Aloja

Alojas pilsētas bibliotēka

  •  

    Noslēdzies sudraba rūķu un ziemeļbriežu Ziemassvētku taku piedzīvojums

    No 17. decembra līdz 9. janvārim Alojas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja piedalīties orientēšanās spēlē “Sudraba rūķu un ziemeļbriežu Ziemassvētku taku” piedzīvojums. Spēlē piedalījās 21 komanda, komandas iesniedza aizpildītas uzdevumu lapas, kā arī iesūtīja fotogrāfijas. Vērīgākās un veiksmīgākās komandas…

    Dodies piedzīvojumā, izstaigā sudraba rūķu un ziemeļbriežu Ziemassvētku taku Alojā!

    Decembris, laiks pirms Ziemassvētkiem ir brīnumiem pilns. Šajā laikā Alojas apkārtnes mežu ragainie dzīvnieki – staltbrieži, aļņi un stirnas pārvēršas par ziemeļbriežiem,  Rūdolfa draugiem un palīgiem. Ziemeļbriežus savā ceļā sargā sudraba rūķi. Ziemassvētku laikā, no 17. decembra līdz 9. janvārim,…

    Tikšanās ar grāmatas “Pagalma mantojums” autori Lieni Lasmani

                Bezgala aktīva 3.decembra pēcpusdienā izvērtās Alojas Ausekļa vidusskolas 4.b klases skolēnu tikšanās ar grāmatas “Pagalma mantojums” autori Lieni Lasmani. Ar sevi iepazīstinot, autore pastāstīja, ka bērnību pavadījusi netālu no Limbažiem, Ozolainē, un to, cik viņai bērnībā bijis fantastisks pagalmā…

    Bibliotēku krājumus papildina projekta “Vērtīgo grāmatu iepirkums Latvijas publiskajām bibliotēkām” grāmatas

    Pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam un Latvijas Nacionālās bibliotēkas administrētajam projektam “Grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām”, Alojas administrācijā esošās publiskās bibliotēkas kopumā saņēma 233 grāmatu eksemplārus 2327 EUR vērtībā. Bibliotēkas savos krājumos ir ieguvušas vērtīgu oriģinālliteratūru, augstvērtīgu tulkoto daiļliteratūru,…

    Ģimene un bērni – vērtība Alojā!

    Ik katrai lietai ir kāds sākums, kāds iemesls vai stāsts. Biedrība “Atbalsts Alojas Ausekļa vidusskolai”  vienu košu stāstu aizsāka šī gada agrajā pavasarī. Sabiedrības integrācijas fonds izsludināja projekta pieteikumu konkursu nevaldības organizācijām “Ģimenei draudzīgas vides veidošana”, lai īstenotu pasākumus ģimenisku…

    Tikšanās ar bērnu grāmatu autori Lauru Vinogradovu

    Sirsnīgā sarunā ar Alojas Ausekļa vidusskolas jaunāko klašu skolēniem 13. oktobrī tikās vairāku stāstu krājumu un bērnu grāmatu autore Laura Vinogradova.  Bērni ieklausījās autores stāstījumā par to, ka bērnībā, dzīvodama Ventspils pusē, daudz lasījusi grāmatas, tās patīk lasīt arī tagad.…

    Saruna par draudzēšanos

    LNB Bērnu literatūras centra veidotajā lasīšanas veicināšanas programmā ”Grāmatu starts” pirmsskolas vecuma bērniem, Alojas pilsētas bibliotēka piedalās jau vairākus gadus, iesaistot programmas ietvaros organizētajos pasākumos pirmsskolas vecuma 3-4 gadīgos bērnus.  Alojas pilsētas bibliotēkas pūcīte pasākumus šogad organizēs kopā ar pirmsskolas…

    Tikšanās ar bērnu grāmatu autori Māru Jakubovsku

    22.septembra priekšpusdienā pie Alojas Ausekļa vidusskolas jaunāko klašu skolēniem viesojās rakstniece Māra Jakubovska. Iepazīstoties, bērni ar aizrautību atbildēja uz rakstnieces uzdotajiem jautājumiem un izteica savas domas par grāmatām, grāmatu lasīšanu, grāmatu rakstīšanu, taču nonākot sarunā pie tēmas – mājdzīvnieki,  izrādījās,…

    Literāri muzikāla tikšanās ar komponistu Didzi Rijnieku

    16.septembrī, viesojoties pie klausītājiem Alojā, komponists Didzis Rijnieks klātesošos iepazīstināja ar savu karantīnas laikā tapušo dzejoļu krājumu “Savādais gads”. Kā atzinās pats autors, šajā laika posmā nav uzrakstīta neviena dziesma, toties radusies izteikta vēlme rakstīt dzeju. Jau arī iepriekš autors…

    Tikšanās ar bērnu grāmatu autori Māru Jakubovsku

    22.septembrī plkst.10:30 Alojas Ausekļa vidusskolā ar jaunāko klašu skolēniem tiksies bērnu grāmatu autore Māra Jakubovska. Tikšanos atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds Alojas pilsētas bibliotēkas projektā “Radošas tikšanās ar bērnu grāmatu autoriem”.

  • Adrese: Jūras iela 14, Aloja, Limbažu novads, LV–4064

    Kontakti: 20299728; 64031345, alojas.biblioteka@limbazunovads.lv

    Vadītāja: Sarmīte Frīdenfelde

    Vecākā bibliotekāre: Anete Frīdenfelde

     

    Bibliotēkas darba laiks:  

    Darba dienās  9:00 – 18:00

    Pusdienas pārtraukums 12:00 – 13:00

    Sestdienās – slēgta 
    Svētdienās – slēgta

    *Katra mēneša otrā trešdiena – metodiskā diena

    *Katra mēneša pēdējā ceturtdiena – spodrības diena

     

     

     

  • Alojas pilsētas bibliotēka piedāvā:

    Abonētās datubāzes

    Bezmaksas piekļuve datubāzēm internetā – Letonika.lv un Lursoft “Laikrakstu bibliotēka

     

    Apmācības

    Apmācību iespējas pamatprasmēs darbam ar datoru un internetu piedāvā gan bibliotēkā gan klienta dzīves vietā

     

    Datori un internets

    Datoru un interneta (arī bezvadu) bezmaksas izmantošana

     

    Dokumentu izdrukas, kopēšana, iesiešana, laminēšana

    Maksas pakalpojumu cenrādis

     

    Ekskursijas un iepazīšanās ar bibliotēku

    Ekskursijas pa bibliotēku un informācija par bibliotēkas struktūru, pakalpojumiem

     

    Izdevumu rezervēšana, nodošanas termiņu pagarināšana

     

     

    Konsultācijas

    Par bibliotēkas piedāvāto pakalpojumu izmantošanas iespējām, informācijas meklēšanu, e-pakalpojumu izmantošanu internetā, par praktiskām un noderīgām lietām darbā ar datoru

     

    Mapes

    • Novadpētniecības materiālu mapes (mapju sarakstu skatīt šeit)

     

    Pasākumi

    Bibliotēku, literatūru un lasīšanu popularizējoši pasākumi (izstādes, tematiski pasākumi, konkursi, diskusijas u.tml.)

     

    Periodika (avīzes, žurnāli)

     

    Skenēšana

    Dokumentu, attēlu skenēšana, informāciju saglabājot digitālajā formātā, izdrukājot

     

    Starpbibliotēku abonements

    Iespieddarbus, kuri nav Alojas pilsētas bibliotēkas krājumā var pasūtīt, izmantojot starpbibliotēku abonementu (SBA)

     

    Uzziņas

    Tematisko, faktogrāfisko, adresālo, precizējošo uzziņu izpilde

  • EBSCO e-grāmatu publisko bibliotēku kolekcija

    3td E-GRĀMATU bibliotēka

    Reģistrētajiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

    Šo iespēju Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia”.

    E-GRĀMATU bibliotēka

    VĒSTURISKO KARŠU PĀRLŪKOŠANA

    Dažādi laikmeti un robežu izmaiņas.

    Portāls piedāvā jaunas iespējas Latvijas karšu izpētei:  vēsturisko karšu meklēšanu, atlasi un pētīšanu, vietvārdu un adrešu meklēšanu, laukumu un attālumu mērīšanu un vēsturisko kartogrāfisko datu salīdzināšanu ar mūsdienu datiem.

    Karšu portālā ir iekļautas kartes no 17. gs. sākuma līdz mūsdienām – senās Livonijas kartes, Latvijas vēsturiskās topogrāfiskās kartes, pirmās kartes latviešu valodā, pirmās Latvijas neatkarības laikā izdotās kartes un pilsētu plāni.

    Karšu bibliotēka 

    LASĀMKOKS

    Elektroniskā bibliotēka bērniem.

    Lasāmkoks piedāvā interaktīvu vidi. Portāls veidots kā interaktīvs komunikācijas rīks un digitālā bibliotēka 4 dažādām vecuma grupām, kurā var gan lasīt grāmatas, gan aprakstus par bērnu literatūru, tās autoriem un ilustratoriem un skatīties animācijas filmiņas. Tāpat portāls sniedz aktuālu informāciju par pasākumiem, saistītiem ar bērnu literatūru un lasīšanas veicināšanu. Katrai vecuma grupai – pirmsskolas vecuma bērni, jaunākā skolas vecuma bērni, pusaudži, pieaugušie – ir atšķirīgs, bērnu grāmatu mākslinieka Reiņa Pētersona izstrādāts dizains.

    Portālu veido LNB bērnu literatūras centrs.

    Lasāmkoks

    WWW ARHĪVS

    Vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu.

    Arhīvs satur Latvijas tīmekļa vietnes, kas vāktas no 2008. gada izlases veidā. Atsevišķos gadījumos arhīvā atrodamas arī ārzemju vietnes, ja to saturs saistīts ar Latviju.

    Arhīvs

    GRĀMATU PORTĀLS

    Kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā.

    Grāmatu portālā ir iekļauti aptuveni 6000 grāmatu – vairāk kā 1,5 miljonu lappušu – gan Latvijas, gan trimdas izdevumu. Tās ir kultūrvēsturiski nozīmīgas grāmatas, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasītas, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī.

    Portāls

    PERIODIKAS PORTĀLS

    Meklē un lasi vēsturiskos laikrakstus un žurnālus.

    Periodikas portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk nekā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas. Tie ir izdevumi, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasīti, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī — daži laikraksti ir nolietoti, citiem cauri var redzēt druku no otras puses, un ne visas publikācijas var precīzi atpazīt automātiskā režīmā. Iesaisties digitālās bibliotēkas veidošanā un labo pamanītās kļūdas!

    Periodika

    RAKSTI LATVIJAS PRESĒ

    Nacionālā Analītikas datubāze ir datu arhīvs, kas satur informāciju par rakstiem Latvijas presē no 1950. gada līdz mūsdienām, kā arī ārzemju preses izdevumiem, kuros rakstīts par Latviju un latviešiem. LNB Analītikas datubāze ierakstu skaits aptver vairāk nekā 3 miljonus rakstu.

    Raksti

  • Alojas pilsētas bibliotēkas abonētā prese 2022. gadam

    100 Labi Padomi, Auseklis, Dārza Pasaule, Ieva, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Kas Jauns, Latvijas Avīze, Lauku Māja, Leģendas, Lilit, Mājas Viesis, Padoms Rokā, Pērle, Planētas Noslēpumi, Praktiskais Latvietis, Veselība.

     

  • Janvāris, 2022

    • Jubilārs-rakstnieks Egils Lukjanskis
    • Jubilāre-rakstniece Laima Kota (Muktupāvela)
    • Jubilārs-dzejnieks Vitauts Ļūdēns
    • Jubilāre-rakstniece, dramaturģe Lelde Stumbre
    • “Sveicieni Tīģera gadā”
    • “80 gadu kabatas kalendāri”

    Decembris

    • “Ziemassvētkus gaidot”
    • “Svinam svētkus”
    • “Tavi ziemas prieki”
    • Jubilārs-rakstnieks Zigmunds Skujiņš

    Novembris

    • Jubilāre- rakstniece, dzejniece, tulkotāja Daina Avotiņa
    • Jubilārs-rakstnieks Ēriks Kūlis
    • Jubilārs-rakstnieks, publicists Arnolds Auziņš
    • “Sapņi un ilgošanās Ziemeļvalstīs” / 15.-21.novembris-Ziemeļvalstu literatūras nedēļa
    • “Man sava zeme skaistākā, kur mani ļaudis iet, un latvju tautas valodā tie dzidrās balsīs dzied” (V.Kokle-Līviņa) / 18.novembris – Latvijas dzimšanas diena

    Lasītāja palīgs - grāmatzīme

    Oktobris

    • Jubilāre-rakstniece Anna Brigadere
    • Jubilārs-rekstnieks Jānis Poruks
    • Jubilārs-rakstnieks Anšlavs Eglītis
    • Jubilāre-rakstniece Māra Svīre
    • Jubilārs-rakstnieks Valdis Rūmnieks
    • Jubilārs-dzejnieks Uldis Auseklis

    Septembris

    • Jubilārs – dzejnieks Andrejs Pumpurs
    • Jubilārs – dzejnieks Knuts Skujenieks
    • “Vislabākais tētis pasaulē!” / 12.septembris -Tēvu diena
    • “Uz skolu!”

    Zīmuļu kolekcijas izstāde

    Augusts

    • Jubilārs-dzejnieks, tulkotājs Juris Kronbergs
    • 19.augusts-Pasaules fotogrāfijas diena
    • Jubilārs-amerikāņu rakstnieks Teodors Dreizers
    • 23.augusts-“Baltijas ceļš” gadadiena
    • “Pirmā lasāmgrāmata”
    • “Dabas veltes burciņās”

    Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021

    Jūlijs

    • Jubilārs – rakstnieks, literatūrkritiķis Guntis Berelis
    • Jubilāre – rakstniece, žurnāliste Monika Zīle
    • “Raibu raibie notikumi…”
    • “Atnāk jauka vasariņa!”

    Jūnijs

    • Jubilāre-rakstniece Dagnija Zigmonte
    • 1.jūnijs – Starptautiskā bērnu aizsardzības diena
    • 14.jūnijs – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena
    • “Līgo svētku svinēšana”
    • 30.jūnijs – Starptautiskā draudzības diena

    Novadniekam Indriķim Zīlem - 180

    Maijs

    • Eiropas diena#NākotnePiederTev / 9.maijs – Eiropas diena
    • “Mīļai māmiņai” /9.maijs – Mātes diena
    • Jubilāre-rakstniece Laimdota Sēle
    • Jubilāre-rakstniece Dagnija Dreika
    • “Saulīte silda silti jo silti!”

    Aprīlis

    • Jubilārs-rakstnieks Jānis Veselis
    • Jubilārs-rakstnieks Jānis Ezeriņš
    • Jubilārs-rakstnieks, tulkotājs, grāmatizdevējs Ernests Birznieks-Upītis
    • Jubilārs-dzejnieks Harijs Heislers
    • “Lai laba veselība!” /7.aprīlis – Pasaules veselības diena/
    • “Vide ap mums” /22.aprīlis – Starptautiskā zemes diena/

    Marts

    • Jubilārs-rakstnieks Miervaldis Birze
    • Jubilāre-dzejniece Amanda Aizpuriete
    • “Gada dzīvnieks 2021 – zaķis”
    • “Spēlēju, dancoju…” / 27.marts – Starptautiskā teātra diena

    Februāris

    • Jubilārs-bērnu grāmatu autors Juris Zvirgzdiņš
    • Jubilārs-rakstnieks Gunars Janovskis
    • Jubilārs-rakstnieks Aivars Freimanis
    • Jubilārs-rakstnieks Andrievs Niedra
    • “Februāris-Sveču mēnesis”
    • “Meteņi-pavasara gaidīšanas svētki!”
    • “Dzimtās valodas vērtība”

    Virtuālā izstāde- Barikādēm - 30

    Janvāris 2021

    • Jubilāre rakstniece Ieva Melgalve
    • “Iepazīsti nozīmīgas personības”
    • “Barikādēm – 30”
    • “Ļoti slepeni… Noslēpumu grāmatas bērniem”

    Decembrī

    • Jubilārs rakstnieks Žanis Grīva
    • Jubilāre rakstniece Zenta Ērgle
    • Jubilāre rakstniece Regīna Ezera
    • jubilārs rakstnieks Radjards Kiplings
    • “Rokdarbi ziemas vakariem”
    • “Ziemassvētki ir ceļā pasauli sasildīt…”
    • “Ziemīgai noskaņai”/ Alojas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbiņi. Skolotāja Inatra Vaļicka/

    Novembrī

    • 10. novembris – Mārtiņdiena
    • 11. novembris – Lāčplēša diena, kad atceramies brīvības cīņās kritušos
    • “Es šeit, Latvijā manā!” (18.novembris – Latvijas 102. dzimšanas diena)
    • “Ceļojums pa Latvijas pilīm”
    • “Radošas darbošanās”
    • “Negantā Nika piedzīvojumi”

    Oktobrī

    • Jubilārs – ārsts, rakstnieks, publicists Jānis Liepiņš
    • Pasaku meistaram Džanni Rodari – 100
    • Jubilāre – dzejniece un rakstniece Mirdza Bendrupe
    • Jubilārs – folklorists, publicists Krišjānis Barons
    • “Dzīvnieki latviešu tautas pasakās un teikās”

    Kaķu figūru kolekcija

    Septembrī

    • Grāmatu kolekcija lasīt veicināšanas projektā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020”
    • Jubilārs – dzejnieks, dramaturgs Rainis
    • Jubilārs – rakstnieks Vladimirs Kaijaks
    • “Ir laiks dzejai”
    • Novadniekam dzejniekam Auseklim – 170
    • 27.septembris – Pasaules tūrisma diena
    • 29.septembris – Miķeļdiena

    Augustā

    • Jubilāre – rakstniece, publiciste Marina Kosteņecka
    • Jubilārs – rakstnieks Aleksandrs Grīns
    • “8.augusts – starptautiskā kaķu diena”

    Jūlijā

    • Jubilāre-rakstniece Dzidra Rinkule-Zemzare
    • Jubilāre-rakstniece, žurnāliste Skaidrīte Anna Gailīte
    • “Pasaules latviešu klaidoņu piedzīvojumi grāmatās”
    • “Izlasi arī Tu!” (literatūra bērniem un jauniešiem)

    Jāņa Birkmaņa krūzīšu kolekcija

    Jūnijā

    • Dzejniekam Valdim Luksam – 115
    • Dzejniecei Paulīnei Bārdai – 130
    • Jubilārs – dzejnieks, publicists Māris Čaklais
    • Jubilārs – rakstnieks, kultūras žurnālists Arno Jundze
    • “Vasaras saulgriežu īpašā enerģija”

    16.maijs - bērnu rakstniekam un dzejniekam Mārim Rungulim - 70

    10.maijs - Mātes diena

    Kolekcijas izstāde - bizmārītes

    Martā

    • Dzejniecei Aspazijai – 155
    • Rakstniekam Andrim Puriņam – 70
    • 25.marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena
    • 27.marts – Starptautiskā teātra diena

    Februārī

    • “Dzimtā valoda, mans gods”
    • “Grāmatas par draudzību”
    • Rakstniekam Jēkabam Janševskim – 155
    • Sveču mēneša literatūra
    • Meteņdienas tradīcijas

    Mākslinieces Lindas Lošinas zīmējumi par žurkulēniem Koko un Riko

     

    Janvārī

    • Dzejniekam Fricim Bārdam – 140
    • Rakstniecei Annai Saksei – 115
    • Angļu zoologam, rakstniekam Džeraldam Darelam – 95
    • Rakstniecei, mākslas zinātniecei Gundegai Repšei – 60
    • “Skaistumkopšana meitenēm”
    • ” 2020. – Žurkas gads”
    • Mākslinieces Lindas Lošinas zīmējumu izstāde par žurkulēniem Koko un Riko

    Kolekcijas izstāde - cūciņas

    Pūcīšu kolekcijas izstāde

    Alus kausu kolekcijas izstāde

    Klaunu figūras un lelles - kolekcijas izstāde

     

    Ikdienas aksesuārs - kabatas lakatiņi

    Inetas un Indras ūdensdzīvnieku pasaule - kolekciju izstāde

    Olgas Šišļaņikovas izšuvumu izstāde

    Maijas Šembeles rotu izstāde

     Izstādē aplūkojamas piespraudes, matu stīpiņas  un sprādzes, kas darinātas no atlasa lentītēm.

    Sarmītes Braslavas aitiņu kolekcijas izstāde

    Novadnieces Sarmītes Braslavas “aitiņu” kolekcija.

    “Vīksnas” – neliela piemājas bioloģiskā saimniecība Brīvzemnieku pagastā, kas nodarbojas ar aitkopību un lauku tūrismu. “Vīksnu” saimniece Sarmīte Braslava kopš 2010.gada sākusi uzkrāt arī dažnedažādas suvenīru aitiņas, nu jau kolekcijā ir ap 180.

    Citi to zinot  no ceļojumiem atved pa aitiņai, lai kolekcija kļūtu arvien lielāka. Tālākā aitiņa nākusi no Meksikas, to atvedusi meita, lai gan kolekcijā ir arī aitas no Itālijas, Polijas u.c. valstīm. Kolekcijas priekšmeti ir gan dažādu materiālu, gan dažādu formu.

    Foto: Sarmīte Frīdenfelde

    Gotiņu kolekcijas izstāde

    S.Frīdenfeldes foto

    Zvaniņu izstāde

  • Alojas pilsētas bibliotēkas jaunākās grāmatas kopkatalogā

    Ar jaunākajām bibliotēkas krājuma grāmatām aicinām iepazīties Jauno grāmatu izstādēs 24.februārī, 28.aprīlī, 30.jūnijā, 25.augustā, 27.oktobrī, 29.decembrī.

     

     

     

  • 2013.gada darba pārskats

    2014.gada darba pārskats

    2015.gada darba pārskats

    2016. gada darba pārskats

    2017. gada darba pārskats

    2018. gada darba pārskats

    2019. gada darba pārskats

    2020. gada darba pārskats