajiem rezultātiem, tādējādi kļūstot vēl labāki. Mēs saglabājam kultūrvēsturisko mantojumu un nododam to nākamajām paaudzēm. Nākotnē redzam sevi kā nozīmīgu kultūras un atpūtas centru, kurš nodrošina jebkura klienta vēlmi pēc kultūras un mākslas pasākumiem, kā arī aktīvu līdzdarbošanos tautas mākslas kolektīvos.

     

    Darbības virzieni

    – Kultūras izglītības darbs-semināru, lekciju , izstāžu, kursu organizēšana.
    – Valsts svētku, kultūrvēsturisko un tradicionālo svētku organizēšana.
    – Kultūras vērtību saglabāšana, popularizēšanas nodrošināšana.
    – Atpūtas un izklaides organizēšana.
    – Radošās darbības sekmēšana.

     

    Loma sabiedrībā

    Kultūras nams ir Alojas pilsētas kultūras iestāde, kura īsteno kultūrpolitiku pilsētā atbilstoši visām paaudzēm un tradīcijām. Šeit pulcējas iedzīvotāji gan uz tradicionāliem pasākumiem, gan izklaides un atpūtas vakariem. Tāpat šeit aktīvi darbojas tautas mākslas kolektīvi, kuri gūst labus panākumus skatēs. Kultūras nama tautas mākslas kolektīvi aktīvi iesaistās pilsētas, rajona, reģiona un valsts nozīmes kultūras norisēs. Šeit tiek organizētas iedzīvotāju tikšanās ar dažādiem speciālistiem no rajona centra, kā arī donoru dienas. Kultūras nams savā darbībā sadarbojas ar pilsētas pašvaldības iestādēm: bibliotēkām, muzeju, pirmsskolu, vidusskolu, mūzikas un mākslas skolu. Kultūras namā regulāri notiek mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstādes un mūzikas nodaļas audzēkņu koncerti. Kultūras namam ir nozīmīga loma pilsētas dzīvē un tās tālākajā attīstībā.

     

    Alojas kultūras nama nolikums (ar grozījumiem)

  • ALOJAS KULTŪRAS NAMA KOLEKTĪVI 2018./2019. sezonā

    • pirmsskolas deju kolektīvs “DZĪPARIŅŠ”

    mēģinājumi otrdienās un ceturtdienās plkst. 17:30, vadītāja Liana Ozoliņa

    • skolēnu ( 7.-9.kl.) deju kolektīvs “AVOTIŅŠ”

    mēģinājumi trešdienās plkst. 16:30 un svētdienās plkst. 13:00

    • vidējās paaudzes deju kolektīvs “SĀNSOLIS”

    mēģinājumi trešdienās pl. 19:00 un svētdienās plkst. 10:00,

    vadītājs Ričards Jerāns

    • senioru deju kolektīvs “RASA”

    mēģinājumi ceturtdienās plkst. 18:00, vadītāja Liana Ozoliņa

    • jauktais koris “ALE”

    mēģinājumi  ceturtdienās plkst. 19:30, diriģente Agra Jankovska

  • Dziesmu konkurss:

    2019.gada konkursam iesniegtas dziesmas

    Grupa Dziesmas nosaukums Vārdu autors Devīze
    Jaunākā TĒVU ZEME tautas dziesma Latvijai-101
    Jaunākā KAD KURMIS DZIED   Mo Bamba
    Jaunākā ŠPIKOTĀJI Jāzeps Osmanis Jūra
    Jaunākā BRĪNUMU PĻAVA autora teksts Pavasaris
    Jaunākā SUDRABA JĀTNIEKS autora teksts Miera nesējs
    Jaunākā ES ESMU NO PŪPOLU ZEMES Vitauts Ļūdēns Pavasara ziedi
    Jaunākā ĀMURA DZIESMA Jānis Baltvilks Līgo putniņš
    Vecākā RUDENĪ   Sikou Mood
    Vecākā KUR PALIEK ZVAIGZNES, KAS NO DEBESĪM KRĪT? autora teksts Stars
    Vecākā KASTANĪTIS RUDENĪ Herberts Dorbe Kā kokam augt
    Vecākā APIŅI Andris Akmentiņš Listomānija

     

    Jaunākā PLĪVURU AUDUMS Aspazija Plīvuru audums
    Jaunākā DOMĀT PAR VASARU Laila Ilze Purmaliete Pam pam pam

    Nolikums 2019

    2.kārtas protokols


    Konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam” rezultāti

    Jaunrades dziesmu konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam”

    koncerts “DZIEDĀDAMA VIEN STAIGĀJU” Alojas Ausekļa vidusskolas sporta halles zālē

    2018.gada 13.oktobrī plkst. 16:00

     

    I daļa

    latviešu tautasdziesmas apdare “Aijā, Ancīt, aijā”, devīze Apdziedam Latviju!,  Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas koris “Vivace”, diriģente Andra Fenhane

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Caur sidraba birzi gāju”, devīze Puķīte,

    Cēsu 1.pamatskolas koris “Con Anima”, diriģente Ilga Šķendere

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Caur sidraba birzi gāju”, devīze Tumsas gaisma, Jelgavas mūzikas vidusskolas bērnu koris “Allemanda”, diriģente Edīte Bergmane

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Čip, čip, čip”, devīze Mēnessmeitiņa,

    Strenču mūzikas skolas koris “Somnium”, diriģente  Inese Niklaviča

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Es čigāna meita biju”, devīze Karmena,

    Salaspils mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Rūta Bugavičute

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Te ganiņi ganījuši”, devīze JŪRA,

    Alojas mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Anita Āriņa

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Līgodama upe nesa”, devīze Katrs savas laimes kalējs, Smiltenes mūzikas skolas koris, diriģente Baiba Žēbina

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Ieviņai”, devīze Galanthus nivalis

    Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas skolas koris, diriģente Inga Krastiņa

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Kas tie tādi, kas dziedāja”, devīze Caur ērkšķiem uz zvaigznēm, Valmieras mūzikas skolas koris “SolLaRe”, diriģente Irēna Zelča

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Eit’a, meitas, zālītēs’i”, devīze Pie dabas ir miers,

    Salaspils mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Rūta Bugavičute

     

    latviešu tautasdziesmas apdare ”Trīs jaunas māsas”, devīze Tra-la-la,

    Ogres mūzikas skolas koris “Cielaviņa”, diriģente Gunita Bičule

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Spīdēj’ manis vainadziņis”, devīze Saule dvēselē,

    Ādažu mākslas un mūzikas skolas koris, diriģente Laura Iesava

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Saulīt’, vēlu vakarā’i”, devīze Sensum music,

    Valmieras mūzikas skolas koris “SolLaRe”, diriģente Irēna Zelča

     

    II daļa

     

    Apvienotie koklētāju ansambļi no Salaspils, Saulkrastiem, Rīgas un Alojas:

     

    latviešu tautas dziesma Ineses Ābolas apdarē “Sarkandaiļa roze auga”

    latviešu tautas dziesma Viļņa Salakas apdarē “Ai, jaunais diever!”

     

    latviešu tautas dziesma Ilonas Rupaines apdarē ”Malni muni kumeleņi”

     

     

    Konkursa laureātu apbalvošana

     

    Apvienotie mūzikas skolu kori, virsdiriģente Aira Birziņa:

    latviešu tautasdziesma “”Vai, priedīte, vai eglīte” Kristapa Lāsa apdarē

     

    latviešu tautasdziesma “”Bumbur’ Jānis bumburēja” Veras Borisovas apdarē
    latviešu tautasdziesma “Lai darīju, ko darīju” Ēvalda Siliņa apdarē
    “Tu lasi” Anna Veismane, Inese Zandere
    “Saulīte” Selga Mence, Kārlis Skalbe

     

    “Uz skolu” Jāzeps Vītols, Auseklis

    Organizē: Alojas kultūras nams

    Finansē: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Alojas novada dome

    Konkursa žūrija: komponisti Selga Mence un Ēriks Ešenvalds, kordiriģente Māra Skride

    Aktualitātes

    Jaunrades dziesmu konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam”

    koncerts “DZIEDĀDAMA VIEN STAIGĀJU” 

    Alojas Ausekļa vidusskolas sporta halles zālē

    2018.gada 13.oktobrī plkst.16:00

     

    I daļa

    latviešu tautasdziesmas apdare “Aijā, Ancīt, aijā”, devīze Apdziedam Latviju!,  Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas koris “Vivace”, diriģente Andra Fenhane

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Caur sidraba birzi gāju”, devīze Puķīte,

    Cēsu 1.pamatskolas koris “Con Anima”, diriģente Ilga Šķendere

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Caur sidraba birzi gāju”, devīze Tumsas gaisma, Jelgavas mūzikas vidusskolas bērnu koris “Allemanda”, diriģente Edīte Bergmane

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Čip, čip, čip”, devīze Mēnessmeitiņa,

    Strenču mūzikas skolas koris “Somnium”, diriģente  Inese Niklaviča

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Es čigāna meita biju”, devīze Karmena,

    Salaspils mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Rūta Bugavičute

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Te ganiņi ganījuši”, devīze JŪRA,

    Alojas mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Anita Āriņa

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Līgodama upe nesa”, devīze Katrs savas laimes kalējs, Smiltenes mūzikas skolas koris, diriģente Baiba Žēbina

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Ieviņai”, devīze Galanthus nivalis

    Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas skolas koris, diriģente Inga Krastiņa

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Kas tie tādi, kas dziedāja”, devīze Caur ērkšķiem uz zvaigznēm, Valmieras mūzikas skolas koris “SolLaRe”, diriģente Irēna Zelča

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Eit’a, meitas, zālītēs’i”, devīze Pie dabas ir miers,

    Salaspils mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Rūta Bugavičute

     

    latviešu tautasdziesmas apdare ”Trīs jaunas māsas”, devīze Tra-la-la,

    Ogres mūzikas skolas koris “Cielaviņa”, diriģente Gunita Bičule

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Spīdēj’ manis vainadziņis”, devīze Saule dvēselē,

    Ādažu mākslas un mūzikas skolas koris, diriģente Laura Iesava

     

    latviešu tautasdziesmas apdare “Saulīt’, vēlu vakarā’i”, devīze Sensum music,

    Valmieras mūzikas skolas koris “SolLaRe”, diriģente Irēna Zelča

     

    II daļa

     

    Apvienotie koklētāju ansambļi no Salaspils, Saulkrastiem, Rīgas un Alojas:

     

    latviešu tautas dziesma Ineses Ābolas apdarē “Sarkandaiļa roze auga”

    latviešu tautas dziesma Viļa Salakas apdarē “Ai, jaunais diever!”

     

    latviešu tautas dziesma Ilonas Rupaines apdarē ”Malni muni kumeleņi”

     

     

    Konkursa laureātu apbalvošana

     

    Apvienotie mūzikas skolu kori, virsdiriģente Aira Birziņa:

    latviešu tautasdziesma “”Vai, priedīte, vai eglīte” Kristapa Lāsa apdarē

     

    latviešu tautasdziesma “”Bumbur’ Jānis bumburēja” Veras Borisovas apdarē
    latviešu tautasdziesma “Lai darīju, ko darīju” Ēvalda Siliņa apdarē
    “Tu lasi” Anna Veismane, Inese Zandere
    “Saulīte” Selga Mence, Kārlis Skalbe

     

    “Uz skolu” Jāzeps Vītols, Auseklis

     

     

    Organizē: Alojas kultūras nams

     

    Finansē: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Alojas novada dome

    Konkursa žūrija: komponisti Selga Mence un Ēriks Ešenvalds, kordiriģente Māra Skride

    Dziesmu jaunrades konkursa 1.kārtai  2018.gadā saņemtās latviešu tautas dziesmu apdares bērnu korim.


     

     

    Jaunākā           

    grupa

    Dziesmas nosaukums Devīze
      AIJĀ, ANCĪT, AIJĀ Apdziedam Latviju!
      ČIP,ČIP,ČIP Mēnessmeitiņa
      TE GANIŅI GANĪJUŠI JŪRA
      CAUR SIDRABA BIRZI GĀJU Puķīte
      CAUR SIDRABA BIRZI GĀJU Tumsas gaisma
      ES ČIGĀNA MEITA BIJU Karmena
      LŪDZAMI, MĀMIŅA, LAID BĒRNUS IEKŠĀ! Decembra putniņi
    Vecākā grupa    
      KAS TIE TĀDI, KAS DZIEDĀJA Caur ērkšķiem uz zvaigznēm
      SPĪDĒJ MANIS VAINADZIŅIS Saule dvēselē
      SAULĪT’ VĒLU VAKARĀI Sensum music
      RINDĀM AUGA OZOLIŅI Ozoli
      TRĪS JAUNAS MĀSAS Tra-la-la
      TEK SAULĪTE TECĒDAMA Saulīte
      LĪGODAMA UPE NESA Katrs savas laimes kalējs
      EITA, MEITAS, ZĀLĪTĒSI Pie dabas ir miers
      IEVIŅAI Galanthus nivalis

     

    Jaunrades dziesmu konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam”           

    2017.gada 2.kārtas dziesmas

     N.p.k. Dziesmas nosaukums,           

    teksta autors

    Devīze
    Jaunākā grupa (autori līdz 16 gadu vecumam)           

     

    1.           

     

    KOVĀRNĪTIS, KOVĀRNĪTE           

    Vitauts Ļūdēns

    Pavasaris
    2.           

     

    VĒTRA PIESIT PAPĒŽUS           

    Māra Cielēna

    Mango
    3.           

     

    VARŽU DZIESMIŅA           

    Māris Rungulis

    Mums ir la-a-bi
    4.           

     

    SADZĪS PĒDAS           

    Ojārs Vācietis

    Biskvīts
    5.           

     

    RĪTA STUNDA           

    Kārlis Skalbe

    Pacelies spārnos
    6.           

     

    VĀCU VALODAS STUNDA           

    Pēteris Brūveris

    Bišu strops
    Vecākā grupa (autori no 16 līdz 30 gadu vecumam)           

     

    1. VĒJŠ           

    Jānis Peters

    putniņi
    2. DZIESMU MĀMUĻA           

    Auseklis

    Alīsija
    3. SAPŅI           

    Jānis Plaudis

    Dzīve ir brīnišķīga
    4. JŪRNIEKI           

    Jānis Plaudis

    Cerība nomirst pēdējā
    5.           

     

    SUDRABA KALĒJS Sudraba kalējs
    6.           

     

    ZIEDOŅA NEGAISS           

    Aspazija

     

    Ziedonis

    Konkursa žūrija:   komponiste Selga Mence

                                 komponists Ēriks Ešenvalds

                                 kordiriģente Māra Skride

     

    Konkursa 2.kārtā, 2017.gada 14.oktobrī Alojā, dziesmas izpildīs:

    Ogres Mūzikas skolas koris “Cielaviņa”,

    Salaspils Mūzikas un mākslas skolas koris,

    P.Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas koris,

    Cēsu 1.pamatskolas meiteņu koris “Con Anima”,

    Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe”,

    Smiltenes Mūzikas skolas koris,

    Rīgas Latgales priekšpilsētas Mūzikas skolas koris,

    Ādažu Mākslas un mūzikas skolas koris,

    Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas koris,

    Strenču Mūzikas skolas koris “Somnium”,

    J.Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skolas koris “Vivace”,

    Jelgavas Mūzikas vidusskolas bērnu koris “Allemanda”,

    Alojas Mūzikas un mākslas skolas koris.

     

    2016.gada 22.oktobrī plkst.16:00 Alojas Ausekļa vidusskolas sporta halles zālē notiks jaunrades dziesmu konkursa “Kas mēs bijām, būsim,esam” 2.kārtas koncerts.

    Konkursa žūrija tālākai dalībai konkursā izvirzīja dziesmas:

    “​Padejo’i saimeniece” , devīze Rotaļa – dziedās Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara”
    “Ko jauna būdama”, devīze Ar dziesmu par dzīvi! – dziedās Strenču MS koris “Somnium”
    “Māte gāja klētī”, devīze tik daudz zvaigznes pie debesīm spīd – dziedās Ādažu MMS un Vidzemes jūrmalas MS apvienotais koris
    “Vai priedīte, vai eglīte”, devīze taivakatā – dziedās Cēsu Valsts ģimnāzijas meiteņu koris “Volante”
    “Saulīt’ vēlu vakarā”, devīze Ar sauli sirdī – dziedās Rīgas Latgales priekšpilsētas MS koris
    “Saulīt’ silta, māmiņ’ jauka”, devīze Vētrainais rīts – dziedās Valmieras MS koris “SolLaRe”
    “Skanēdama vien staigāju”, devīze Dziesmu rota, smaga rota – dziedās Alojas MMS koris
    “Auga, auga rūžeņa”, devīze Per aspera ad astra – dziedās Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara”
    “​Bumbur’ Jānis bumburēja”, devīze 22.12.2015. – dziedās Valmieras MS koris “SolLaRe”

    Dziesmas vērtēs komponisti Selga Mence, Rihards Dubra un kordiriģente Māra Skride

    Konkursa īpašie viesi – Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” 

    Konkursa iepriekšējo gadu dziesmas izpildīs mūzikas skolu kori no Salaspils, Aizkraukles, Jelgavas un Ogres.

    Visu koru izpildījumā koncertā skanēs: Andra Kontauta “Cīrulīt’s modrainīt’s” ( diriģēs autors), latviešu tautas dziesma Veras Lavrentjevas apdarē “Ar vilciņu Rīgā braucu” (diriģēs Ija Voiniča), Emīla Dārziņa “Nāru dziesma” un Aldoņa Kalniņa “Dzimtene – mūzika mūžīgā” (diriģēs Aira Birziņa).

    Sagatavoja I.Laizāne

     

     

    Noslēgusies dziesmu iesniegšana Alojas novada domes organizētajam jaunrades dziesmu konkursam

    Noslēgusies dziesmu iesniegšana Alojas novada domes organizētajam jaunrades dziesmu konkursam ”Kas mēs bijām, būsim, esam”.

    Konkursa žūrija vērtēs iesniegtās 17 tautas dziesmu apdares, lai skanīgākās izvirzītu dalībai konkursa 2.kārtā, 2016.gada 22.oktobrī Alojā.

    Jaunākā grupa

    N.p.k. Dziesmas nosaukums Devīze
    1.           

     

    Vai priedīte,            

    vai eglīte

    taivakatā
    2.           

     

    Māte gāja klētī tik daudz zvaigznes pie debesīm spīd
    3.           

     

    Saulīt’ vēlu vakarāi Ar sauli sirdī
    4.           

     

    Ko jauna būdama Ar dziesmu pa dzīvi!
    5.           

     

    Ai, tu zaļā līdaciņa Rīta vējiņš piejūrā!
    6.           

     

    Es gulēju dienas vidu Samtenīšu tikšanās rozēs!
    7.           

     

    Trīcēj’kalni, skanēj’ meži Lakstīgalas skanīgais stāsts!
    8.           

     

    Es mācēju danci vest Krāšņā deja!
    9.           

     

    Caur sidraba birzi gāju Bērza sula
    10.           

     

    Saulīt’ silta, māmiņ’ jauka Vētrainais rīts
    11.           

     

    Padejoji saimeniece Rotaļa

    Vecākā grupa

    1. Skanēdama vien staigāju Dziesmu rota, smaga rota
    2.           

     

    Tek saulīte tecēdama Tek saulīte tecēdama
    3.           

     

    Burbur’ Jānis bumburēja 22.12.2015
    4.           

     

    Strauja, strauja upe tecēj’ Krāšņie sapņi
    5.           

     

    Kas tie tādi, kas dziedāja Vivere militare est
    6.           

     

    Auga auga rūžeņa Per aspera ad astra

     MusicaBaltica_jaunie_jaunajiem_ii-xlNošu izdevniecība Musica Baltica nule laidusi klajā

    dziesmu krājumu bērnu koriem JAUNIE JAUNAJIEM II.

    Krājumā iekļautas 14 dziesmu jaunrades konkursā

    “Kas mēs bijām, būsim,esam”  2013. un 2014.gadā godalgotās dziesmas.

    Publicēti arī  konkursam veltītie darbi – Selgas Mences “Saulīte” un Uģa Prauliņa “Latvju tautas rīts”.

    Nošu krājumu var iegādāties Musica Baltica veikalā Rīgā Kr.Barona ielā 39

     

     

    PLAKAATS afisa ar logoSvētki “Gaismu sauca” 2015.gada 19.septembrī, Alojā

    Fināla koncerta “Lai top!” repertuārs

    1.daļa

    1. Andris Kontauts, Vilis Plūdons “Cīrulīt’s, modrainīt’s”

    2. Oļesja Kozlovska, latv.t.dz. apdare “Maziņos putniņus vēj’māte šūpo”

    3.Viktorija Kušnire, Māra Zālīte “Lai mēnesim viegli”

    4. Ivans Tabernakulovs, latv.t.dz..apdare “Koklītes koklēja”

    5. Luīza Īva Straume, Māris Čaklais “Intervija ar skumjo govi”

    6. Dita Feldmane, Vilis Plūdons “Pavasara lietutiņš”

    7. Marks Matisons, tautas dziesmas vārdi “Divi dienas mežā gāju”

    8. Renāte Stivriņa, latv.t.dz. apdare ” Āvu, āvu baltas kājas”

    9. Raitis Viļumovs, tautas dziesmas vārdi “Uz Daugavas uziedam(i)s”

    10. Madara Kalniņa, latv.t.dz. apdare “Kur gaismiņa zila ausa”

    11. Asnāte Pedece, latv.t.dz. apdare “Maza, maza ābelīte”

    12. Ernests Valts Circenis, latv. t.dz. apdare “Ej, saulīte, drīz pie Dieva”

    13. Aiga Rozentāle, Fricis Bārda “Lietus vīriņš”

    14. Renāte Stivriņa, latv. t.dz. apdare “Sazīdieja gaiļa pīši”

    15. Madara Kalniņa, latv. t. dz. apdare “Bēdu, manu lielu bēdu”

    2.daļa

    1. Ēriks Ešenvalds “Latvijas putnu balsis” 1.un 2.daļa

    2. Filips Babris, N.Gintere “Saules stariņš”

    3. Paula Anna Raiskuma, Ojārs Vācietis “Pievakarē”

    4. Ieva Kristapsone, Leons Briedis Labi ir vasaru pērkonam”

    5. Vera Lavrentjeva, latv.t.dz. apdare “Ar vilciņu Rīgā braucu”

    6. Selga Mence, Kārlis Skalbe “Saulīte”

    7. Ēriks Ešenvalds, Māra Zālīte “Septiņi brīnumi”

    8. Uģis Prauliņš, Auseklis “Latvju tautas rīts” (veltījums mūsu konkursam)

    9. Jāzeps Vītols, Auseklis “Gaismas pils”

    10. Jāzeps Vītols, Auseklis “Beverīnas dziedonis”

    Koncerta dalībnieki:

    Ogres mūzikas skolas koris „Cielaviņa”, diriģente Līga Dziedātāja

    Strenču mūzikas skolas koris „Somnium”, diriģente Inese Niklaviča

    Smiltenes mūzikas skolas koris, diriģente Valda Sedola, Baiba Žēbina

    Alojas mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Anita Āriņa

    Pētera Barisona Aizkraukles mūzikas skolas koris, diriģente Silvija Tomaševska

    Valmieras mūzikas skolas koris “SolLaRe”, diriģente Irēna Zelča

    Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas koris, diriģente Ija Voiniča

    Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas koris „Vivace”, diriģente Andra Fenhane

    Augusta Dombrovska Rīgas mūzikas skolas koris „Strautiņš”, diriģente Laimdota Ivule

    Salaspils mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Rūta Bugavičute

    Vidzemes jūrmalas mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Baiba Urka

    Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas skolas koris, diriģente Inga Krastiņa

    Cēsu 1.pamatskolas koris „Con Anima”, diriģente Ilga Šķendere

    Ādažu mākslas un mūzikas skolas koris, diriģente Laura Iesava

    Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērnu koris “Via Stella”, diriģente Liene Batņa

    Jelgavas mūzikas vidusskolas bērnu koris “Allemanda”, diriģente Edīte Bergmane

    Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla”, diriģents Kaspars Ādamsons

    Ādažu mākslas un mūzikas skolas kamerorķestris, mākslinieciskā vadītāja Vita Zemture

    Ausekļa dzeju lasīs Jānis Streičs

    Koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis

     

    Alojas sporta hallē, Ausekļa ielā 1, 2014.gada 11.oktobrī 15:00

    notiks jaunrades dziesmu konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam” 2.kārta

     

    PROGRAMMA

    Jaunākā grupa – mūzikas skolu audzēkņi līdz 9.klasei

    „PIEVAKARE ”, Ojāra Vācieša vārdi, devīze Žagatiņa

    izpilda Ogres Mūzikas skolas koris „Cielaviņa”, diriģē Līga Dziedātāja

    „CIK TUR TRŪKA”, Laimoņa Vāczemnieka vārdi ,devīze Pārsteigums debesīs, izpilda Cēsu 1.pamatskolas koris „Con Anima”, diriģē Ilga Šķendere

    ”DIVI DIENAS MEŽĀ GĀJU”, tautas dziesmas vārdi, devīze Tobuscus ,

    izpilda Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas koris, diriģē Baiba Urka

    ”ZIEMAS KAUJA” ,Raiņa vārdi, devīze Ziemelītis ,

    izpilda Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas koris „Vivace”, diriģē Andra Fenhane

    ”PAVASARA LIETUTIŅŠ” , devīze Pavasara lietutiņš,

    izpilda Alojas Mūzikas un mākslas skolas koris, diriģē Anita Āriņa

    ”LAI MĒNESIM VIEGLI”, Māras Zālītes vārdi, devīze Gaiša doma,

     izpilda Augusta Dombrovska Rīgas mūzikas skolas koris „Strautiņš”, diriģē Laimdota Ivule

    ”ĢENERĀLIS UN VIŅA BRĀLIS”, Māra Čaklā vārdi, devīze Armijnieks

    izpilda Ādažu Mākslas un mūzikas skolas koris, diriģē Laura Iesava

    ”RAIBAIS TAURENIS”, Jāzepa Osmaņa vārdi , devīze Skaistais taurentiņš, izpilda Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas skolas koris, diriģē Inga Krastiņa

    „VISU VARI, JA MĪLI PAVASARI”, Jāņa Sudrabkalna vārdi, devīze Pavasara skaņa, izpilda Pētera Barisona Aizkraukles Mūzikas kolas koris, diriģē Silvija Tomaševska

     

    Vecākā grupa – mūzikas vidusskolu audzēkņi un Mūzikas akadēmijas studenti

    „IZKRĀSOSIM”, devīze Piepildīsim pasauli krāsām,

    izpilda Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas koris, diriģē Ija Voiniča

    ”KAS KO DARA NEPAREIZI”, devīze Ābolītis,

    izpilda Strenču mūzikas skolas koris „Somnium”, diriģē Inese Niklaviča

    ”24 STUNDAS”, devīze Iekrāso dzīvi!,

    izpilda Salaspils Mūzikas un mākslas skolas koris, diriģē Rūta Bugavičute

    ”KAM JĀBŪT”, devīze Saules prieks,

    izpilda Smiltenes mūzikas skolas koris, diriģē Valda Sedola

     


     

    Turpinās jaunrades dziesmu konkurss bērnu korim „Kas mēs bijām, būsim, esam”

     

    Noslēgusies dziesmu iesniegšana Alojas novada domes organizētajam jaunrades dziesmu konkursam ”kas mēs bijām, būsim, esam”.

    Konkursa žūrija vērtēs iesniegtās 14 oriģināldziesmas, lai skanīgākās izvirzītu dalībai konkursa 2.kārtā, 2014.gada 11.oktobrī Alojā, kurā tās izpildīs Vidzemes un Rīgas mūzikas skolu kori.

    Jaunākā grupa ( mūzikas skolu audzēkņi līdz 9.klasei ieskaitot):

    N.p.k. Dziesmas nosaukums Devīze
    1. PAVASARA LIETUTIŅŠ Pavasara lietutiņš
    2. RAIBAIS TAURENIS Skaistais taurentiņš
    3. OKTOBRĪ Zelta laiks
    4. PIEVAKARE Žagatiņa
    5. CIK TUR TRŪKA! Pārsteigums debesīs
    6. ĢENERĀLIS UN VIŅA BRĀLIS Armijnieks
    7. DIVI DIENAS MEŽĀ GĀJU Tobuscus
    8. LAI MĒNESIM VIEGLI… Gaiša doma
    9. VISU VARI,JA MĪLI PAVASARI Pavasara skaņa
    10. ZIEMAS KAUJA Ziemelītis

    Vecākā grupa ( mūzikas vidusskolu audzēkņi, augstskolu studenti)

    N.p.k. Dziesmas nosaukums Devīze
    1. KAM JĀBŪT? Saules prieks
    2. IZKRĀSOSIM Piepildīsim pasauli krāsām
    3. IEDZIEDĀŠANĀS Treniņnometne
    4. 24 STUNDAS Iekrāso dzīvi!
    5. KAS KO DARA NEPAREIZI? Ābolītis

     

    2014.gada 12.aprīlī plkst.15.00 Valmieras kultūras centrā Latvijas jaunās mūzikas dienu IZSKAŅAS KONCERTS ”Jaunrades dziesmu konkursam Kas mēs bijām, būsim, esam -10”

     

    Piedalīsies:

    Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Lāsma Pommere

    Rīgas Latgales priekšpilsētas Mūzikas skolas koris, diriģente Inga Krastiņa

    Salaspils Mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Rūta Bugavičute

    Smiltenes Mūzikas skolas koris, diriģentes Baiba Zveja un Valda Sedola

    Pētera Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas koris, diriģente Silvija Tomaševska

    Cēsu 1. pamatskolas koris Con anima, diriģente Ilga Šķendere

    Ādažu Mākslas un mūzikas skolas kori, diriģente Laura Iesava

    Valmieras mūzikas skolas koris Sollare, diriģente Irēna Zelča

    Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas koris, diriģente Ija Voiniča

    Ogres Mūzikas skolas koris Cielaviņa, diriģente Līga Dziedātāja

    Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris Vivace, diriģente Andra Fenhane

    Strenču mūzikas skolas koris Somnium, diriģente Inese Niklaviča

    Augusta Dombrovska Rīgas Mūzikas skolas koris Strautiņš, diriģentes Laimdota Ivule un

    Andžela Hilo

    Alojas Mūzikas un mākslas skolas koris, diriģente Anita Āriņa

    Virsdiriģentes – Aira Birziņa un Liene Batņa

    Programma:

    1. Cīrulīt’s modrainīt’s – Andris Kontauts, Vilis Plūdons
    2. Koklītes koklēja – Ivana Tabernakulova latviešu tautas dziesmas apdare
    3. Maza, maza ābelīte – Asnātes Pedeces latviešu tautas dziesmas apdare
    4. Kur, pelīte, tu tecēji – Lauras Gustovskas latviešu tautas dziesmas apdare
    5. Gāj’ pa ceļu dziedādama – Justīnes Bondares latviešu tautas dziesmas apdare
    6. Saules stariņš – Filips Babris, N.Gintere
    7. Visas manas skaistas dziesmas – Alises Rancānes latviešu tautas dziesmas apdare
    1. Mazos putniņu vējmāte šūpo – Oļesjas Kozlovskas latviešu tautas dziesmas apdare
    2. Āvu, āvu baltas kājas – Renātes Stivriņas latviešu tautas dziesmas apdare
    3. Kas tur kliedza, kas tur sauca – Maritas Semjonovas latviešu tautas dziesmas apdare
    4. Bēdu, manu lielu bēdu – Madaras Kalniņas latviešu tautas dziesmas apdare
    5. Ar vilciņu Rīgā braucu – Veras Lavrentjevas latviešu tautas dziesmas apdare
    6. Sazīdieja gaiļapīši – Renātes Stivriņas latviešu tautas dziesmas apdare
    7. Bumbuļdziesma – Sabīnes Ķezberes latviešu tautas dziesmas apdare
    8. Saulīte – Selga Mence, Kārlis Skalbe
    9. Septiņi brīnumi, no cikla Manas mājas– Ēriks Ešenvalds, Māra Zālīte
    10. Uz skolu –Auseklis

    Izdevniecības „Musica Baltica” konkursa „Kas mēs bijām, būsim, esam” nošu krājuma prezentācija


     

    Dziesmu grāmatas saturs ar autoru vārdiem šeit


     

    Jaunrades dziesmu konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam” 2013. gada 12. oktobra žūrijas komisijas lēmuma protokols