Alojas administrācija

Staiceles pilsētas bibliotēka

Adrese: Parka iela 2, Staicele, Limbažu novads, LV-4043

Kontakti: 64035396, staiceles.biblioteka@aloja.lv

Vadītāja: Anita Strokša

Bibliotekāre: Inta Meistere

 

Apmeklētājus apkalpo:

Pirmdiena     9.00 – 12.00, 13.00 – 18.00

Otrdiena       9.00 – 12.00, 13.00 – 18.00

Trešdiena     9.00 – 12.00, 13.00 – 18.00

Ceturtdiena  9.00 – 12.00, 13.00 – 18.00

Piektdiena   10.00 – 12.00, 13.00 – 18.00

Sestdiena, Svētdiena  – Slēgts

Katra mēneša otrā trešdiena un pēdējā ceturtdiena – Slēgts

 

 • Staiceles pilsētas bibliotēkā viesojas stāstu autore Dace Vīgante

  Vēlā pēcpusdienā Staiceles pilsētas bibliotēkā viesojās vairāku stāstu grāmatu autore Dace Vīgante. Kaut prieks bijis rakstīt jau bērnībā, pirmā stāstu grāmata iznāk krietni vēlāk. Skolas solā bieži izpalīdzējusi klasesbiedriem sacerējumu rakstībā, par ko saņemti attalgojumi ar izrēķinātu mājas darbu matemātikā.…

  Staiceles pilsētas bibliotēkā viesojas Daina Grūbe

  Staiceles pilsētas bibliotēkā ar lasītājiem tikās dzejniece, rakstniece, tulkotāja, redaktore Daina Grūbe. Uz pirmo jautājumu – kā viens cilvēks var paveikt tik daudz – atbilde bija pavisam vienkārša : “Ja darbs patīk un ir hobijs, tad var paveikt daudz”. Dzejniecei…

  Staiceles pilsētas bibliotēkā ar bērniem diskutē rakstniece Agnese Zarāne

  Staiceles pilsētas bibliotēkā, VKKF finansētā projekta “Stāstu autoru pasaulē”,  ar skolēniem tikās un diskutēja rakstniece Agnese Zarāne. Jauna, enerģiska rakstniece, kuras literārajā kontā pagaidām ir tikai divas grāmatas – “Slīdošās kāpnes” un “Laba meitene”. Vēlmi radošo domu paust jau jutusi…

  Iepazīšanās ar rakstnieci – ilustratori LĪVU OZOLU

  Šoreiz Staiceles pilsētas bibliotēkā tika aicināti bērni uz virtuālu tikšanos ar mākslinieci – ilustratori LĪVU OZOLU. Līva ir sarakstījusi un arī pati ilustrējusi grāmatu “Eju meklēt” – krāšņi ilustrētu stāstu par bērna iztēles pasauli, spēlējot paslēpes. Māksliniece ir arī radījusi…

  Savā jubilejas mēnesī Staiceles pilsētas bibliotēkā viesojas rakstniece MĀRA SVĪRE

  Staiceles pilsētas bibliotēkā turpinās VKKF finansētais projekts “Stāstu autoru pasaulē”, kurā šoreiz tikāmies ar prozaiķi, dramaturģi un scenāriju autori Māru Svīri. Tikšanos sākām  ar nelielu stāstu, kura pamatā bija autores grāmatu nosaukumi, kuri pēc skaita sanāca 32. Daudz vai maz?…

  Tikšanās ar rakstnieci Ingu Žoludi Staiceles pilsētas bibliotēkā

  Saulainā pēcpusdienā Staiceles pilsētas bibliotēkā ar skolēniem tikās rakstniece Inga Žolude. Vairāk gan pazīstama kā romānu un stāstu autore pieaugušajiem, bet šoreiz bija saruna par viņas pirmo grāmatu bērniem “Pirmo reizi uz zemes”, kas ir iekļauta 2021. gada bērnu, jauniešu…

 • Bibliotēkas nolikums

  Bibliotēkas lietošanas noteikumi (2020)

 •  

   

   

 • EBSCO e-grāmatu publisko bibliotēku kolekcija

  3td E-GRĀMATU bibliotēka

  Reģistrētajiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

  Šo iespēju Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia”.

  E-GRĀMATU bibliotēka

  VĒSTURISKO KARŠU PĀRLŪKOŠANA

  Dažādi laikmeti un robežu izmaiņas.

  Portāls piedāvā jaunas iespējas Latvijas karšu izpētei:  vēsturisko karšu meklēšanu, atlasi un pētīšanu, vietvārdu un adrešu meklēšanu, laukumu un attālumu mērīšanu un vēsturisko kartogrāfisko datu salīdzināšanu ar mūsdienu datiem.

  Karšu portālā ir iekļautas kartes no 17. gs. sākuma līdz mūsdienām – senās Livonijas kartes, Latvijas vēsturiskās topogrāfiskās kartes, pirmās kartes latviešu valodā, pirmās Latvijas neatkarības laikā izdotās kartes un pilsētu plāni.

  Karšu bibliotēka 

  LASĀMKOKS

  Elektroniskā bibliotēka bērniem.

  Lasāmkoks piedāvā interaktīvu vidi. Portāls veidots kā interaktīvs komunikācijas rīks un digitālā bibliotēka 4 dažādām vecuma grupām, kurā var gan lasīt grāmatas, gan aprakstus par bērnu literatūru, tās autoriem un ilustratoriem un skatīties animācijas filmiņas. Tāpat portāls sniedz aktuālu informāciju par pasākumiem, saistītiem ar bērnu literatūru un lasīšanas veicināšanu. Katrai vecuma grupai – pirmsskolas vecuma bērni, jaunākā skolas vecuma bērni, pusaudži, pieaugušie – ir atšķirīgs, bērnu grāmatu mākslinieka Reiņa Pētersona izstrādāts dizains.

  Portālu veido LNB bērnu literatūras centrs.

  Lasāmkoks

  WWW ARHĪVS

  Vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu.

  Arhīvs satur Latvijas tīmekļa vietnes, kas vāktas no 2008. gada izlases veidā. Atsevišķos gadījumos arhīvā atrodamas arī ārzemju vietnes, ja to saturs saistīts ar Latviju.

  Arhīvs

  GRĀMATU PORTĀLS

  Kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā.

  Grāmatu portālā ir iekļauti aptuveni 6000 grāmatu – vairāk kā 1,5 miljonu lappušu – gan Latvijas, gan trimdas izdevumu. Tās ir kultūrvēsturiski nozīmīgas grāmatas, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasītas, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī.

  Portāls

  PERIODIKAS PORTĀLS

  Meklē un lasi vēsturiskos laikrakstus un žurnālus.

  Periodikas portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk nekā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas. Tie ir izdevumi, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasīti, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī — daži laikraksti ir nolietoti, citiem cauri var redzēt druku no otras puses, un ne visas publikācijas var precīzi atpazīt automātiskā režīmā. Iesaisties digitālās bibliotēkas veidošanā un labo pamanītās kļūdas!

  Periodika

  RAKSTI LATVIJAS PRESĒ

  Nacionālā Analītikas datubāze ir datu arhīvs, kas satur informāciju par rakstiem Latvijas presē no 1950. gada līdz mūsdienām, kā arī ārzemju preses izdevumiem, kuros rakstīts par Latviju un latviešiem. LNB Analītikas datubāze ierakstu skaits aptver vairāk nekā 3 miljonus rakstu.

  Raksti

 • 2020.gads

  Meklējiet jaunākās grāmatas šeit 

  2021.gads

  Meklējiet jaunākās grāmatas šeit 

 • Staiceles pilsētas bibliotēkā pieejami šādi preses izdevumi:

   

  Laikraksti:

  Alojas Novada Vēstis; Auseklis; Lauku Avīze;

  Žurnāli:

  Avene; Copes Lietas; Dari Pats; Dārza Pasaule; Ievas Dārzs; Ievas Māja; Ilustrētā Junioriem; Ilustrētā Vēsture; Ilustrētā Zinātne; Ir; Ko ārsti tev nestāsta;  Mans Mazais; Mājas Viesis;  Medības; Mistērija; Ok; Praktiskais Latvietis; Praktiskie Rokdarbi; Santa; Veselība;  Zinātnieks.